Piaskownica 2021: Wypróbujcie zmodyfikowane pociski OB!
przez Bin4r · Opublikowane
Witajcie, Dowódcy!
Jakiś czas temu zapowiedzieliśmy serię testów w Piaskownicy, które dotyczyć będą zmian wpływających na całą grę, a także na wszystkich dowódców. Razem zdecydujemy o bardzo istotnych zmianach, które zasadniczo wpłyną na World of Tanks i dalszy rozwój tej gry.
Pierwszy test zaczyna się dziś i będzie trwał do 15 lutego. Głównym celem będzie sprawdzenie przeprojektowanej mechaniki zadawania uszkodzeń pociskami OB.
Zachęcamy Was, by włożyć hełm testera i samemu zobaczyć, czy łatwiej jest przeżyć spotkanie z pociskiem OB, grając ciężko opancerzonym pojazdem i czy te pociski stały się skuteczniejsze przy średnim i małym kalibrze. Grajcie różnymi pojazdami, wypełnijcie ankietę i podzielcie się swoja opinią! Aby wyrazić naszą wdzięczność, wszyscy aktywni gracze uczestniczący w teście otrzymają cenne nagrody za poświęcony czas i wysiłek.
Piaskownica: Test rebalansu pocisków OB
Od 8 lutego, 14:00 CET do 15 lutego, 10:00 CET (UTC+1)
Poprzednie testy pocisków OB
Poprzednie testy pocisków OB w Piaskownicy okazały się bardzo pomocne. Uwidoczniły one znaczenie pocisków OB i wskazały nam kierunek dalszych zmian dla tego typu pocisków. Wyniki ankiety, opinie i statystyki dostarczyły nam niezbędnych informacji dotyczących zmian mechaniki zadawania uszkodzeń przez pociski OB. Testy jasno pokazały także, że sugerowane zmiany nie spełniły Waszych oczekiwań, szczególnie, jeśli mowa o tych z Was, którzy często używali pocisków OB i grali pojazdami wyposażonymi w haubice.
Dziś zapraszamy Was do przetestowania uaktualnionych pocisków OB i zadecydowania, czy usatysfakcjonują one w takiej formie społeczność WoT. Zwróćcie uwagę, że w tej wersji pociski OB mogą przebić pancerz, ale zmieniły się uszkodzenia od niepenetrujących trafień. Prosimy Was o ocenę i przyjrzenie się temu z kilku punków widzenia, wypełnienie ankiety i podzielenie się opinią.
Naszym głównym celem jest zachowanie cech pocisków OB, za które najbardziej je lubimy:
- Dostarczanie ciekawej i ekscytującej rozgrywki
- Łatwość w użyciu
- Wysokie prawdopodobieństwo spowodowania uszkodzeń
Jednak, z drugiej strony, pragniemy poprawić działanie pocisków OB w następujących niekorzystnych sytuacjach:
- Zadawanie wysokich uszkodzeń z bliskiej odległości dobrze opancerzonym pojazdom, niezależnie od tego, jaka część oberwała.
- Brak zainteresowania pociskami OB dla dział małego i średniego kalibru.
- Inne frustrujące cechy obecnej mechaniki. Na przykład, w sytuacji, gdy przeciwnik podpala Wasz silnik po trafieniu w wieżyczkę dowódcy.
Pociski OB: Wady i zalety
Zanim przejdziemy do szczegółów sugerowanych zmian, pomówmy przekrojowo o pozytywnych i negatywnych aspektach pocisków OB.
Zalety
- Zapewniają ciekawą i wyjątkową rozgrywkę: bezsprzecznie, pociski OB to najbardziej ekscytujący rodzaj pocisków w grze. Po przebiciu, które zachodzi rzadko, powodują wysokie uszkodzenia, czasem nawet większe, niż można przewidzieć. W rezultacie takie udane strzały wspomina się przez całą bitwę lub nawet sezon rozgrywek.
- Łatwość w zadawaniu uszkodzeń: przy użyciu pocisku OB nie musicie znać grubości nieprzyjacielskiego pancerza, ani celować w jego słaby punkt. W bezpośrednich starciach pociski OB pozwalają wystrzelić wcześniej, bez konieczności celowania czy szukania słabych punktów w pojeździe Waszego przeciwnika. Zadają one uszkodzenia nawet, jeśli nie dojdzie do przebicia pancerza.
Wady
- Dobrze opancerzone pojazdy otrzymują wysokie uszkodzenia z przodu, od wielkokalibrowych pocisków OB (130 mm i więcej): pociski OB zazwyczaj nie są wykorzystywane przeciwko dobrze opancerzonym pojazdom, ponieważ mają niskie wartości przebicia, jednak to nie tyczy się wybranych jednostek z wielkokalibrowymi pociskami OB (130 mm i więcej). W niektórych sytuacjach pociski OB mogą zadać nadmierne uszkodzenia, co jest szczególnie irytujące dla graczy pojazdami, których przedni pancerz powinien bez problemu poradzić sobie z tego typu trafieniami.
