Maszyny z Przepustki Bitewnej: Strikemaster Mk.88
Oto główna nagroda lotnicza nadchodzącego sezonu Przepustki Bitewnej War Thunder o nazwie „Tropikalna Burza” – odrzutowiec Strikemaster Mk.88!
Strikemaster Mk.88: Samolot szturmowy premium dla Wielkiej Brytanii na erze IV!
Cechy:
- Poddźwiękowy.
- Dobry ładunek!
- Słabe karabiny maszynowe.
Koncepcja lekkiego odrzutowca szturmowego Strikemaster powstała po udanej konwersji samolotu szkolno-treningowego Jet Provost przez niektórych zagranicznych operatorów na samolot szturmowy, gotowy do użycia w walce z powstańcami. British Aircraft Corporation (BAC) zaczęła wyposażać samolot w mocniejszy silnik, przednie karabiny maszynowe i mocowania broni na potrzeby sprzedaży eksportowej, dzięki czemu nawet kraje o skromnej gospodarce mogły sobie pozwolić na niedrogi samolot szturmowy. Mk.88 został zaprojektowany specjalnie dla Nowozelandzkich Sił Powietrznych – pierwszy samolot tej modyfikacji został dostarczony w 1972 roku i pozostał w służbie do 1993 roku. Strikemaster ustanowił światowy rekord jako najczęściej zamawiany samolot na eksport i służył w siłach powietrznych 10 innych krajów!
Historia.
Poznaj Strikemaster Mk.88!
Główną nagrodą w nowym sezonie Przepustki Bitewnej „Tropikalna Burza” jest bardzo nietypowy brytyjski odrzutowiec Strikemaster Mk.88, pierwotnie zaprojektowany jako niedrogi samolot szturmowy. Nawiązujący do późnych lat 70., lasów deszczowych i filmów akcji na VHS, Strikemaster Mk.88 to z pewnością fajny pojazd. Zanurzmy się w szczegóły!
Ciekawostka: Strikemaster Mk.88 zyskał nieoficjalny przydomek „Blunty” w Nowozelandzkich Siłach Powietrznych, ze względu na swój okrągły wygląd, a zwłaszcza nos!
Strikemaster Mk.88 to kompaktowy i zwinny poddźwiękowy samolot szturmowy, który może przenosić przyzwoity ładunek! Obejmuje to 4 bomby o masie 500 funtów, w tym amerykańskie bomby Mk.82 Snake Eye, a także rakiety SNEB, Mighty Mouse i Typ 80 Sura oraz karabiny maszynowe. Wszystko to jest imponujące, biorąc pod uwagę jego rozmiar i poprzednika, który został zaprojektowany jako lekki samolot szkoleniowy.
Główną słabością Strikemastera Mk.88 jest jednak jego uzbrojenie, które stanowią jedynie karabiny maszynowe. Ze względu na naturę tego uzbrojenia, Strikemaster będzie dość słaby w walce z samolotami wroga i, jak można się spodziewać, nie wyrządzi prawie żadnych szkód pojazdom naziemnym, z wyjątkiem okazjonalnych pojazdów z otwartym dachem, które można napotkać w bitwie.
Ciekawostka: BAC wyprodukował kilka wariantów Strikemaster w oparciu o potrzeby zagranicznych operatorów. Na przykład Mk.80 dla Arabii Saudyjskiej, Mk.81 dla Jemenu Południowego, Mk.87 dla Kenii i Mk.89 dla Ekwadoru!
W innych rolach Strikemaster Mk.88 będzie przyjemny w użyciu, ponieważ jego charakterystyka lotu w połączeniu z dobrymi opcjami uzbrojenia sprawi, że będzie on realną opcją w meczach naziemnych lub bombardowaniu baz lotniczych. Ponadto jest to samolot premium, który pomoże ci zbadać niższe ery składające się z samolotów tłokowych w drzewku badań brytyjskiego lotnictwa!
Tygrys na 6.0 to coś o czym każdy marzył…