Spojrzenie na 🇫🇷 Char Mle. 75: Szybki zwiadowca
przez Redi ·
Dowódcy!
Duże pudełka Operacji świątecznych 2023 są pełne niesamowitych prezentów i niespodzianek. Wśród kolorowych stylów 3D, gór złota i mnóstwa kredytów są tam również zapakowane w pudełka noworoczne, świąteczne, księżycowe i magiczne – nowiutkie pojazdy premium.
Tutaj przedstawiliśmy Wam już trzy nowe pojazdy, ale warto podkreślić ich unikalne cechy i przyjrzeć się im z bliska, a także poznać zalecenia co do wyposażenia i załogi.
Jednym ze świątecznych prezentów jest , francuski czołg lekki premium IX poziomu. Przyjrzyjmy się bliżej tej nowości i jego unikalnemu silnikowi z turbiną gazową i mechaniką automatycznego ładowania umożliwiającą prowadzenie ognia ciągłego.
jest nie tylko pierwszym czołgiem lekkim premium IX poziomu, jest też pierwszym, który na tym poziomie ma mechanikę automatycznego ładowania ognia ciągłego. Działo kal. 100 mm SA47-75 wykorzystuje magazynki wypełnione sześcioma pociskami przeciwpancernymi, APCR lub odłamkowo-burzącymi. W odróżnieniu od zwykłego automatu ładującego, jeden strzał Char Mle. 75 posyła trzy pociski w krótkim odstępie czasu, więc potrzeba tylko dwóch ruchów spustu, by uwolnić cały grad pocisków. Zarówno pociski przeciwpancerne, jak i APCR zadają średnio 200 punktów uszkodzeń, mając odpowiednio 200 mm i 240 mm penetracji, a pociski odłamkowo-burzące zadają 370 punktów uszkodzeń z penetracją na 53 mm. Mając tylko 42 pociski na pokładzie i strzelając trzema za jednym razem, ma się ograniczoną liczbę strzałów i trzeba uważać, by każdy z nich zrobił swoje.
Jako szybki zwiadowca Char Mle. 75 nie ustanowi rekordów uszkodzeń, ale prowadzenie działa i kąty podniesienia lufy wystarczą do skutecznej walki przeciwko innym czołgom lekkim i niszczycielom czołgów niższych poziomów oraz wykańczania już okaleczonych pojazdów przeciwnika. Trzeba jednak pamiętać, że wykorzystanie trybu szybkiego negatywnie wpływa na skuteczność działa, więc trzeba go wyłączyć przed wejściem do walki.
to czołg lekki z odpowiednim dla swojej klasy pancerzem, co oznacza, że zamiast liczyć na odbijanie pocisków, czy wręcz przyjmowanie ciosów, trzeba polegać na szybkości i kamuflażu. Niemniej jednak 8 stopniowe opuszczenie lufy pozwala skutecznie stosować taktykę ukrywania kadłuba, mocno utrudniając przeciwnikowi trafienie niewielkiej wieży.
Tak czy inaczej – jeśli chce się przetrwać do końca, trzeba bezustannie analizować sytuację na polu bitwy i przystosowywać się do niej. Zbierajcie informacje dla swojej drużyny jako aktywny zwiad, a rolę ultra-szybkiego oskrzydlającego przyjmujcie tylko po to, by dopaść zagubionego przeciwnika lub takiego goniącego resztką PW.
Jeśli uda Wam się ujarzmić huraganową moc Char Mle. 75, będziecie mogli znacząco przyczynić się do zwycięstwa swojej drużyny.
Jeśli chodzi o mobilność, to ma prawdziwego asa w rękawie. Jako jeden z pierwszych czołgów wyposażonych w silnik z turbiną gazową, może dosłownie wrzucić wyższy bieg i włączyć tryb szybki. Podobnie jak np. CS-63, ten nowy pojazd francuski może wybrać między dodatkową prędkością i zwinnością a lepszym prowadzeniem działa, zasięgiem widzenia i kamuflażem.
W trybie standardowym prędkość maksymalna sięga 55 km/h, zasięg widzenia wynosi rozsądne 370 metrów, a wartości kamuflażu są nieomal przeciętne. Jeśli jednak przełączycie się na tryb szybki, zwiększycie prędkość maksymalną do 75 km/h, stając się tym samym jednym z najszybszych pojazdów gąsienicowych w grze! Ucierpią na tym obrót wieży, zasięg widzenia, parametry kamuflażu, a nawet czas celowania, ale poprawiony stosunek mocy do masy pomoże od razu zająć najlepsze pozycje i zaniesie Was w miejsca, o których inne czołgi lekkie mogą tylko pomarzyć.
