9.17 – szwedzkie MT / HT
Dawka screenów oraz krótka charakterystyka szwedzkich czołgów średnich i ciężkich. Szczere gratulacje dla Wargamingu za tak „dopieszczone” modele HD 😉 Jest to chyba jedyna, tak dopracowana w szczegóły linia pojazdów.
Strv fm/21 – LT-1
(Kliknij, aby powiększyć)
Na poziomie II jest czołg lekki Strv m/38. To doskonałe wprowadzenie do tej linii czołgów dzięki jego zbalansowanym statystykom.
Strv m/38 – LT-2
(Kliknij, aby powiększyć)
Dalej, na poziomie III, znajduje się podobny czołg lekki Strv m/40L o dobrym kącie wzniesienia i opuszczenia działa oraz uderzającym profilu.
Strv m/40L – LT-3
(Kliknij, aby powiększyć)
Co to jest „Lago”? Porządny czołg średni IV poziomu jadący śladem swoich poprzedników.
Lago – MT-4
(Kliknij, aby powiększyć)
Nieco wyżej znajduje się czołg średni V poziomu Strv m/42. Można go porównać z czołgami M4 Sherman, T-34 czy Pz.Kpfw. IV, tyle że z robiącym wrażenie kątem opuszczenia lufy wynoszącym 15°.
Strv m/42 – MT-5
(Kliknij, aby powiększyć)
Typowy średniak na poziomie VI to Strv 74 posiadający jedno z najlepszych dział na tym poziomie.
Strv 74 – MT-6
(Kliknij, aby powiększyć)
Na poziomie VII znajduje się Leo. Największa prędkość maksymalna i największe uszkodzenia podstawowe dla tego poziomu czynią z niego prawdziwego drapieżnika.
Leo – MT-7
(Kliknij, aby powiększyć)
Emil I to czołg ciężki VIII poziomu, wyposażony w automatyczny system ładujący z AMX 50 100. Czas przeładowania ma jednak dłuższy (3 sekundy zamiast 2,75 sekund), a penetrację niższą (217 pocisków podkalibrowych w porównaniu do 232 pocisków przeciwpancernych). Opancerzenie może spokojnie zablokować strzały przeciwników znajdujących się na tym samym lub niższym poziomie. Jego stosunkowo niewielkie wymiary i świetny kąt opuszczenia działa (12°) pozwalają mu sprawdzać się w wielu sytuacjach.
Emil I – HT-8
(Kliknij, aby powiększyć)
Następny jest Emil II na poziomie IX. Jego również można porównać do francuskiego czołgu, lecz w tym przypadku będzie to AMX 50 120. Ma on jednak lepsze przednie opancerzenie wieży oraz jest mniejszy. Przyzwoite kąty opuszczenia i podniesienia działa pozwalają Szwedowi przycupnąć w ukryciu, z dala od zgiełku walki, i zdejmować przeciwników jednego za drugim.
Emil II – HT-9
(Kliknij, aby powiększyć)
Na szczycie drzewa znajduje się czołg ciężki X poziomu Kranvagn, o nazwie równie łatwej do wypowiedzenia jak nazwy niektórych mebli. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to plasuje się on gdzieś między AMX 50 B a T57.
Kranvagn – HT-10
(Kliknij, aby powiększyć)
Podziękowania dla Neorosa i SkiCSE, za pomoc w realizacji 🙂
via Portal EU