Ostatni sezon Przepustki bitewnej w 2022
PRZEPUSTKA BITEWNA 2022: SEZON IX
Pory roku zmieniają się, lato ustępuje jesieni, a sezon VIII Przepustki bitewnej przekazał pałeczkę sezonowi IX, który pozostanie z nami przez zimę (od godz. 7:00 CEST (UTC +2), 8 września do 1:30 CET (UTC +1) 30 listopada 2022 roku). Sezon IX ma inny klimat niż jego poprzednik, bo nagrody finałowe jego rozdziałów są z bliższej nam ery: trzy historyczne style 3D i troje wysoce wykwalifikowanych członków załogi. Spodziewajcie się też mnóstwa innych nagród: obligacji, wyposażenia, kredytów i innych – a także żetonów Przepustki bitewnej do wymiany na rzadkie pojazdy IX poziomu i inne wartościowe przedmioty.
Pamiętajcie, że wszystkie żetony trzeba wykorzystać przed końcem IX sezonu! W odróżnieniu od dwóch poprzednich sezonów, w tym żetony nie zostaną przeniesione do kolejnego.
Dowolna kolejność wypełniania rozdziałów
Marco Ingannamorte
— Ten oficer istniał naprawdę i podczas wielu lat swojej służby odniósł liczne rany. To, jak nie dał się złamać i utrzymał gotowość bojową przez cały ten czas, pozostaje zagadką. Nawet w oficjalnych dokumentach nie używał swojego prawdziwego nazwiska Mancini. Zamiast tego wolał, by zwracać się do niego przezwiskiem, które sam sobie wybrał, a które odzwierciedlało jego niesamowite szczęście.
Józef Matijewski
— Wyjątkowo kontrowersyjny oficer. Z jednej strony jest świetnie wyszkolony, prawdziwy mistrz w swoim fachu. Z drugiej – z całego serca gardzi wszystkimi i wszystkim, co ma związek z wojną i służbą wojskową. Najprawdopodobniej ma to związek z historią jego rodziny, ale nie mówi o tym zbyt dużo. I wszyscy wiedzą, że lepiej go nie pytać.
Isabelle Norette
— Ta była aktorka raz zagrała rolę dowódcy czołgu w średnio-budżetowym filmie. Ta rola zainspirowała ją do przejścia intensywnego szkolenia wojskowego, które pozwoliło jej porzucić niepewną karierę aktorską i zaciągnąć się do armii. Praca ta przyniosła jej spełnienie a dla jej ojca, który służył w dywizjonie myśliwców Normandie-Niemen, stała się powodem do dumy.
Znajomość mechaniki Przepustki bitewnej sprawi, że w IX sezonie poczujecie się jak u siebie. Rozpocząć można w dowolnym rozdziale, zapauzować go, gdy chce się przejść do innego, i powrócić w dowolnym momencie bez utraty postępów. Najważniejszą rzeczą jest ukończenie wszystkich trzech rozdziałów – nagrody są tego warte. Co więcej, po rozprawieniu się ze wszystkimi rozdziałami, swoje punkty Przepustki bitewnej można zamieniać na dodatkowe przedmioty, w tym te z poprzednich sezonów.
Style 3D: który zdobędziesz na początek?
Jak zwykle jest po jednym stylu 3D w każdym rozdziale: odblokowują się podczas aktywowania danego rozdziału i stają się coraz bardziej złożone w miarę wypełniania jego etapów. Każdy styl 3D pasuje do pojazdu podstawowego X poziomu dla IX sezonu. Wśród nich znajdują się: polski zawodnik wagi ciężkiej 60TP Lewandowskiego; włoski rewolwerowiec Progetto 65 oraz francuski czołg lekki AMX 13 105 z działem z automatem ładującym. Ten ostatni to pierwszy w historii czołg lekki w roli pojazdu podstawowego. Każdy styl 3D otrzymany w ramach nagrody daje graficzne ulepszenie przypisanemu mu pojazdowi, podkreślając jego technologiczne zaawansowanie.
Styl 3D “Cesare” dla czołgu 🇮🇹 Progetto M40 mod. 65
— „Wiesz, przyjacielu, nawet największe imperia kończą jako parę stron w podręcznikach do historii. Co zatem z nas zostanie? Czy powrócimy zwycięsko, czy pozostaniemy tu na zawsze jako pomnik naszego głupiego dowództwa? Tak czy inaczej, wynik jest ten sam. Nasz kawałek zostanie po prostu wymazany z wielkiej mapy w kwaterze głównej i tyle. Dla nich jesteśmy jedynie linijką w grubej księdze ewidencji oddziałów, czy jak to się tam nazywa. Ale o dziwo czuję się dobrze. Czuję dziwne uniesienie niemające nic wspólnego z rozkazami, dylematami czy myślami o przyszłości, która może nigdy nie nadejść. Jestem wolny, przyjacielu, i cieszę się, że mamy jeszcze osiem pocisków i około trzydziestu minut do przybycia wroga. Sprawimy im godne powitanie jak prawdziwy dowódca i jego czołg. Może i zabrakło ci paliwa i masz uszkodzone zawieszenie, ale twoje działo wciąż jest sprawne. Mogłem odejść z innymi. W końcu mówią, że kapitan zawsze ostatni opuszcza statek.