Podczas gry tą francuską wyścigówką dobre rozeznanie pola bitwy jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, więc przypomnijcie sobie, gdzie są najlepsze pozycje zwiadowcze, jeśli chcecie maksymalnie wykorzystać ten nowy pojazd.
Cechą charakterystyczną Char Mle. 75 jest to, że przełączenie między trybami silnika wpływa też na niektóre parametry bojowe. Różnice w parametrach między trybem podróżnym i szybkim znajdziecie w poniższej tabelce.
Parametr |
Tryb podróżny |
Tryb szybki |
Prędkość maksymalna/cofania |
55 / 20 |
75 / 30 |
Maskowanie – w ruchu (%) |
28,5 |
21,4 |
Maskowanie – stacjonarny (%) |
28,5 |
21,4 |
Moc silnika (KM) |
850 |
1250 |
Prędkość obrotu wieży |
65 |
20 |
Zasięg widzenia (m) |
370 |
350 |
Czas celowania (s) |
2,8 |
3,5 |
to jeden z cennych prezentów, takich jak pojazdy premium, style 3D i inne, do znalezienia w dużych pudełkach 2023. Oprócz gwarantowanych zasobów Operacji świątecznych i złota, każde pudełko może zawierać czołg premium VIII lub IX poziomu. Przejdźcie do Sklepu Premium po duże pudełka, by mieć szansę zaparkowania tego nowiutkiego czołgu lekkiego w swoim garażu!
Przejrzyjcie pełną listę wszystkich fantastycznych nagród Operacji świątecznych 2023 dostępnych w dużych pudełkach, w tym doskonałych pojazdów premium VIII i IX poziomu, i wypatrujcie kolejnych materiałów z cyklu Spojrzenie na…
Do dzieła!
nie jest zły, ważne, że zbiera obligacje
Jeden z lepszych lajtow na swoim tierze polecam serdecznie dla tych ktorzy lubia niestandardowe czolgi do gierki
Ok bz jest 8.5/10 , arnoldzik 8/10 , ambt 8/10 , vipera 7.5/10
Ale to coś litości 3/10
Tzw czołg do niczego 🙂 ani średni ani lekki, Elc bije go na głowę jeśli chodzi o zadania
Takie będą narazie 9 premium i to chyba dłuższy czas, średnie i zbalansowane nieco słabsze od drzewkowych. Nie wyobrażam sobie ze wg wypuści coś jak kpz 50t jako premium lub burasa na 9 premium… nie strzela sobie w stopę tak jak zniszczyli balans na 8. Przynajmniej narazie
Kpz50t to wyjeżdzona nagroda. Za darmo go nie dawali ani za hajs. Trzeba było męczyć bułe na rankedach. A i tak niewielu go zdobyło. Podobnie Concept1B. Dla mnie oba te czołgi są adekwatne do trudu włożonego w ich zdobycie.
A premii 9ki… Obligacje zarobią,mają dobre losowania. A to jakie one są,to takie są. Najgorszy do chińcol.
Hejtujesz chinola na którym gracze grają gorzej niż skodą. Jak wyjeżdżasz jak ogórek to nie dziw się ze dostajesz strzała za 800 ale wiele graczy ma full hesh bez pomysłu gdzie przebić
jemu raczej chodzi o premkę 9 tieru chincola WZ-114
jeżeli chodzi o przyjemność/skutecność w bitwie to ml3 75 bije na głowe vipere
„Ale to coś litości 3/10”
To że do mylnego bądź co bądź odczucia „Ogarniania giereczki” potrzebujesz Aż BZtki bo reszty nie ogarniasz to nie znaczy aby takie oceny wydawać.
A jeśli już, wystarczy dodać „Moim subiektywnym zdaniem…” i po problemie, nikt się wtedy nie przyczepi.
Cóż, jeśli tego nie zrobisz, musisz się godzić z tym iż narazisz się na śmieszność, co też właśnie uczyniłeś.
: )
O ironio, na tym LTku kręci się przyjemny dmg, ogólnie rzecz biorąc całkiem Ok maszynka. Ale zdaje sobie sprawę iż próg wejścia w ten pojazd jest wysoki, jeśli dropnie On jakiemuś przeciętnemu grajkowi, bądź typowi co LTków nie ogarnia (a to idzie z reguły w parze), to najzwyczajniej świecie nie dziwie się że można się od niego odrzucić.
Ale LTek w sam w sobie całkiem, całkiem.
Czołg ma potencjał ale gracze nawet 1600wn8 mogą mieć spore problemy jak nie wiedzą nawet gdzie jeździć. Typowy czołg z potencjałem w dobrych rękach
Śmieszni to są ludzie którym trzeba napisać że wypowiedź w której autor ocenia jakieś czołgi jest subiektywną opinią tego autora.