Czołgi na mapie #2 Industrialny Park
Ciąg dalszy opisu map. W poprzednim artykule mogliście się zapoznać z mapą Himmelsdorf .W dzisiejszym artykule macie możliwość bliżej poznania mapy „Park”.
Tory kolejowe, pociągi towarowe, okręgi przemysłowe i ogromne kominy, zniszczone domy i karuzele na których nie bawi się żadne dziecko. Znajdujesz się w Industrialnym parku, zachodnioeuropejskim fikcyjnym mieście World of Tanks. Jest to mała, skomplikowana i asymetryczna mapa o nazwie „Przedmieście”. Piękny teren i nasyp kolejowy, który oddziela dwie drużyny od siebie. Ale czy te miasto jest faktycznie fikcyjne ?
Wersja robocza mapy brzmiała „Monachium” – jednak żeby nie budzić skojarzeń przed wydaniem mapy przyjęto bardziej neutralną nazwę. W górnej części mapy jest miasto i mały staw, a na dole strefa przemysłowa. To tutaj znajduje się zbiór najciekawszych obiektów, które zostały zebrane przez artystów z całego świata.
Na mapie „Park” można znaleźć obiekty, które po raz pierwszy pojawił się na „Himmelsdorfie.” Takie posunięcie – ponowne wykorzystanie obiektów na różnych mapach pozwala zaoszczędzić pamięć i zmniejszyć ciężar gry. Na mapie znajdują się obiekty, które mają swoje historyczne odzwierciedlenie np.: stara karuzela z kolorowymi flagami, tramwaj, kiosk, pomnik. A jaki jest wasz ulubiony obiekt na mapie ?
Zdjęcie mapy
1. Fabryka „Alaska”
Wielka Brytania, London
Fabryka „Alaska” w Bermondsey została otwarta w 1869 roku. W 1950 roku została całkowicie przebudowana, budynki zostały pomalowane na biało i otynkowane, z okresu przed przebudową zachowała się tylko stara ceglana brama. Wyryty w formie pieczęci obraz foki na bramie może sugerować czym w tej fabryce się zajmowano. (WSPÓŁRZĘDNE).
2. Maszynownia kopalni Cwikel
Niemcy, Gladbeck
Imponując maszynownia kopalni w Gladbeck została zbudowana w 1909 roku na zlecenie Królestwa Prus. To było „serce elektryczne” kopalni. Tu znajdowały się sprężarki, generatory i transformatory.Kominy zostały usunięte, a sam budynek przypomina trochę zamek. Budynek został odnowiony i stał się niezwykłym miejscem organizacji róznego rodzaju imprez kulturalnych (WSPÓŁRZĘDNE).
3. Kopalnia Zeche Zollern II / IV
Niemcy, Dortmund
Kopalnia węgla „Zeche Zollern II / IV” została zbudowana w 1898 roku. Unikalna architektura odzwierciedla przejście od neogotyku do modernizmu. Po zamknięciu kopalni budynek zaczął niszczeć, ale miejscowa ludność wzięła sprawy w swoje ręce. Kopania została przekształcona w muzealny kompleks. Tutaj zwiedzający mogą zobaczyć jak się odbywa proces wydobycia węgla, zapoznać się z życiem codziennym górnika, a nawet wspiąć się na dźwig wieżowy podziwiać malownicze widoki (WSPÓŁRZĘDNE).
4. Kopania węgla kamiennego
Niemcy, Werne
Kopalnia węgla kamiennego w mieście Vernet powstała w 1899 roku i działała do 1975 roku. Teraz ten zabytkowy budynek jest własnością prywatnej firmy, która kupiła go wraz z okolicznym gruntem. Budynek znajduje się w pobliżu centrum miasta i przyciąga wielu przedsiębiorców, którzy chcą wynająć lokal (WSPÓŁRZĘDNE).
5. Muzeum Pamięci Buchenwald
Niemcy, Weimar
W kompleksie znajduje się muzeum pamięci obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie. Tu są przechowywane ubrania i rzeczy osobiste więźniów. W 1995 roku otwarto stałą wystawę. Zawiera ona setki przedmiotów, które przypominają historię Buchenwald, w tym: artefakty, fotografie, dokumenty, relacje naocznych świadków i biografie ofiar i sprawców (WSPÓŁRZĘDNE).
6. Kościół św Antoniego z Padwy
Węgry, Eger
Kościół Minorytów w Egerze zbudowany w 1773 roku znajduje się na centralnym placu miasta. Barokową fasadę budynku zdobią dwie dzwonnice z zegarem. Gong można usłyszeć trzy razy dziennie: o 11.00, 15.00 i 18.00. W świątyni można zobaczyć freski z końca XVI wieku i majestatyczny posąg św Antoniego (WSPÓŁRZĘDNE).
7. Strefa Sztuki Nr. 798
Chiny, Pekin
Ta strefa sztuki w Pekinie znajduje się na terenie wpół opuszczonej fabryki, która została zbudowana w drugiej połowie lat 50 ubiegłego wieku. Projekt i budowa były prowadzone przez sowieckich, niemieckich i chińskich ekspertów. W 1995 roku Akademia Sztuk Pięknych w Pekinie wynajmowała pomieszczenia, aby wielu artystów zaczęło rozwijać tę przestrzeń przemysłową. Obecnie Strefa Sztuki posiada dziesiątki galerii i sal wystawowych. (WSPÓŁRZĘDNE).
Bardzo się podoba, ciągnijcie serię proszę 🙂