Blog Deweloperów – Murmansk (battle pass)
Pochwalony widzowie,
Przedstawię dzisiaj amerykański lekki krążownik, który trafił do służby radzieckiej – mowa o Murmańsku.
Jego główną siłą ognia są działa kal. 152 mm, które świetnie sprawdzają się w starciach z lekko opancerzonymi celami. Dzięki zaawansowanemu uzbrojeniu przeciwlotniczemu i radarowi, okręt ten doskonale radzi sobie także w obronie przed atakami z powietrza.
Murmańsk wyróżnia się możliwością jednoczesnego prowadzenia ognia z siedmiu dział głównego kalibru, co wynika z ich specyficznego rozmieszczenia. Działa te mogą wykorzystywać jedynie pociski odłamkowo-burzące oraz półprzeciwpancerne. Pierwsze z nich sprawdzają się świetnie w walce z niszczycielami i lekkimi krążownikami, jednak na wyższych poziomach gry mogą mieć trudności z przebiciem pancerza cięższych jednostek.
W starciach z lekko opancerzonymi okrętami Murmańsk jest jednak w swoim żywiole – każda celna salwa pocisków odłamkowo-burzących może wyrządzić spore szkody, zwłaszcza na odsłoniętych pokładach. Z kolei półprzeciwpancerne pociski bez większych problemów przenikają pancerze lekkich krążowników na niemal każdym dystansie, co czyni Murmańsk groźnym przeciwnikiem w odpowiednich warunkach.
Murmańsk jest dodatkowo chroniony pancerzem o grubości 76 mm w rejonie maszynowni, a maszynka sterowa zabezpieczona jest przed pociskami odłamkowo-burzącymi. Niemniej jednak, zbiorniki paliwa i magazyny amunicyjne ulokowane na linii wodnej mogą być bardziej podatne na ataki torpedowe.
Na plus warto wspomnieć o jego wyjątkowej prędkości – na tle innych lekkich krążowników wypada bardzo dobrze, a pod względem mobilności niemal dorównuje niszczycielom.
Krążownik Murmańsk to świetna opcja, jeśli chodzi o rozpoczęcie badań nad flotą pełnomorską ZSRR, a także wartościowe uzupełnienie już istniejących zestawów okrętów.
Wkrótce przedstawię także drugą główną nagrodę nadchodzącego sezonu Przepustki Bitewnej „Furia Sterowana” oraz pełną listę nagród za ukończenie poszczególnych etapów.