- Nie można przewidzieć, ile uszkodzeń zadacie lub otrzymacie: w obecnym systemie pociski OB są najbardziej nieprzewidywalnym typem pocisku z powodu szerokiej skali wartości uszkodzeń i niejasnej mechaniki ich obliczania. Wiele zależy od przypadkowych czynników, na które nie macie wpływu. Jeśli używacie pocisków OB, nigdy do końca nie wiecie jak rozległe uszkodzenia, jeśli w ogóle, zadacie. Z kolei trafione tymi pociskami pojazdy mają małą szansę na uniknięcie lub zmniejszenie otrzymanych uszkodzeń. Tak jak wspomnieliśmy, w pewnych rzadkich przypadkach pociski OB przebijające wieżyczkę dowódcy są w stanie podpalić silnik.
- Mała popularność pocisków OB wśród dział małego i średniego kalibru: pociski OB rzadko używane są w działach kalibru poniżej 130 mm, ponieważ trudno przewidzieć uszkodzenia, jakie spowodują. Naturalnie, czasem zadają przyzwoite uszkodzenia, ale to nie zdarza się często.
Naszym celem jest poprawa działania pocisków OB w tych trzech sytuacjach. Jednocześnie chcielibyśmy zachować pozytywne cechy pocisków OB: urozmaicenie rozgrywki, łatwość w użyciu i wysokie szanse na zadanie uszkodzeń. Przyjrzyjmy się rozwiązaniu, które proponujemy.
Zmiany w mechanice zadawania uszkodzeń
1. Przejście z uszkodzeń w promieniu rażenia odłamków na uszkodzenia w punkcie trafienia.
Najpierw przedstawmy przegląd obecnej mechaniki pocisków OB dla strzałów penetrujących i niepenetrujących.
Przy obecnej mechanice, każdy pocisk OB zadaje uszkodzenia wewnątrz określonego dla niego promieniu rażenia (ub eksplozji). Ten promień zależy od kalibru działa. Przy penetracji pocisk wybucha wewnątrz pojazdu, rozpryskując odłamki, powodując maksymalne uszkodzenia oraz niszcząc moduły wewnętrzne i załogę znajdującą się w promieniu rażenia.
Jeśli pocisk nie przebije się, OB wybucha w punkcie, w którym uderzył. W tym miejscu, w obszarze kuli odpowiadającej promieniowi rażenia, pocisk zadaje uszkodzenia najsłabszemu punktowi pancerza, (który otrzyma największe uszkodzenia). Ponieważ najsłabszy punkt może znajdować się poza miejscem, w które początkowo uderzy pocisk OB, trudno przewidzieć efekty takiego trafienia .
Spójrzmy na przykład działania tej mechaniki.
W nowym systemie pociski OB nadal będą mogły przebić pancerz, ale zadadzą uszkodzenia jedynie w miejscu uderzenia, a nie wewnątrz promienia wybuchu.
Dlatego też pociski OB staną się mniej skuteczne, gdy uderzą w dobrze opancerzony obszar; nie zdołają już wywołać tak wysokich uszkodzeń jak poprzednio. Podobnie jak w przypadku pocisków przeciwpancernych (PP), będziecie musieli celować w słabe punkty i czekać na dobry moment na zadanie dużych uszkodzeń.
Po przebiciu pancerza nic się nie zmieni—jeśli pocisk dostanie się do wnętrza pojazdu, nadal będzie mógł zadać maksymalne uszkodzenia. Jednak jeśli strzał nie jest penetrujący, sytuacja się zmieni.
Po uderzeniu w pancerz pocisk OB nadal będzie próbował się przebić, ale jeśli nie ma wystarczającej siły przebicia, jego uszkodzenia będą obliczane w punkcie zetknięcia się z pancerzem. Jednocześnie, po eksplozji, wewnątrz pojazdu utworzą się małe kawałki szrapnelu (odłamki). Rozprzestrzeniając się wewnątrz pojazdu, te odłamki zadadzą uszkodzenia modułom i załogantom, a także samemu pancerzowi. Promień rozprysku będzie taki sam jak promień wybuchu w obecnym systemie.
Zobaczmy, jak to zadziała, ponownie na przykładzie FV 4005 i Mausa.
Dzieje się tak, ponieważ nowa mechanika pocisków OB nie szuka najsłabszego punktu, aby spowodować maksymalne uszkodzenia. Według tej mechaniki, pociski OB nie będą oddziaływać na osłonę kadłuba, (która jest gruba na 50 mm ), ale raczej na miejsce kontaktu (tutaj – przednie „policzki” Mausa), które mają 260 mm grubości.
