Okręty francuskie i dziennik deweloperów
Okręty francuskie i dziennik deweloperów
Nadszedł czas na ogłoszenie nowego państwa i nowego drzewka technologicznego w World of Warships. Dziś porozmawiamy o francuskich krążownikach, co wyróżnia je na tle odpowiedników z innych krajów i jak będzie wyglądać gra tymi okrętami. Poruszymy także wiele innych tematów.
Mamy już większość ważniejszych flot z obydwu wojen światowych, więc nadszedł czas poszerzyć tę kolekcję o kolejną pozycję.
Vladimir Gremitsky (Head od Art Department):
Nasza wyprawa do Francji okazała się bardzo ciekawa. Przekazano nam 120 skrzyń z różnymi projektami. Musze przyznać, że były one olbrzymie. Czekało nas mnóstwo pracy, we dwóch musieliśmy przekopać się przez to wszystko. W końcu udało nam się przejrzeć skrzynki i zgromadzić potrzebną dokumentację nie tylko dla krążowników, lecz także pancerników i niszczycieli. W skrzyniach były także projekty różnych lotniskowców.
Francuska gałąź krążowników ma swoje cechy szczególne, można je umownie podzielić na trzy kategorie, a każda z nich charakteryzuje się czymś szczególnym.
Egor Valishevsky (Senior Content & Balance Game Disgner)
Całą gałąź rozpoczyna krążownik typu Bougainville. Mówiąc dokładnie, jest to podkategoria nazwana awizo. W grze nie było jeszcze takich okrętów. Na drugim poziomie mamy krążownik opancerzony i ogólnie jest to dla nas coś normalnego. Następne w kolejce są lekkie krążowniki III i VI poziomu.
Vladymir Grisyuk (Lead Content & Balance Game Disgner)
Na V poziomie mamy jeden z najszybszych krążowników w grze – lekki Emile Bertin, który może przyspieszyć do 39 węzłów. Tę cechę francuskich krążowników – ich wysoką prędkość – można wzmocnić specjalnym doładowaniem silnika dostępnym na kolejnych poziomach. Aktualnie żaden krążownik w grze nie nie ma takiego sprzętu eksploatacyjnego. Pozwala on szybko reagować na różne sytuacje podczas bitwy. Dzięki nim można szybko zmienić flankę lub na przykład dogonić wrogi niszczyciel lub lotniskowiec.
Cechą szczególną krążowników I-V poziomu, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jest słabe opancerzenie.
Egor Valishevsky (Senior Content & Balance Game Disgner)
Okręty poziomów III-V w ogóle nie mają pancerza. Ich cytadela(pas pancerny) ma 13-16 mm grubości. Tak wynika z danych historycznych, nie był to nasz pomysł. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, a ta cecha francuskich krążowników, aż prosi się o dowcipne porównanie.
Co francuskie krążowniki mają wspólnego z bagietkami?
Są długie i kruche!
Chodzi o to, że ich cytadela jest wąska i długa, tak więc trochę przypomina bagietkę.
Oleg Kazakov (Senior Content & Balance Game Disgner)
Francuskie krążowniki do V poziomu mają bardzo cienki pancerz, co prowadzi do bardzo wielu przebić i powoduje wiele przypadków trafienia w cytadele. Słabe opancerzenie częściowo rekompensuje obrona przeciwtorpedowa, która odgrywa pewną rolę w planowaniu niektórych taktyk.
Egor Valishevsky (Senior Content & Balance Game Disgner)
Jedną z głównych cech grodzi antytorpedowej jest jej duża wysokość. Mają ją niemal wszystkie okręty, prócz I i II poziomu. Wysokie grodzie antytorpedowe zapewniają im znaczną przewagę w walce z niszczycielami. Można nimi polować na niszczyciele i inne lekkie krążowniki. Lepiej jednak trzymać się z daleka od największych okrętów.
Skoro już omówiliśmy parametry obronne francuskich krążowników poziomu I-V, przyjrzyjmy się ich uzbrojeniu. Główna artyleria jest podobna do innych dział europejskich okrętów, jak również standardowa obrona przeciwlotnicza i torpedy. W tym przypadku torpedy różnią sie od pozostałych
Oleg Kazakov (Senior Content & Balance Game Disgner)
Francuskie krążowniki mają pewną cechę szczególną – ich wyrzutnie torped mają wspaniały kąt celowania. Położenie wyrzutni może Wam zapewnić przewagę, gdy dwa okręty walczą na krótki dystans. Ten który ma lepszy kąt wystrzeli torpedy jako pierwszy i możliwe że przetrwa bitwę.
Przełom w gałęzi francuskich krążowników następuje na VI poziomie – pas pancerny La Galissonniere ma 100 mm grubości, co stawia go na równi z poważnymi przeciwnikami.
Egor Valishevsky (Senior Content & Balance Game Disgner)
Od VII do X poziomu zaczynają się ciężkie krążowniki. Otrzymaliśmy także wzmocnienie artylerii. Na X poziomie krążownik może korzystać z jednych z najlepszych artylerii w grze. Posiadających jeden z największych kalibrów w grze.
Oleg Kazakov (Senior Content & Balance Game Disgner)
Na szczycie gałęzi francuskich krążowników, jest okręt posiadający uzbrojenie o kalibrze 240 mm. To o 20 mm więcej niż w przypadku Moskwy. Gracze którzy lubią nią grać, z pewnością chętnie staną za sterem nowego krążownika X poziomu.
Być może francuska gałąź nie obfituje w światowe sławy, takie jak Leander czy Mogami, ale ma swoje gwiazdy.
Olga Tabachishina (Lead Content Menager)
Oczywiście pojawiają się w niej sławne okrety, mówię o krążownikach takich jak Emile Bertin czy La Galissonniere, a także Algeria. Planujemy je umieścić odpowiednio na V, VI i VII tierze.
Na zakończenie mowa jest o nowej szacie graficznej okrętów, wymuszonej przez ograniczenia silnika graficznego. Lepiej, ładniej, piękniej.
A tutaj cały filmik: