9.22 – zmiany w radzieckim drzewie technologicznym

Oficjalnie z portalu WoT 😉 Zdjęcia gałęzi są naszego autorstwa. Nie kraść! 😉


Przed tym ogromnym wzmocnieniem wrażeń z gry, zaoferujemy Wam nową linię radzieckich czołgów ciężkich, a jednocześnie dostosujemy niszczyciele czołgów i czołgi średnie tego kraju.

Niszczyciele czołgów z wieżą montowaną z tyłu kadłuba

Wysłuchawszy Waszych opinii po supertestach, zmieniamy pojazd SU-100 w szturmowy niszczyciel czołgów. Jako mobilny i twardy, powinien walczyć na średni dystans i w zwarciu. W takich sytuacjach może się ustawiać pod kątem, aby odbijać pociski i wykorzystywać swoją zwrotność, aby dokonywać szybkich ataków i unieszkodliwiać przeciwników z pomocą swoich dział o wysokich uszkodzeniach na minutę.

Chociaż wciąż jeszcze pracujemy nad ostatnimi szczegółami, możecie się spodziewać kilku wielkich powrotów i sporej roszady na poziomach IX–X:

  • SU-122-54 zostanie usunięty. Ten słynny niszczyciel czołgów o tradycyjnym umiejscowieniu wieży sprawiał wrażenie irytującego odejścia od głównej koncepcji tej linii. Nie mówiąc już o jego słabym pancerzu i małej liczbie PW, które często nie pozwalały mu walczyć jak równy z równym z innymi pojazdami IX poziomu.
  • SU-101M1 i SU-101 powracają odpowiednio na poziom VII i VIII
  • Object 268 Variant 4 zastąpi Object 263 na poziomie X, podczas gdy ten ostatni przeniesie się na poziom IX. To połączenie dobrze sprawowało się w czasie supertestów i chcielibyśmy je ponownie przetestować wspólnie z Wami.

Czołgi średnie

Nadchodzące zmiany ukształtują trzy linie czołgów średnich, z których każda będzie bazowała na konkretnym stylu rozgrywki.

  • Nowa mini-linia, którą można zbadać, począwszy od T-44: Object przesunie się na poziom IX, zwalniając miejsce dla Object 430U (poziom X) i tworząc nową mini-linię dobrze opancerzonych szturmowych czołgów średnich z dużymi uszkodzeniami od jednego strzału.

 • Czołgi średnie z wieżami montowanymi z tyłu: Object 416 pozostanie na poziomie VIII, jego następnikami będą Object 430 Variant II na poziomie IX i całkiem nowy czołg średni X poziomu z twardym pancerzem wieży i stylem gry naturalnie rozszerzającym linię A-44. Zostanie dodany po aktualizacji 9.22.
  Początkowo planowaliśmy usunąć Object 416 i zbudować linię złożoną z dwóch czołgów średnich z wieżami zamontowanymi z tyłu, po których następowałyby dwa pojazdy z tradycyjnym umiejscowieniem wież. Jednakże wyniki supertestu i Wasze opinie skłoniły nas do opracowania innej konfiguracji: A-44 → Object 416 → Object 430 Variant II → nowy czołg poziomu X.
 • Szturmowe czołgi średnie w linii T-44 (Т-44, Т-54, Т-62А, Object 140) pozostają niezmienione.

Czołgi ciężkie

Wersja 9.22 doda dwie alternatywne mini-linie czołgów ciężkich.

  • Na poziomach VIII-X zadebiutują trzy nowe czołgi ciężkie z wieżami montowanymi z tyłu: IS-2Sh → Object 705 → Object 705A. Ta grupa, możliwa do zbadania po KV-13, dziedziczy z IS-7 pod względem prędkości i opancerzenia i oferuje styl gry, który jest gdzieś pomiędzy rozgrywką pojazdami Kpw. VII i IS-7.

 • Relatywnie lekko opancerzony T-10 nigdy tak naprawdę nie pasował pomiędzy wytrzymałymi czołgami IS-3 i IS-7, co nie powstrzymało go przed zebraniem całkiem pokaźnej armii fanów. Dzięki Waszym opiniom pozostanie on na poziomie IX i otrzyma własną mini-linię, na której końcu znajdzie się kolejny nowy pojazd dodany po aktualizacji 9.22.