To nonsens. Nie wiem, jak to robią w marynarce, ale u nas kapitan idzie na dno wraz z okrętem”.
Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.
- Siatka maskująca — Wyposażenie niezbędne do przestojów nocnych, dłuższych przystanków i realizowania taktyki zasadzek. Znacząco utrudnia odnalezienie i identyfikację celów z powietrza.
- Mocowanie pługa minowego — W sytuacjach, gdzie misja wymaga przekształcenia czołgu w pojazd saperski.
- Dodatkowe ostrogi do jazdy w trudnym terenie — Teren, w którym realizowane są misje bojowe to nie tylko płaskie pola i wybetonowane płaszczyzny, więc trzeba być gotowym do poruszania się w trudniejszym terenie przy jednoczesnym utrzymaniu przyzwoitej mobilności.
- Ulepszony reflektor podczerwieni — Pomaga wyszukiwać cele w warunkach ograniczonej widzialności.
- Działko przeciwlotnicze Oerlikon 25 mm — Działko automatyczne produkcji niemieckiej. Broń do zwalczania lekko opancerzonych celów. Skuteczne również do odpierania ataków z powietrza.
- Antena radiowa nowej generacji — Toczenie bitwy bez komunikacji radiowej to jak szukanie wyjścia z ciemnego pokoju z przepaską na oczach i ze związanymi rękami. To radio o dużej mocy umożliwi kontakt z sojusznikami w każdym terenie i przy każdej pogodzie.
- Zapasowy wałek — Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Zawieszenie szybko się zużywa.
- Skrzynia z częściami zamiennymi — Narzędzia, przedmioty osobiste, niewielkie części zamienne – znajdzie się tu wszystko, czego potrzeba do obsługi pojazdu podczas misji.
- Rezerwa amunicji — Jeśli można zabrać więcej amunicji, zawsze warto to zrobić. Gdy w środku bitwy braknie pocisków a linie zaopatrzenia są odcięte, sytuacja nie jest ciekawa.
- Kanister — Dodatkowa rezerwa paliwa na dłuższe wypady.
- Rezerwa amunicji dla działka przeciwlotniczego — Oerlikon to śmiertelnie groźna broń, ale tylko wtedy, gdy ma się do niego amunicję. Zapas pocisków do tego żarłocznego działa do dobra rzecz.
- Dodatkowy zbiornik paliwa — To proste: więcej paliwa to więcej przejechanych kilometrów.
Styl 3D “Bernard” dla czołgu 🇵🇱 60TP Lewandowskiego
— „Znaleźliśmy go podczas odgruzowywania. Robiliśmy sobie krótką przerwę, gdy zauważyliśmy, że część gruzu z budynków spadła na drogę. Postanowiliśmy więc oczyścić ją dla konwoju. Czołgi przejechałyby po tym, ale ciężarówki nie miałyby szans. A on tam był, piszczał gdzieś pod cegłami. Wyciągnęliśmy go. Nie był większy od dłoni. Miał może kilka tygodni. Pewnie nawdychał się tam sporo pyłu, a my ledwie go uratowaliśmy. Chyba bardziej martwiliśmy się o tego szczeniaka niż o Brzezickiego, który został ranny. Nakarmiliśmy go więc i ogrzaliśmy. Pan oficer mówi, że to Jack Russell terrier. Pan oficer hodował w przeszłości psy, więc wie. W każdym razie przygarnęliśmy go. Szczeniaka, nie pana oficera. Był nie większy od dłoni, wyobrażasz sobie? Kiedy trąca cię nosem, liże palce… Jak mógłbym go porzucić? Nazwaliśmy go Bernie po naszym czołgu. To angielska rasa, więc myślę, że imię pasuje. Wiesz, kochana, obiecałem sobie, że po Wojciechu nigdy już nie będę mieć kolejnego zwierzaka. W końcu żył z nami 16 lat… Ale jak mogłem się oprzeć? Wziąłem go, dałem mu mleko i jedzenie z puszki. To taki maluch, ciepły i żywy. Zostały mi dwa miesiące służby, a potem przywiozę go do domu. Wychodzi na to, że nie bez powodu przebyłem tę drogę. Na służbę wyruszył jeden, a wróci dwóch. Czyż to nie wspaniałe?”
Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.
- Rękaw termiczny działa — Ekran termiczny służy do równomiernego rozprowadzania ciepła na całym obszarze, wydłużając przez to żywotność działa.
- Wyposażenie do samodzielnego okopywania się — W walce pozycyjnej najlepszą rzeczą jest obniżenie profilu pojazdu i ukrycie jak największej liczby podatnych punktów. W takim wypadku taki stalowy bunkier całkowicie traci mobilność, ale przeciwnikom znacznie trudniej jest trafić pojazd.
- Zmodyfikowane ekrany boczne — Legendy mówią, że ekrany boczne poprawiają ochronę od pocisków. Ale w rzeczywistości raczej dokładają problemów z obsługą zawieszenia.
- Reflektory podczerwieni — Pomagają wyszukiwać cele w warunkach ograniczonej widzialności.
- KPVT w punkcie montażowym działa przeciwlotniczego — Karabin maszynowy kal. 14,5 mm to koszmar lekko opancerzonych pojazdów. Skuteczny w prowadzeniu wsparcia ogniowego.
- Prowadnice dla systemu pocisków 9K11 „Malutka” — 9K11 to kierowany pocisk przeciwpancerny. Jest w stanie odszukiwać cele w odległości do 3 kilometrów.
- Kosz ładunkowy do przechowywania dobytku załogi — Oprócz przechowywania dobytku załogi takie kosze pełnią też funkcje ochronne. Nie jest to oczywiście pancerz reaktywny, ale lepsze to, niż nic.
- System 902 Tucha — System wystrzeliwujący granaty dymne 81 mm w celu ukrycia pojazdu lub osłaniania jego odwrotu z niebezpiecznej sytuacji.
- Zmodyfikowany przedział silnika oraz jednostka filtrowania i wentylacji w pojeździe — Fabryczne ulepszenie poprawiające osłonę jednostki napędowej i niezawodność jej działania. Podnosi też komfort załogi dzięki nowemu systemowi wentylacji.
- Rozłożone działo bezodrzutowe 107 mm B-11 — Przenośna broń produkcji radzieckiej przeznaczona do niszczenia umocnień i pojazdów opancerzonych.
Styl 3D “Le Vizir” dla czołgu 🇫🇷 AMX 13 105
— „Oto on. Tak, tak, to ten sam czołg, który sprowadził nas z powrotem z granicy zaświatów. Wciąż wygląda dobrze, prawda? Tutaj jest ślad po trafieniu… A tu kilka rys od odłamków, widzisz? Tak, czterdzieści lat później, a ja wciąż pamiętam, jakby to było wczoraj. Tu jest trochę odprysków od min. W tamtych czasach ten czołg był najlepszym, co mogła nam zapewnić nasza wspaniała Francja. Teraz jest eksponatem w muzeum. Wciąż nosi te same blizny po dawno zapomnianych bitwach. A ja jestem ostatnim, który pamięta, skąd one pochodzą.
Nadal jest tak samo piękny i imponujący. Nie postarzał się ani o dzień. W przeciwieństwie do twojego dziadka, co? Szkoda, że maszyny nie potrafią mówić, chętnie posłuchałbym, co ma do powiedzenia o tamtych czasach. A co ja myślę? Powiem tylko tyle, dzieciaku: choćbym miał najpiękniejsze gospodarstwo w jednym z miejsc, w których wtedy byliśmy, a mój dom byłby w samym piekle, to i tak bez wahania spakowałbym rzeczy i wrócił…”
Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.
- Rękaw termiczny działa — Ekran termiczny służy do równomiernego rozprowadzania ciepła na całym obszarze, wydłużając przez to żywotność działa.
- Lusterka wsteczne — Pożyteczna rzecz w pojeździe praktycznie bez możliwości patrzenia do tyłu.
- Przednie reflektory i osłony reflektorów — Wyposażenie oświetlające dla misji w warunkach ograniczonej widzialności.
- Metalowe profile i płyty przeprawowe — Profile metalowe dają niewielką (ale zawsze) osłonę przed trafieniami z przodu i uderzeniami a płyty służą jako podłoże przy przekraczaniu podmokłych terenów.
- Gaśnice — Podstawowy sprzęt ochronny w razie niebezpieczeństwa.
- Kamera na podczerwień o wysokiej czułości — Sprawia, że pojazd jest zdolny do walki w każdych warunkach.
- Dodatkowy zapasowy wałek — Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Zawieszenie szybko się zużywa.
- Kosze ładunkowe — Oprócz przechowywania dobytku załogi takie kosze pełnią też funkcje ochronne. Nie jest to oczywiście pancerz reaktywny, ale lepsze to, niż nic.
