Somua SM wkrótce na Superteście

Rozpoczynają się testy Somua SM – fracuskiego „magazynka” premium poziomu VIII. Nie raz i nie dwa przewijał się przez serwer Supertestu, lecz tym razem testowany jest w nowej roli.

Czołg został wyposażony w 100 mm działo, jak AMX 50 100, ale z niewielkimi różnicami: automatyczny system ładowania na 5 pocisków, a zarówno pełne przeładowanie, jak i pojedynczego pocisku zajmuje mniej czasu. Grubość efektywnego pancerza osiąga nawet 240 mm.

W celu kompensacji pancerza, mobilność Somua będzie znacznie niższa niż AMX 50 100. Charakterystyka pojazdu nie jest ostateczna i może się zmienić. O tym, kiedy maszyna pojawi się na serwerze głównym, deweloperzy poinformują później.

Somua SM. Wstępne parametry:

Tier: HT-8
Wytrzymałość: 1 450
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 45 / -20 km / h
Prędkość obrotu: 32 °/s
Prędkość obrotu wieży: 26 °/s
Zasięg widzenia: 370 m

Pancerz kadłuba: 140 / 90 / 70
Pancerz wieży: 120 / 60 / 60

Działo: 100 mm SA47

Uszkodzenia: 300 / 300 / 400
Penetracja: 232 / 263 / 50
Czas pełnego przeładowania: 37 s
Czas ładowania jednego pocisku: 2,25 s
Pocisków w magazynie: 5
Rozrzut na 100 m: 0,4
Czas celowania: 2,4 s

via WoT VK

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

20 komentarzy

 1. Kopersky pisze:

  Ale płaczecie on jest znacznie gorszy od amx 50 100 znacznie słabsze działo, wolniejszy dalej papierowy bo 120 na wieży to jest nic, a z celnością 0.4 to szkoda gadać. Ja mam wrażenie że nikt z was nie przeczytał statystyk tego czołgu.

  • Tomek pisze:

   o Fochu B też mówili, że w porównaniu do WT E100 jest o wiele gorszy i nie będzie OP. No i zong..
   Pamiętaj, że będzie go wywalać na 6 i 7, które nawet tej wieży mogą nie przebić , a spotkania z tym nie przeżyją..

   • Kopersky pisze:

    Ta więża ma 120 to o 30 więcej niż wieża sety to nie będzie odbijać nic, a na 6 i 7 to go będzie losować tak samo rzadko jak inne ósemki

 2. Anonim pisze:

  Ja ******** może byście dali premke z USA Brytanii albo najlepiej z Japonii -.-

 3. Anton Prankov pisze:

  Przecież to jest jak lorka, z tym że nawet może być lepsze…

 4. kokot pisze:

  amx 50 100 6 pocisków. somua sm 5 pocisków. lor 40t 4 pociski więcej tych franc nie macie może jeszcze franca z 3 lub dwoma pociskami po 300 .Mój paton 59 płacze mój t 34-3 też a kanonpanzer to szlocha bo walczyć z taką ilością magazynków to masakra szczególnie kiedy amx 50 100 dostał buffa 9 stopni w dół tyle samo co biedny t 69 który ma marną pene 182 a france medy premium mają po 232 jaka tu sprawiedliwość wg

 5. hadrian pisze:

  gdzie premka dla brytoli albo Japońców ciągle tylko żabojady ruskie i niemcy to nie fer dla innych nacji

 6. RexThemAll pisze:

  Wargaming wywęszył po prostu złoty interes.
  Część graczy ponarzeka, części nie stać / szkoda pieniędzy na grę, ale fanatycy WoT (zarówno fiolety, jak i czerwoni recydywiści) oczywiście kupią każdą nową OP premkę:
  1. Żeby nie odstawać.
  2. Żeby ponabijać WN8 jeszcze bardziej rozpieprzając randomy.
  3. Bo OP premka sprzed roku (np. Liberte) już taka OP nie jest.
  Szkoda, że napędzamy w ten sposób wyścig zbrojeń lepszy niż w czasie II WŚ. Drzewkowe 8-ki są już od dawna w większości w d*pie w porównaniu z premkami, a jak tak dalej pójdzie za 2-3 lata w sprzedaży będzie eksperymentalny Maus z magazynkiem na 6 kulek, 350 peny na złocie, oczywiście APCR bo połowa ludzi nie umie strzelać z heatów. To wszystko oczywiście na VIII tierze. A PR-owiec odpowiedzialny za ten burdel dalej będzie mówił, że spokojnie w pojedynku 1vs1 pokona go swoim TVP VTU. 🙂

  Prawda jest taka, że to my, jako gracze, głosujemy portfelami, i póki połowa koniecznie musi mieć nową OP premkę, póty Wargaming nie zmieni swojej praktyki.

 7. niebawem były gracz pisze:

  J..ne WG złodzieje i nieroby tyle w temacie.

 8. kamsikPL pisze:

  A IS-6 albo KV-5 nie mają nawet na pociskach premium takiej penetracji jak tu na AP. Idealnie zbalansowana gra.

 9. KaFaka pisze:

  Patrząc na te nowe „premki” jestem zaniepokojony. Za dużo ich w tej grze już jest ! Na 8 tierze będzie wkrótce więcej grywalnych czołgów premium niż tych z drzewek! To jakieś ***** kpiny są.. Jak tak dalej pójdzie to zrezygnuje z tej gry

 10. Tomek pisze:

  No co to ***** jest? AMX 50 100 na sterydach? Pestka mniej, ale w zamian szybszy reload, 37 sec i przerwa wynosi tylko 2.25..
  Do tego pancerz 140mm na kadłubie i 120 na wieży. No nieźle, trzeba było czekać z zakupem premek do dzisiejszych czasów, bo każda która wchodzi jest coraz lepsza.. Pewnie nawet nie trafi do sklepu gry, tylko samego sklepu premium.

  Nadal czekam na buffa dla starych premek, i to takiego z prawdziwego zdarzenia. (jak np: Lowe)

 11. To sem ja pisze:

  Następna op premka

  • Może i gadam głupoty... pisze:

   Grałeś, że wiesz, czy powtarzasz to bezmyślnie każdorazowo? Bo jak dla mnie to póki co prezentuje się tak sobie. Liberte na początku też niby był OP, ale jakoś na randomie nie stanowi już wielkiego problemu. To samo Defender. Potrafi jeszcze zaskoczyć, ale przy ciągłych losowaniach na IX i X blado się prezentuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.