To nie jest ostateczna konfiguracja, ale raczej iteracyjne zmiany, które będą kontynuowane na podstawie Waszych opinii z supertestów i testów publicznych.
Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

28 komentarzy

 1. Anonim napisał(a):

  SU-122-54 zostanie usunięty.Nie mówiąc już o jego słabym pancerzu i małej liczbie PW, które często nie pozwalały mu walczyć jak równy z równym z innymi pojazdami IX poziomu.To dziwne że na 9 tierach on wymiatał jak nim grałem a dpm-em nie miał sobie równych razem z mobilnością i kamuflarzem.WG ******** tą grę całkowicie z takimi pomysłami z ****!!.

 2. Pawlo2211 napisał(a):

  A co z is-4 ?

 3. Ryltar napisał(a):

  Zrobiłem linie do 430 tak dla fun żeby mieć wszystkie сука medy a tu się okazało że będzie przejście z T-44 (którego buffna).

 4. JABKO1414 napisał(a):

  Zauważył ktoś że KV-13 jest opisane jako czołg ciężki ?

 5. sparks_2015 napisał(a):

  A to drzewko czołgów ciężkich jest już pewne? Bo nie wiem czy kupić T-10

 6. Adix napisał(a):

  Jeśli mam T-10 w garażu, to zostanę ob. 257 za darmo?

 7. JABKO1414 napisał(a):

  na X po T-10 pasuje object 277

 8. Wnerwiony gracz napisał(a):

  Niech się odczepią od 263, mieli go nie ruszac i co ? Jak zwykle WG leci w kulki

 9. Kisiel napisał(a):

  Dlaczego ruszają te ruskie niszczyciele?
  Na początku pojawiło się info, że chcą je podmienić, potem wycofali się z tego, a teraz znowu chcą dodać tego OB 268 4?

  Dlaczego zabijają moją ulubioną ( i w dodatku dość wyjątkową jak na realia WoTa) linię? Po co dodają kolejnego TDka z alfą 750 i słabym DPMem?

 10. Polityk napisał(a):

  Łapy precz od 263

 11. Scorpi napisał(a):

  Teraz pytanie czy odkupić t10 i klepać na nim powoli exp i jak zmienią linie to nagrany exp mu zostanie i drugie jak to tyłowieże idą z kv-13 nie z IS lub kV-3 ?

 12. kapsel2310 napisał(a):

  Pytanie: Czy jak mam Objekta 430 to zostanie mi w garażu jako pojazd specjalny?

 13. dretwy napisał(a):

  Nie wiem czemu tak się uparli na zabranie Obj 263 z 10 tieru. Jak koniecznie chcą modyfikować linię, może Obj 268 V 4 niech zostanie nowym IX tierem.
  Info o nowych medium super i HT super.

  • Krysternion napisał(a):

   Bardziej pasuje na podmianę normalnego ob268 z linii obok , stary ob268 już sobie tak nie radzi jak kiedyś więc mogli by zrobić podobnie jak z Foch 155 /gozzillą /Fv215b

 14. Hanys napisał(a):

  „SU-122-54 zostanie usunięty. Ten słynny niszczyciel czołgów o tradycyjnym umiejscowieniu wieży sprawiał wrażenie irytującego odejścia od głównej koncepcji tej linii. Nie mówiąc już o jego słabym pancerzu i małej liczbie PW, które często nie pozwalały mu walczyć jak równy z równym z innymi pojazdami IX poziomu.”
  Jedyna irytująca rzecz to właśnie ta wypowiedź WG. Nie ma to jak usunąć HISTORYCZNY czołg w czasie, gdy mówią, że chcą się skupić na historycznych pojazdach i w tym samym czasie wprowadzić jakieś projekty. Irytujące są nowe premki oraz bugi… Ale tego przecież nie usuną..

 15. fighter napisał(a):

  Liczę, że w końcu pójdą po rozum do głowy i dadzą temu nowemu objektowi 268 jakieś szybko szczelne działo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.