- Nowe rozłożenie narzędzi — To tylko kwestia gustu. Załoga rozkłada narzędzia tam, gdzie im się podoba.
- Dodatkowe skrzynie na amunicję — Amunicja do przeciwlotniczego karabinu maszynowego.
- Reflektor podczerwieni — Pomaga wyszukiwać cele w warunkach ograniczonej widzialności.
- Przeciwlotniczy karabin maszynowy — Broń do zwalczania lekko opancerzonych celów i samolotów.
- Dodatkowe wyrzutnie dymu — Skuteczne wyposażenie dołączane, służące do maskowania siebie lub potencjalnych celów przed ogniem przeciwnika.
- Wielozadaniowy radar obserwacji ogólnej i wykrywania celów — Pożyteczne urządzenie w pojeździe dowodzenia. Im lepiej rozumie się sytuację na polu bitwy, tym skuteczniejsze decyzje można podejmować.
- Reflektor — Kiedy standardowe oświetlenie jest niewystarczające.
- Plecaki — Ze względów oczywistych wewnątrz pojazdu nie ma miejsca na dobytek załogi.
- Zapasowe gąsienice — Zestaw do naprawy zawieszenia jest niezwykle ważny w pojeździe pancernym. Nigdy nie wiadomo, co może się stać z gąsienicami przy pokonywaniu kolejnego skalistego wzgórza.
- Dodatkowe kanistry w koszu ładunkowym — Długie wyprawy wymagają dużo paliwa. Czyste kanistry można wykorzystać do przechowywania wody, która czasami jest równie cenna.
- Rolki brezentu — Brezent i inne mocne materiały to pożyteczny sprzęt o wielu zastosowaniach. Można go wykorzystać do przykrycia pojazdu lub zbudowania namiotu, by schronić załogę przed deszczem.
Nagrody sezonu
Do odbioru w IX sezonie jest co najmniej 300 świetnych nagród podstawowych i ulepszonych. Każdy etap daje coś wartościowego: od obligacji i kredytów po dni konta premium WoT, wyposażenie i wiele, wiele więcej. Przekonajcie się sami!
* W październiku 2022 roku uporządkujemy mechanikę i interfejs użytkownika rezerw osobistych, czyniąc korzystanie z rezerw wygodniejszym i skuteczniejszym. Wszystkie stare rezerwy osobiste zostaną wymienione na nowe bez utraty wartości.
Nagrody podstawowe
Nagrody ulepszone
Przedmioty za żetony
Żetony to specjalna waluta nagród używana wyłącznie w Przepustce bitewnej. Zbiera się je przez cały rok we wszystkich sezonach Przepustki bitewnej, w których bierzecie udział w 2022 roku. W IX sezonie można zdobyć do 21 żetonów: 12 w podstawowych nagrodach i 9 w ulepszonych nagrodach. Żetony można wydawać w dziale Przedmioty za żetony sklepu w grze, zyskując cenne przedmioty, takie jak wyposażenie z nagród czy rzadkie pojazdy IX poziomu, w tym Cobra. Ten brytyjski czołg średni z automatem ładującym i pociskami HESH już dowiódł swojej wartości w bitwach i zyskał wielu fanów. Pamiętajcie, by wydać swoje żetony przed końcem IX sezonu, gdyż jest to ostatni sezon 2022 roku, a żetony nie zostaną przeniesione do X sezonu.
DODATKOWE NAGRODY DO ZDOBYCIA!
Po ukończeniu wszystkich trzech głównych rozdziałów IX sezonu otrzymuje się dostęp do działu Nagrody w sklepie w grze. Można tam wydać swoje punkty Przepustki bitewnej zdobyte w trakcie sezonu, by otrzymać następujące nagrody:
- Obligacje
- Style 3D dla wszystkich pojazdów podstawowych Przepustki bitewnej (sezony I–VI)
- Unikalni członkowie załogi (sezony IV–VI)
Dział Nagrody sklepu w grze będzie dostępny do godz. 07:00 CET (UTC +1), 30 listopada 2022 roku.
JAK ZDOBYĆ ULEPSZONĄ PRZEPUSTKĘ
Ulepszoną przepustkę na dowolny rozdział IX sezonu (wartą 2500 szt. złota) można otrzymać na kilka sposobów: na ekranie Przepustki bitewnej w garażu, w sklepie w grze lub w ramach specjalnego zestawu w Sklepie premium. Ulepszoną przepustkę można kupić na więcej niż jeden rozdział jednocześnie. Aby nie stracić nagród, koniecznie wróćcie do zapauzowanych rozdziałów.
Ź: Portal EU