Poprzez wyeliminowanie uszkodzeń w obrębie promienia wybuchu pozbyliśmy się sytuacji w których, po trafieniu w określone miejsce, uszkodzenia zadawanie są w nieprzewidywalny sposób.
2. Przebicie ekranów, gąsienic (kół), i mniejszych przeszkód.
W nowej mechanice chcemy, by pociski OB mogły przebijać ekrany, a także gąsienice i koła pojazdów kołowych w miejscu uderzenia. Chcemy też, by mogły penetrować obiekty, które nie są istotne i możliwe do zniszczenia (ogrodzenia, struktury, które można zburzyć itd.).
Ich zachowanie będzie przypominać reakcje na pociski przeciwpancerne. Jednak jeśli, po przebiciu ekranu, pocisk PP uderzy w pancerz grubszy niż wartość penetracji pocisku, nie zostaną zadane żadne uszkodzenia. W takiej sytuacji pociski OB wywołują efekt odłamków i tym samym gwarantują uszkodzenia.
Ponownie przyjrzyjmy się przykładowi z Mausem.
W nowej mechanice, po trafieniu w jarzmo działa, pocisk OB,ze względu na zbyt mały współczynnik penetracji, nie zdoła przebić ekranu i dosięgnąć pancerza. Ponieważ nie ma tu bezpośredniego punktu kontaktu z pancerzem, nie wytworzą się odłamki i żadne uszkodzenia nie zostaną zadane pancerzowi, wewnętrznym modułom, ani załogantom.
Aby spowodować pełne uszkodzenia po przebiciu ekranu, gąsienicy (koła) lub przeszkody, pocisk OB będzie musiał przebić także pancerz. Dlatego też możliwe są sytuacje, gdzie pocisk OB zada maksymalne uszkodzenia, nawet jeśli przejdzie przez gąsienicę.
Poprawimy też wskaźnik penetracji. W trybie snajperskim kolor wskaźnika pozwoli Wam przewidzieć skutki Waszego strzału:
- Czerwony: zero uszkodzeń (pocisk nie przebije ekranu/gąsienicy/koła i nie spowoduje żadnych uszkodzeń).
- Żółty: uszkodzenia zostaną zadane, ale nie w pełni (pocisk przejdzie przez ekran/gąsienicę/koło i dosięgnie pancerza, ale go nie przebije).
- Zielony: pełne uszkodzenia (pocisk przebije ekran/gąsienicę/koło i spenetruje pancerz).
Prawdopodobieństwo zadania uszkodzeń
Po wprowadzeniu tych zmian pociski OB, które się nie przebiją będą zadawały niskie gwarantowane uszkodzenia, pod warunkiem, że uderzą w pancerz. Te uszkodzenia zależeć będą od wartości podstawowych uszkodzeń pocisku i od grubości pancerza w miejscu uderzenia.
Mimo że uszkodzenia mogą być małe, mogą przynieść wiele korzyści w niektórych sytuacjach w grze. Na przykład przydadzą się pojazdom wyposażonym w działa małego i średniego kalibru, które teraz będą mogły wykorzystać pociski OB, aby resetować postęp zdobycia bazy, niszczyć gąsienice przeciwnika lub dobić nieprzyjacielski pojazd.
W przypadku pojazdów premium, które głównie posługują się pociskami OB, zostaną one dokładnie zrebalansowane, aby nie straciły swojego wyjątkowego stylu gry i charakterystyk.
Nagrody za uczestnictwo w teście
Biorąc pod uwagę, jak ważne są testy w Piaskownicy, chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestniczącym w nim graczom za ich wkład. Ogromnie doceniamy czas i wysiłek, jaki poświęcacie World of Tanks, szczególnie, jeśli chodzi o nadawanie przyszłego kształtu grze i dyskusję o poważnych modyfikacjach pocisków OB.
Podczas testów będziecie mieli dostęp do misji specjalnych na serwerze Piaskownicy. Po ich ukończeniu zdobędziecie specjalne żetony. Będziecie mogli wymieniać żetony za misje wypełniane podczas każdego testu na użyteczne nagrody, które sami wybierzecie, na serwerach głównych, przed rozpoczęciem kolejnej Piaskownicy. Więcej informacji podamy później.
Krok po kroku, część 1.
Warunki:
- Rozegrać 2 bitew
- Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia
Ograniczenia:
- Raz na dzień
- 3 razy na konto
- Wyłącznie czołgi średnie, lekkie i ciężkie VI poziomu
- Bitwy losowe
Nagroda:
- 2 żetony
————————————————————-
Krok po kroku, część 2.
Warunki:
- Rozegrać 2 bitew
- Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia
Ograniczenia:
- Raz na dzień
- 3 razy na konto
- Wyłącznie czołgi średnie, lekkie i ciężkie VII poziomu
- Bitwy losowe
Nagroda:
- 2 żetony
————————————————————-
Krok po kroku, część 3.
Warunki:
- Rozegrać 2 bitew
- Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia
Ograniczenia:
- Raz na dzień
- 3 razy na konto
- Wyłącznie czołgi średnie, lekkie i ciężkie VIII poziomu
- Bitwy losowe
Nagroda:
- 2 żetony
————————————————————-
Krok po kroku, część 4.
Warunki:
- Rozegrać 2 bitew
- Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia
Ograniczenia:
- Raz na dzień
- 3 razy na konto
- Wyłącznie czołgi średnie, lekkie i ciężkie IX poziomu
- Bitwy losowe
Nagroda:
- 2 żetony
————————————————————-
Krok po kroku, część 5.
Warunki:
- Rozegrać 2 bitew
- Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia
Ograniczenia:
- Raz na dzień
- 3 razy na konto
- Wyłącznie czołgi średnie, lekkie i ciężkie X poziomu
- Bitwy losowe
Nagroda:
- 2 żetony
————————————————————-
Krok po kroku, część 6.
Warunki:
- Ukończyć misje Krok po kroku 1-5
- Rozegrać bitwę
Ograniczenia:
- Raz na dzień
- 3 razy na konto
- Bitwy losowe
Nagroda:
- 20 żetonów
————————————————————-
Jak wziąć udział
Od momentu przypisania większości pojazdów możliwych do zbadania i premium na konta graczy, możecie napotkać pewne problemy ze stabilnością i działaniem gry gdy po raz pierwszy zalogujecie się do klienta.
- Pobierzcie program uruchamiający Piaskownicy.
- Zainstalujcie klienta Piaskownicy, uruchomiając pobrany plik. Jeżeli uruchomiliście Game Center po raz pierwszy, będziecie musieli autoryzować i restartować pobrany plik instalacyjny.
- Poczekajcie, aż klient Piaskownicy zostanie pobrany i zainstalowany.
- Otwórzcie zakładkę World of Tanks, wybierzcie Piaskownica World of Tanks i kliknijcie Graj.
A tak z ciekawości, nie mam okazji tego sprawdzić w tym terminie tego serwera testowego, ale może ktoś inny już to zrobił. Jak sprawdza się teraz ta krata na strv 103b? Rozumiem że pociski HE ją przebijają i uderzają w pancerz?
Obejrzyj sobie najnowszy filmik Quickybaby’ego, od 11 minuty jest test właśnie pancerza Strv 103b – ogólnie będzie gorzej dla niego.
Wielkie dzięki!
Ja się zastanawiam co będzie z KV2 R.Przecież to czołg premium a premek nie można nerfć.Jak zabrali progetto dosyłacz to gracze byli niezadowoleni.Dopiero później zmienili że progetto po zmianach ładowało bez dosyłacza tyle samo co wcześniej z.Ciekawe co zrobią teraz.
Pocisk odłamkowo-burzący jak sama nazwa wskazuje powinien tworzyć odłamki. Jeżeli strzelam w jarzmo Grille-15 i wchodzi z OBka jakimś cudem za 0, bo nie lecą żadne odłamki, to znaczy, że OB po modyfikacji zamieniają się w kolejne PPki z nazwą OB. Szczerze mówiąc nie zauważyłem żeby ludzie poza jakimiś szczególnymi sytuacjami (i poza czołgami, które z tego żyją) używali OBków. Nikt o zdrowych zmysłach nie bije i tak w przód jakiegoś Mausa czy innego grzmota z OBków, bo się to zwyczajnie nie opłaca, tylko od razu wciska 2kę. A jeżeli część graczy narzeka, że są takie czy siakie noby, co strzelają z tylko z OB żeby zadawać obrażenia… no to można też w drugą stronę odwrócić – że są tacy co strzelają tylko z golda, żeby zadawać obrażenia (no ale to już nie jest przecież problemem wg niektórych, bo jak kogoś stać to ma…). „Problem” nadużywających OBków dużych kalibrów w zasadzie można byłoby rozwiązać dużo prościej – zmniejszając im alfy na OBkach i nie trzeba by było bawić się z tą całą nową pokraczną mechaniką. A teraz w zasadzie można celować nawet po weak spotach, i jeżeli nie dojdzie do penetracji (a w zdecydowanej większości przypadków do niej nie dojdzie jak pocisk ma 90 peny) to obrażenia zadawane przy alfie ok 950 i tak wahają się w granicach 50 – 250. I cała frajda z nieprzewidywalności OBków w zasadzie znika. Jak i sens wożenia ich w ilościach większych niż na potrzeby jakiegoś dekapa.
ten komentarz jest tak głupi, że szkoda nawet punktować co jest w nim bez sensu. Musialbym „kopiuj wklej” zrobić.
