Czołgi na mapie #3 Ensk
W poprzednim artykule mogliście się zapoznać z mapą Park . W pierwszym odcinku cyklu artykułów wspominaliśmy o mapie Himmelsdorf . W dzisiejszym artykule macie możliwość bliżej poznania mapy Ensk.
Ensk to powiatowe miasteczko, którego ulicami przechadzali się literaccy bohaterowie rosyjskich klasyków: od Sanji Grigorojewa do Ostapa Bendera. Mapa pojawiła się w World of Tanks w kwietniu 2010 r. Teren przemysłowy jest w sąsiedztwie strefy podmiejskiej, oraz węzła kolejowego. Obszar stacji kolejowej spotyka się z wieloma cichymi znakami epoki: stary rower, zagięty plakat propagandowy na jednej ze ścian. Następnie idąc przytulnymi ulicami Enska możecie być pewni że gdzieś czai się wróg.
Jest to jedna z najstarszych miejskich map w World of Tanks – niewielkie miasteczko „Ensk”, które pojawiło się w grze zaraz po już opisywanej przez nas mapie Himmelsdorf. Nazwa miasta jest fikcyjna, a sama mapa miała być po prostu uniwersalna, tak jak w przypadku pojawienia się wielkiego zachodnioeuropejskiego miasta Himmelsdorf.
Deweloperzy tworząc mapę starali się uniknąć bezpośredniego kojarzenia z konkretnymi miejscami na świecie. Ensk miało przypominać każde nieduże radzieckie miasto, a w oczy miały rzucać się jedynie detale. Na mapie pojawiły się niewielkie bloki tworzące dzielnicę podmiejską, drewniane chatki, plac dworcowy, stare płótna suszące się na sznurku, a nawet budka dyspozytora ruchu kolejowego. Mapa jakby nie miała końca bo w mgle za linią można dostrzec kolejne zabudowania. Gracze nagrali nawet kawałek „Jak grać na Ensku”.
Zdjęcie mapy
1 . Stacja kolejowa „Rudzieńsk”
Została zbudowana pod koniec XIX wieku. Wygląd zewnętrzny istotnie się zmienił po renowacji w 2013 roku. Tu największa białoruska kolej wąskotorowa łączy się z szerokopasmową koleją. Rudzieńsk to miasto położone 40 km od Mińska. (WSPÓŁRZĘDNE)
2. Miasto „Szostka” – Ukraina
Miasto w Szumskim obwodzie Ukrainy, prawa miejskie uzyskało w 1920 roku. Obecnie zamieszkuje je około 80 tyś. ludności. W czasach sowieckich przed wszystkim miasto było znane z produkcji taśm filmowych, na których było nagranych wiele radzieckich filmów. W mieście zachowało się wiele stalinowskich tzw. „dwuchateżek”, które posłużyły za prototyp domu na mapie. (WSPÓŁRZĘDNE).
3. Stacja kolejowa „Wołogda” – Rosja
Stacja gałęzi Północnej kolei w Wołogdzie. Wołogda, jedno z największych miast północnego zachodu Rosji, stał się kolejowym węzłem na początku XX stulecia. Węzeł Wołogda obejmuje stacje Wołogda- 1, Wołogda- 2 i Łosta-Sortirowocznaja. To największy węzeł kolejowy Kolei Północnej. ( WSPÓŁRZĘDNE).
4. Miasto Wołgograd – Rosja
To 4 piętrowy budynek wybudowany na początku 1930 roku znajdujący się na jednej z ulic Wołgogradu. Zamieszkiwali w nim robotnicy pracujący w pobliskiej fabryce ciągników. W tym rejonie obecna jest zabudowa mieszkalna różnych typów okresu stalinowskiego. Budynek ucierpiał w trakcie Bitwy pod Stalingradem, po wojnie został odbudowany i przekazany robotnikom. (WSPÓŁRZĘDNE)
5. Miasto Czelabińsk – Rosja
Ulica „Cwillinga” na której znajduje się ten budynek była pierwszą ulicą, na której w 1932 roku otwarto ruch tramwajowy w Czelabińsku. Na tej ulicy znajdują się budynki administracji, kultury, oświaty. W budynku przy numerze 39, który znajduje się na mapie „Ensk” znajdują się sklepy, salon piękności, agencja nieruchomości, agencja turystyczna oraz siedziby organizacji pozarządowych. (WSPÓŁRZĘDNE)