Fanowski Podręcznik Dowódcy Polowego cz. II

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darrekk

Jak grasz natarcia, to znasz mapę gdy wybierasz sqad (poza pierwszą). Na CeWukach tak samo, tu to w ogóle z góry wszystko wiadomo, często zna się tez taktykę przeciwnego klanu i gra się pod nią.
Twierdze na szóstki – tego się nie rozstawia 😉 każdy wie co ma robić.

Hornet

Kiedy grasz CW to wiesz na jakiej mapie grasz. Gdy grasz natarcie to również wybierasz 3 mapy pod siebie a przed bitwą na obcym terenie również widzisz na jaką mapę Cię rzuca. Jeśli ktoś gra w Klanie to takie rzeczy wie.

AROXvonTUNDRA

Prosze bez kwasow w komentarzach miedzy czytelnikami 🙂 Ofc pewnie jakas krytyka do mnie bedzie, ale wole to niz wylewanie pomyji na siebie nawzajem kiedy bardzo zainteresowany feedbackiem jestem ;P Teraz jak rzucilem okiem, trafilo mi sie pare literowek w tekscie – przepraszam i nastepnym razem postaram sie go dokladniej sprawdzic 🙂
Tak jak juz ktos zauwazyl, skupiam sie przede wszystkim na X, chociaz staram sie pisac na tyle ogolnie, aby i na X i na VIII mozna bylo skorzystac (VI praktycznie nie gram nawet na randomach, wiec „nie znam sie – nie wypowiadam sie”).
Co do trybu gry – skupiam sie glownie na natarciach/ CW. Zwykle potyczki na twierdzy maja inna mechanike, na ktora w wiekszosci przypadkow trzeba wypracowac swoj unikalny „sposob doboru skladu”. Ciezko napisac o przygotowaniu do bitwy, jak nie wiemy na jakiej mapie 🙂 Jednak potyczki to najlepszy sposob na zapoznanie sie mniej-wiecej z obecnie stosowanymi taktykami oraz aby sprawdzic na ktorych mapach polowy czuje sie lepiej, a na ktorych gorzej. Do tego potyczki ucza bardzo waznej rzeczy – szybkiego myslenia. O tym bedzie w kolejnej czesci poradnika, ale w skrocie: w trakcie bitwy ma sie doslownie pare sekund na decyzje. Czesto ta decyzja moze zdecydowac o wyniku bitwy – potyczki pozwalaja trenowac w praktycze takie szybkie decyzje i sprawdzac, co dziala a co nie.

andreas

Rozstawiałem różne klany i dobre i słabe. Uniwersalna porada odnośnie CW – zanim coś zaczniesz, zobacz jakie masz czołgi – czy np. nie masz graczy z niegrywalnymi czołgami, jak ludzie na nich grają (u mnie BC + LT min. zielony WN, medy min. żółty i średni DMG zbliżony do HP czołgu) i dopiero wówczas myśl nad tym, jaką mapę rzucić i jaką taktykę dobrać. Jak nie idzie – odpuść sobie mapę, weź inną.
Zapamiętaj / zapisz kto daje ciała na danym czołgu i po prostu nie pozwalaj mu na nim grać. Z czasem wykrystalizuje się lista graczy, którym można zaufać, że nie zlamią.
Ja osobiście w „żółtych” klanach wyleczyłem się z taktyk wymagających więcej skilla / trudnych do grania czołgów (np. magazynki) od graczy, bo nie wychodziło.

Hornet

Kolega opowiada tutaj o bitwach na X kach. Fajny artykuł.

Czołgiem

SPG jako pierwsze skrzypce? Nie zauważyłem. Może jestem noobem ale na T6 i T8 bardzo rzadko widać SPG raczej masa T34-85M, Kromki, Type64, a T8 to najczęściej królestwo Defendera/IS-3 i Löwe…

CarVares

Sądzę że ten poradnik głównie skupia się na X tierach gdyż tam jest większe pole do popisu dla polowych

Vv

Jesteś noobem. Na twierdzy masz losowe mapy, dlatego nie bierze się art.