Rozumiem, że sam nie masz żadnych argumentów, więc musisz kopiować?
zgadzam się
po prostu odłamki się inaczej rozchodzą
a on chyba nigdy nie grał czołgiem typu 279, chiftain lub innym pseudo op czołgiem
Rozwiniesz myśl czy tylko przyszedłeś zostawić komentarz?
może dlatego mało kto bije tam z HE bo to piaskownica i 90% osób tam grających to ludzie bez nawet 1 X
Spinacie sie, a wg i tak nic nie zmieni. Bedzie tak jak z rebalansem golda. Wg zgoni na graczy, ze nie chcieli zmian i pozostawia tak jak jest, szumnie oglaszajac, ze oni chcieli cos zmienic, ale gracze im nie pozwolili…
Pierwsze wrażenia z piaskownicy:
– nie widzę różnicy dla T49 i Sheridana, bo one już teraz muszą zajeżdżać czołgi tak żeby bić w cienki pancerz, a już teraz gdy strzelały w grubsze pancerze biły za 0
– KV2 traci jakikolwiek sens, ciężko będzie tym cokolwiek ugrać, w M4 będzie to mniej odczuwalne, ale jednak
– Lodówka w wielu miejscach już sobie nie pogra, a często to były jedyne miejscówki żeby coś zrobić – może gdy wprowadzą zmiany w amunicji premium i tak jak to było na piaskownicy rok temu – PP dostały bodajże 1400-1500 dmg na strzał to wtedy wróci do łask. Póki co teraz skończy się granie full HESH, ja jako mocno średni gracz będę się okrutnie męczyć grając Lodówką, bo już było mi często ciężko 🙂
Nie oceniam czy to dobre czy złe zmiany, po prostu takie mam pierwsze spostrzeżenia, to taki trochę buff dla czołgów z lepszym pancerzem i nerf dla tych mniej.
Czy Fv 251b183 tez będzie miał zmienione HE? Moim zdaniem jako czołg specjalnym nie powinien mieć ,przecież arta sexton 1 I 105lefh18B2 postawiono ap gdy innym zabrano
Mylisz pojęcia czołg premium i czołg specjalny Premek nie nierfią tak jak lefh a specjalne nierfią i mogą to robić do woli bo go nie kupiłeś. Tak jak to zrobili z T22 med
Ze zmian HE najbardziej skorzystają pro gracze a te czerwone nooby na HE będą płakać. Skończy się w końcu Husarstwo na HEkach. Brawo WG.
No i pytę, jak dla mnie 😀 gj wg
Najbardziej durna zmiana jaka widziałem, strzały przelatują przez gąsienice nawet jesj nei niszcząc? Debilizm. A i żeby nie było ja rzadko strzelam z he, głównie w lajty, miękkie td i arty. Nie gram 60tp podobnymi czołgi które walą z he i nie jestem pomidorem. Ale i tak ta zmiana mi się bardzo nie podoba bo jets po prostu głupia. Zajęli by się skopanym matchmaking im a nie czymś co działa dobrze.
może i tak, ta część zmian nie jest raczej potrzebna grze, ale i tak jest to sto razy lepsze rozwiązanie niż to co sie dzieje teraz na serwerze.
Cytując klasyka:
I bardzo ***** dobrze
Nareszcie zwierzaki 300WN8 na swoich 60TP nie będą napierdalać full HE i nauczą się używać golda.
Rzadko to mówię, ale brawo WG! Chociaż lepiej jakby ******** tą amunicję na dobre z gry.
Yess, monolit, monolit wotowski, bez różnorodności w bitwie :V W sumie to powinien być tylko 1 typ pocisku, bo czemu nie?
a, no tak… czego innego sie spodziewać po użytkowniku bota, jak nie „różnorodności”.
Nie oszukujmy się, WoT jest stosunkowo biedny w mechaniki, a styl gry niewiele się różni między pojazdami :V
Śmieszy mnie że nie myśli pan o fakcie że gold jest dziesięcokrotnie droższy i wielu graczy nie stać na defekowanie nim na lewo prawo z braku np czołgów premium lub pieniędzy z portfelów tatusia i mamusi. Jak AP nie działa to HE jest jedyną opcją. Przy okazji, mogę wiedzieć jakim czołgiem pan gra że pana to tak boli?
Jeśli HE to dla ciebie „jedyna opcja” to nieironicznie współczuję.
Mógłbyś przynajmniej uzasadnić to swoje „współczuję”
Co sugerujesz wobec tego? Zmienić pozycję? Próbować celować po weakspotach? Rozwiń myśl swoją
WG praktycznie rozdaje za darmo czołgi premium od czasu kiedy wprowadziła je do sklepu z obligacjami. Owszem może są przeciętne, ale jednak to premki i można nimi zarabiać… Więc według tego co piszesz to każdego stać na golda i tylko ameby nie wiedzą, że bardziej opłacalny jest strzał z przebiciem z golda niz rykoszet z AP!
