UWAGA! Kolejni wyłudzacze!

Niemal równo rok temu ostrzegaliśmy Was przed stronami wyłudzającymi pieniądze, oferującymi rzekome nagrody w postaci złota do World of Tanks za samo podanie numeru [TUTAJ]. Dziś trafiamy na kolejną taką stronę, przed którą chcemy Was uchronić.

Wspomniana strona to http://wot.konkurs1.pl/

Nie możemy jednak zapominać, że każdy człowiek chce w życiu zrobić biznes i jak najprościej zarobić, stąd zdecydowana większość stron, które „rozdają złoto” to zwykłe wyłudzenia. Może na początek zacytuję przedstawiciela WG i jego stanowisko:

owszem, zdarzają się promocje, kody w gazetach et c. ale zasadniczo NIE wspieramy innych stron ze złotem, więc to na 99.5% przekręt.

1

Strona wygląda ładnie, wykorzystuje oficjalne grafiki Wargamingu, opatrzona jest także ich logiem oraz logiem silnika BigWorld. Opis sugeruje, że podając nicka możemy wygrać nagrody. Po kliknięciu w „wygraj” dostajemy informację, że musimy wysłać SMSa na podany numer i przepisać numer weryfikacyjny, żeby wziąć udział w promocji:

2

Musimy jednak zaakceptować regulamin, nie ma też żadnej informacji o tym, że to SMS premium. Żeby odkryć, że za naszą wiadomość słono zapłacimy, musimy zagłębić się w regulaminie usługi, która jak się okazuje należy do portalu wygrywa.pl.
3

Tak więc wysyłamy SMSa, chcąc wygrać nagrody w World of Tanks, niestety zdobywamy jedynie 5 punktów w serwisie, w którym można „wygrać” przedmioty za wielokrotność ich wartości zainwestowaną w punkty. Za wszystko płacimy 30,75zł. 4

Co więcej, portal daje ułudę, że możemy wybrać sobie nagrodę za naszego SMSa, jednak każdy guzik „wybieram” przekierowuje do tego samego okna, zmuszającego nas do wysłania SMSa za 30,75zł, dającego nam 5 punktów w serwisie, gdzie przykładowo bon o wartości 100zł kosztuje 25 punktów, czyli w przypadku takich SMSów jak ten powyżej 153 złote i 75 groszy (25/5=5, musielibyśmy wysłać 5 takich SMSów na jeden bon. 5*30,75=153,75zł). Czysty zysk!

W regulaminie nawet słowem nie wspomina się o tym, że promocja dotyczy World of Tanks, nie ma ani słowa o nagrodach, tylko o punktach za wysłane SMSy. Czysta ściema. Drodzy czytelnicy, uważajcie na swoje portfele.


1 Response

  1. Anonim napisał(a):

    da się to jakoś anulować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.