Szkoła streamowania! Lekcja 1. Podstawy!
Czy oglądasz streamy na YouTube lub Twitch i chciałbyś streamować osobiście, ale nie masz czasu na dłubanie w wejściach, wyjściach, oprogramowaniu i ustawieniach? W jedynie czterech lekcjach wytłumaczymy Wam podstawy i po zaledwie miesiącu będziecie gotowi do udziału w konkursie streamowania! Jeśli dopiero zaczynasz i chcesz dołączyć do program współtwórców społeczności, to masz teraz okazję na ominięcie zasad, zdobycie rozpoznawalności i otrzymanie wsparcia na naszych oficjalnych kanałach YouTube i Twitch.
Oglądaj lekcje i nie przegap swojej szansy!
Lekcja pierwsza: Jak zacząć i dobrać własne tempo
Kwestie kluczowe
- Zawodowe streamowanie: trudne, wymaga wiele czasu, silnego sprzętu i świeżych pomysłów. Do amatorskiego streamowania wystarczy zwykły PC, zwykłe połączenie internetowe i odporna na stress rodzina, która wspierać Cię będzie w Twoich wysiłkach.
- Na początek niezbędne będą: pomysł, cel i odpowiednie oprogramowanie (OBS, XSplit, GeForce Experience)
- Cel: wynik, jaki chcesz osiągnąć. Od celu uzależnione są zasoby i wysiłek, jaki trzeba włożyć w pracę. Innymi słowy, wyznacz sobie realistyczny cel, który odpowiada Twoim zasobom czasowym i finansowym.
- Pomysły mogą być bardzo różne! Umiejętna gra lub deklamowanie Theodore’a Dresiera w trakcie umiejętnej gry Bougainville’m, recenzje, poradniki lub po prostu gra ze znajomymi. Pomysł oparty na wysokich umiejętnościach streamera będzie lepiej przyjęty niż zwykłe popisy.
- Pamiętaj, że większość zawodowych streamerów zaczynało od zwykłych streamów, prowadzonych dla zabawy po pracy lub szkole.
Konkluzja: nie bój się, myśl kreatywnie i nie ustawaj w staraniach, jeśli coś Ci nie wyjdzie, nie poddawaj się, próbuj dalej. Wścieknij się, walnij klawiaturą w monitor, monitorem w jednostkę główną, a następnie wyrzuć to wszystko przez okno. Pozbieraj wszystko z powrotem do kupy i pracuj dalej, aż uzyskasz satysfakcjonujący rezultat.
Podsumowanie
- Zacznij streamowanie: to proste. Do stremowania WoWS potrzeba przyzwoitego PC (Core i5 + 8 GB RAM wystarczy do komfortowej gry) i karty graficznej, która zapewni wysokie FPS i dobrą jakość obrazu. World of Warships nie jest zbyt wymagająca, jeśli chodzi o zasoby GPU, więc karta typu GTX 760-770 wystarczy.
- Oczywiście do streamowania niezbędna jest wysoka przepustowość łącza internetowego (10-15 Mbit/s), oprogramowanie do przechwytywania stremowanego obrazu (OBS, XSplit lub GeForce Experience) oraz naturalnie cel i pomysł.
- Cele mogą być różne: począwszy od „relaks po pracy z filiżanką herbaty” lub „zdobywania rozpoznawalności wśród graczy”, aż do bardziej ambitnych celów, takich jak „zostanie najpopularniejszym dostawcą newsów projektu” lub zdobycie większej liczby followersów niż „Mister X”. Wyznacz cel odpowiadający Twoim zasobom i nie ustanawiaj zarabiania pieniędzy swoim głównym celem. Pieniądze powinny być owocem dobrej pracy, ale nie jej głównym celem.
- Pomysłem jest to, co chcesz zaprezentować i w jaki sposób chcesz to zaprezentować. Jeśli pomysł pozwoli Ci wykorzystać swoje najsilniejsze strony, to z pewnością osiągniesz lepsze rezultaty niż próbując wybić są czymś, z czym nie radzisz sobie najlepiej.
Wysil się, bądź kreatywny, pamiętaj, że kiedyś każdy z najlepszych streamerów miał swoją pierwszą transmisję, którą oglądało kilku subskrybentów jego kanału. Nie bój się kreatywnego podejścia i szukania nowej drogi. Jeśli pomysł nie wypali od samego początku, zawsze możesz go zmodyfikować, zmienić nieco podejście. Najważniejsze to czerpać przyjemność z całej tej działalności.
Następna lekcja już za tydzień!
Temat lekcji: „Sprzęt i oprogramowanie do stremowania. Konfiguracja OBS.”
Zbierz w sobie odwagę i przygotuj się do streamowania! Po wszystkich czterech lekcjach ogłoszony zostanie konkurs. Jego zwycięzcy zdobędą rozgłos i szansę na prowadzenie streamów na naszych oficjalnych kanałach YouTube i Twitch.