Czyli efektywność twojej ekonomii WoT bezpośrednio przekłada się na efektywność w bitwie. Zdobyć mocną ekonomię możesz albo zdobyć za darmo lub…. kupując wzmocnienia i używając ich w celu wzmocnienia swojej ekonomii. Dodatkowo, niektóre premki bardzo się snowballują. Totalnie nie P2W, jeżeli się trzymamy definicji 🙂
Daruś, nie każdy ma konto od 2009 i nie każdemu się chce grać poniżej przeciętnym czołgiem nie wbijając przy tym czegoś lepszego. Poza tym wiesz co jest bardzoej opłacalne od rykoszetu AP i tańsze od przebicia APCR? Tak!! – Strzał z HE
Weź przelej 200 zł na premke ;(
Nareszcie WG zrobiło coś co ma sens.
SYF gorączka i bolączka
Dobry opis sytuacji z HE-kami przed zmianą 🙂
ebr 105 łapie teraz HEki za zero xD
nie, wbr właśnie łapie z przebiciem częsciej, bo pocisk nie wybucha na kołach.
czyli to nie jest rebalans amunicji tylko parszywy nerf dla wielu czołgów
Nie, jest to właśnie rebalans amunicji 🙂
Jak ja kocham tą grę, choć raz mogli zrobić coś sensownego, jakaś fajną zmianę, ale nie lepiej dewastować grę. Słuchajcie się nub ków to wyjdziecie wiadomo gdzie
jedynym nub kiem jakim możemy obecnie spotkać to ty czerwonooki -.-
Zmiany naprawde zapowiadają się dobrze i w filmiku który chyba większość pominęła bo 11:10min to za długo, mi np pokazuje że chcą zniwelować problem nie uszkadzając zbyt mocno czołgów typu Sheridan T-49 BT-7 art. itp
ale to właśnie pomidorki nie chcą zmian w HE-kach xD
Czyli to czego się obawiałem, sensowna mechanika eksplozji, została zamieniona na pseudo pocisk przeciwpancerny
Najlepsze jest to, że to jest już całkowite odejście od tego jak działa pocisk typu HE. To może lepiej go już HEAT-em może nazywajmy. Wot potrzebuje nowego systemu pocisków ale nie upraszczania istniejących mechanik. Mechanizm skanowania najcieńszego pancerza w danym promieniu brzmi po prostu jak niesłychanie prymitywne uproszczenie jak na dzisiejszą moc obliczeniową komputerów.
Tyle że HEAT nie przechodzi przez przeszkody więc jaki sens w zmianie nazewnictwa?
HE powinno zawsze działać tak jak teraz proponują, ewentualnie powinna być wyciągana średnia z pancerza dotkniętego przez wybuch i od tego obliczane obrażenia, ale jestem za zwiększeniem przewidywalności i liczeniem obrażeń po miejscu kontaktu.
Zgadzam się z kolegą wyżej, aktualna mechanika dobra nie jest i dobrze, że robią coś aby ją poprawić, jak to wyjdzie będziemy mieli okazję ocenić
Jesteś idiotą kolego, bo to właśnie w chwili obecnej HE po uderzeniu w pancerz „szukają” Najcieńszego pancerza…
W rzeczywistości pocisk HE eksploduje we wszystkie strony, a w grze w ramach uproszczenia szuka jedynie najcieńszego fragmentu pancerza. Ja wyraziłem swoją opinię twierdząc że jest to zbyt prymitywne uproszczenie jak na grę w 2021 roku i zamiast jeszcze bardziej go upraszczać powinno się zrobić remodel He w zupełnie inny sposób, „idioto”.
Skoro dobry gracz siedzi w 279 czy cziftejnie, to powinien umieć się tak wystawiać, aby zminimalizować swoje wystawienie na ostrzał burzakami. Ewentualnie, może zmienić swoją pozycję :V
Ale ty jesteś mądrym graczem , Tylko ze ebola ma -5 i ZAWSZE musi się pokazać w duzym stopniu
W przypadku chiffa wystawiamy całą wieże ze względu na to ze działo jest usadzone bardzo nisko
A tu jakiś polaczek 100wn8 wyjedzie swoim potężnym 60tp i zada 400 dmg rozwalając pół modułów i załoge
A później płacz bo 'ale jak to, mogą zniszczyć mojego czifa? Fuck wg’…
Kolega to bardzo chciałby sobie elegancko podjechać na górkę i bezkarnie tłuc. Jakiego skilla to wymaga?Odnalezienia klawisza W? Napiszmy szczerze, tobie chodzi tylko o to żeby grać pojazdem jak najbardziej OP, którego plebs nie zarysuje nawet. To napisał średni gracz 2100 wn8 recent z 1k około 3k.
