Dziś w Superteście: Zmiany balansujące na mapach Step, Kopalnie i Studzianki
Mapa Step
— Otwartość tej mapy pozwala na kierowanie grup wojsk w różnych kierunkach. Środkowa droga pozwala na szybkie rajdy na bazę przeciwnika. Mapa idealnie nadaje się do manewrów flankujących.
Cel zmian:
- Zmieniono pozycję defensywną dla niszczycieli w sektorze A3. Teraz łatwiej będzie powstrzymać natarcie wroga.
- Zbalansowano kierunek walki wzdłuż linii 9 i 0: obie drużyny mają teraz równe szanse na przejęcie kontroli.
- Zmniejszono ilość roślin z pozycji dla niszczycieli czołgów wzdłuż linii 8, 9 i 0.
Mapa Kopalnie
— Wysokie wzgórze w centrum mapy jest idealnym miejscem do wspierania ataków. Wioska na północny-wschód od wzgórza oraz wyspa na zachodzie tworzą wiele opcji taktycznych, aczkolwiek obie flanki są odsłonięte na ogień z centrum mapy.
- Droga na wyspę stała się bezpieczniejsza dla drużyny startującej z południa.
- Dodano osłony chroniące pojazdy walczące na centralnym wzgórzu przed ogniem wroga pochodzącym z wyspy, jeśli jest ona kontrolowana przez drużynę z bazy północnej.
- Dodano kilka osłon dla drużyny południowej.
Mapa Studzianki
— Polska wioska znajdująca się na skrzydle jest otoczona przez pola. Fabryka z połączeniem kolejowym jest położona na drugim skrzydle. Zapewnia ona osłonę przed ogniem przeciwnika. Jednocześnie, pojazdy w centralnym obszarze są narażone na ogień przeciwnika niezależnie od tego, w której grają drużynie. Jednakże szybkie pojazdy zwiadowcze mogą się poruszać przez ten obszar, aby sprawdzić sytuację po drugiej stronie mapy.
Cel zmian:
- Obszar fabryki został przerobiony i dodano nowe pozycje strzeleckie i miejsca schronienia. Dodatkowo poszerzono obszar wioski.
- Obszar fabryki został powiększony. Nowe schronienia i pozycje strzeleckie (sektory, odpowiednio, C4-C7, D5–D6).
- Pośrednie schronienie w postaci wzgórz pojawiło się w sektorach D3 i D8. Te pozycje okażą się przydatne przy wycofywaniu się z obszaru fabryki.
- W centralnym jarze pojawiły się budynki, aby zrównoważyć grę dla obu drużyn (sektory H5–H6 i G5–G6).
- Obszar wioski na linii K został poszerzony. Przerobiono teren i dodano nowe pozycje w jarze wzdłuż granicy mapy.
- W sektorach K1 i K0 zmniejszyła się ilość roślin.
Na kopał ie powinienny być dwa wjazdy na hilla- dla każdej drużyny osobny. Potem powinna odbywać się walka o utrzymanie wzgórza. Wtedy było by sprawiedliwie.
Zmiany na Stepach i Studziankach na plus. Kopalniom przydałby się limit tierowy oraz inny wjazd na hilla.
Przecież te zmiany na Kopalniach są fatalne. Nie dość, że teraz drużyna z północy ma bliżej na środkowe wzgórze, a arta ma bezkarne bicie na HTki na środku, to po zmianach czołgi grające środek na hull-down nie będą dostawać w boki od strony wody. Drużyna południowa może od razu oddać wzgórze i czekać na wpi3rd0l.
n-ta zmiana na Kopalniach – ciągle brak alternatywnego wjazdu na górkę, ciągle brak ograniczeń tierowych, ciągle brak balansu przy wjeździe na środek, ciągle mapa jest za mała.
Zamiast tego mapa jest zamykana, co skutkuje ograniczeniami w walce dla lightów i słabo opancerzonych pojazdów.
studzianki – cegielnia – zmiany na minus 🙁
Dlaczego? jak dla mnie jest za mało efektowna dla czołgów ciężkich
Przecież cegielnia potrzebowała tych zmian.
Obecnie TDki ustawione poza zasięgiem rysowania i czołgi ustawione agresywnie w wiosce skutecznie uniemożliwiają HT granie cegielni.
Po zmianach HT są osłonięte od TD, a zajęcie wioski przez drużynę przeciwną nie powoduje, że nasze HT są strzelane z dwóch stron. Dla mnie cegielnia zdecydowanie na plus :V
CEgielnia na minus, bo arta nie bede mogl juz strzelac przez okienka 🙁
Schowaj się kwadracie