Troche skilla wymaga zdobycie takiego pojazdu. A Ty z takimi statami to już dawno powinieneś mieć czifa, a przynajmniej ebole na swoim koncie
100% racji, tylko pomidory dają łapkę w dół.
Podręcznikowa technika manipulacji, „Jeżeli <zdanie twierdzące> to z pewnością jesteś <degradujący przyimek>” gratulacje i powodzenia w dalszej dyskusji.
Zminimalizować obrażenia? Ciekawe jak, skoro 60TP, E4 itp. wystarczy, że trafią i zadadzą uszkodzenia od 100-400. Nie wspominam już o SQ, który chyba najbardziej cierpi z powodów OB, bo obrywa za minimum 400 xD. Zmienić pozycji np. ebolą też się nie da, bo jego mobilność jej na to nie pozwala, tak by nie być poza bitwą przez połowę gry.
To słucham innej propozycji walki z ebolą dla 60tp. Teraz zadaje 300-400 DMG na 16 sekund, no tak wielkie zagrożenie. Najlepiej jakby taki 60tp to nie miał żadnego argumentu a ty byś go wydoił do zera. Bo ty możesz i wtedy jest cacy, prawda? Szukaj weakspostow eboli z peną 317. Te malutkie garnki, no tak. HE to ostatni kontrargument dla tego raczyska na kołach.
Hmm, to 279 jest kołowcem?
Noted
A co ma zrobić ebola kiedy 60TP gra na wieżę? Husarz garnki ma jeszcze mniejsze niż ebola. 317 mm penetracji to wystarczająco żeby przebić ebolę od przodu. Wiesz jaki masz problem? Taki, że ebole mają ogarnięci gracze którzy poprawnie starają się używać jej pancerza, a takie matoły jak Ty w swoich Husarzach wyjeżdzają bokiem, albo ustawiają sidescrapa (jeśli wgl wiesz co to) zamiast zająć pozycję za nasypem i grać na wieżę
Gram często LT-432 i tam działo 85 mm, a pocisków ob używam niemal w każdej bitwie. Idealne na kołowce, arty i inne.
Bo masz mózg i strzelasz He-kami do celów, które możesz z łatwością przebić, maksymalizujesz swój dpm.
RetardyGracze, którzy nie ogarniają gry i walą w dosłownie wszystko z HE-ków to zupełnie inna sprawa. Tobie te zmiany wyjdą podwójnie na dobre:jestem zadowlony z tej zmiany moze wkoncu uda mi sie zrobic misje na odbijanie bo te gowna przestana mnie bic po 500 w wieze 277
jedna z lepszych zmian <3
dzikiem to zrobisz dużo łatwiej (jeśli mowa o misji na 279)
nie chodzi mi o misje z excalibura 2x swoje hp XD
277 i misje na odbijnanie, ja dobrze przeczytałem?
A teraz bez kappy, wystaw się bokiem, bo to ma więcej pancerza niż przód tego ruskiego gówna
Przynajmniej nie znerfili golda, którym dalej mogę dymać każdego z was na autoaimie
ciebie już wydymali i widać efekty.
Czemu u ciebie już widać?
Bo nie używali autoaim’a jak takie amebska
ty nawet z aimbotem nigdy nie zamoczyłeś
Bruh
Czyli wg nie tylko tworzy nowe nie istniejące czołgi, ale również tworzy nowe zasady działania amunicji. Ciekawe. 🤔
a czemu ma używać samych istniejących??????
czy wot to gra historyczna?chyba wt jest historyczna gra nwm
Gdzie mogę złożyć wniosek o zwrot pieniędzy za KV2R ? Po zmianach he czyli ingerencji w czołg premium, należy się zwrot kasy.
Najpierw przeczytaj regulamin jak kupujesz czołg a pózniej zamilcz.
nie ingerują w czołg, parametrów jego amunicji i działa też nie zmieniają więc co chcesz dzbanie
jak cos kupujesz to masz do zaznaczenia cos takiego: „Niniejszym zgadzam się na natychmiastowe dostarczenie zamówionych przedmiotów.Zrzekam się prawa wycofania zamówienia po rozpoczęciu procesu dostawy,z wyjątkiem zamówienia zakupu konta premium”
KV2R jako czołg premium nadal będzie bazować na starej zasadzie
Tak samo arty premium nadal mają AP
no własnie raczej nie, ale to sie jeszcze okaże pózniej
no, wargaming… rzadko kiedy można was pochwalić, ale tym razem naprawdę duży plus.
Nie zgadzam się że rebalans HE to krok w dobrą stronę. wiele czołgów jest dobrych dzieki właśnie tej amunicji. KV2, M4 Sherman, Pz IVH, T49, Lodówka, to typowe troll tanki które mają swoich fanów. Porównójąc statystyki troll tanków z innymi czołgami widać że nie są przesadzone.Sam jestem fanem tych czołgów , na KV2 mam ponad 800 bitew, Pz IV H ponad 700 bitew. Jestem dobrym graczem , niektórzy twierdzą że czołgi z haubicą są tylko dla noobów ale to nie jest prawda. To są typowe maszyny for fun które przez rebalans amunicji HE dużo stracą i wiele ich fanów odejdzie z gry.Jeżeli to wejdzie to gra stanie się mniej różnorodna i bardziej nudna.Wystarczy wejść na statystyki wotlife by zobaczyć że w zestawieniu niszczycieli X poziomu lodówka jest na dole stawki.Ma dużo wad jak np, duża sylwetka, słabe camo, brak pancerza, słaba celność. Osoby które narzekają na oneshoty od lodówki to pomidory albo hejterzy.Takie sytuacje są naprawdę bardzo rzadkie, jężeli jakiś noob wjeżdża pod celownik albo staje na środku pola to jest to ewidentnie jego wina.60TP na HE jest dobrą kontrą na chieftajna grającego na wieżę. Poza tym używając HE strzela za 300-400 a przeładowuje 16-17 sekund. Więc dpm i tak ma słaby.Strv, obj 140 , obj 907 maja alfę z tego przedziału przy dużo lepszym dpm’ie na pociskach zwykłych. Dobrzy gracze wożą zwykle mało HE.Problemem tej gry są pomidory które grają na wysokich poziomach a nie znają podstaw tej gry.. Niech WG zajmie sie problemem szybkich bitew, niezbalansowanego mm i dużą iloscią noobów na wysokich poziomach robiących średnio jeden strzał i kampiących w krzaku ciężkimi bo to są priorytety.
Przed wczesniejsza proba rebalansu pociskow OB WG zarzekalo sie ze nie rusza pojazdow ktore glownie polegaja na tym typie pociskow, czyli wlasnie KV-2, T49 czy Lodowka maja zostac takie jak aktualnie sa, mianowicie dziala czolgow ktore uzywaja OB tylko jako dodatek zostana znerfione, mysle ze bedzie to dobre wyjscie z kompromisem dla graczy.
ale KV2 chyba nie ruszają, przynajmniej kiedyś była taka teoria
tak bo po co znerfic haeczki przez ktore odbicie 2x swojego hp jest trudne bo retardy laduja haeczki ibija po 500 swoimi poteznymi jg,e3,60tp itd
Moim ulubionym czolgiem jest T49 (~1200 bitew) z derpem i przez chwilę myślałem tak jak Ty, ale potem doczytałem, że będzie można penetrować gąsienice, więc może tak naprawdę nie wyjść tak źle! Zawsze denerwowalo mnie to, że light mający 10 mm pancerza z boku dostawał 300 – 450 dmg z działa 152mm. Teraz to się zmieni! Będzie więcej przebić z boku. Tyczy się to też FV4005. Paradoksalnie, będzie więcej oneshotów! Strzały, które i tak by nie przebiły, zrobią mniejszy dmg, ale znacznie więcej będzie penetracji z boku. FV4005 to w zasadzie e ogóle sztandarowy przykład głupoty WG, bo zamiast zrebalansować hesh, który był powodem problemów, to znerfili wszystko inne. Jeszcze nie grałem na sandboxie, ale jest szansa, że te zmiany mogą być na plus. BYĆ MOŻE, bo co jak co ale, to, że WG potrafi zmarnować koncertowo KAŻDĄ okazję na realny improvement to chyba wszyscy wiedzą.
Przecież problem OB nie pochodził od Lodówki i innych trolli tylko czołgów pokroju polak e3,e4itd., które ładowały zbyt często z tych pocisków i zbyt łatwo robiły obrażenia pancernym czołgom.
dokładnie
Tylko że zmieniaja całą mechanikę pocisków ob a nie nerfią pojedyncze czołgi więc wszystkie troll tanki ucierpią.
Polska Siła Polska Chwała Haekami Napier****
Czyli Lodówka będzie jeszcze bardziej bezużyteczna.
Wole żeby było tak jak jest wole dostawać z ob niż z golda (a jak to wejdzie to będzie 2×więcej golda latać)
Tylko He trzeba teraz celować żeby zadać max dmg a nie jak wcześniej byle jak i masz dmg tak samo z goldem masz że musisz celować bo inaczej będziesz się odbijał jak bot
Nie ? , HE były dla graczy którzy nawet z HEAT nie potrafili przebijać
HEAT w WoT nie ma normalizacji, rozbija się na przeszkodach, ma problem z przebiciem warstwówek oraz zwykle powoli lata. To chyba najtrudniejszy pocisk w użyciu z tych hmmm… normalnych? Jakkolwiek to nazwiecie