Wersja 1.19: Object 283, KV-1SA, 🇮🇹 Lion, 🇺🇸 T54 Heavy Tank i 🇫🇷 Char Mle. 75
Garść zdjęć i charakterystyk po zmianach.
Object 283
— Object 283 to szkic czołgu średniego opracowany przez Instytut Badawczy Nr. 100 w połowie lat 60. XX wieku. Początkowe plany zakładały pojazd z odlewanym kadłubem, centralnie umieszczoną jednostką napędową i przedziałem załogi umieszczonym z tyłu. Planowano również montaż stereoskopowego dalmierza. Projekt porzucono we wczesnym etapie prac.
Radziecki czołg średni premium IX poziomu z wieżą umieszczoną z tyłu. Dobry pancerz i wytrzymałe boki pozwalają odwrócić tym pojazdem przebieg bitwy oraz zaskoczyć przeciwnika sporą żywotnością. Jego niska sylwetka i skuteczne działo pozwalają realizować taktykę zasadzek na otwartych przestrzeniach z odpowiednim schronieniem.
Niska sylwetka i dobry pancerz
KV-1SA
— Od 1941 roku G. W. Barabasz, profesor z Wojskowej Akademia Mechanizacji i Motoryzacji RChAC, zaprojektował przynajmniej 5 wariantów zmechanizowanych systemów ładowania dla radzieckich pojazdów bojowych. W lipcu 1943 roku zaproponował swoje najbardziej zaawansowane rozwiązanie ładowania pocisków, które było w stanie ładować 12–18 pocisków na minutę i było oparte na czołgu KV-1S. Czołg ten otrzymał ulepszoną wieżę z dwoma włazami po bokach służącymi do załadunku pocisków i z ulepszoną tylną wnęką do przechowywania amunicji. Pociski znajdowały się również w zmechanizowanym stojaku na dole przedziału bojowego pod działem. Jako że ten mechanizm nie był w pełni automatyczny, w załodze nadal musiał być ładowniczy. Przedstawiciele GABTU z Armii Czerwonej odrzucili sugestie inżyniera, nie zadając sobie nawet trudu, by sprawdzić ten mechanizm, a na początku 1944 roku mechanizm do dział kal. 76,2 mm nie miał już znaczenia. Po wojnie G. W. Barabaszowi udało się zabezpieczyć prawa autorskie do kilku z jego propozycji. Później jego pomysły były prawdopodobnie brane pod uwagę przez kolektywy projektowe tworzące mechanizmy ładowania do radzieckich czołgów w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.
Radziecki czołg ciężki V poziomu. Jedyny pojazd na tym poziomie z odwróconym automatem ładującym na wiele pocisków. Ta unikalna cecha pozwala zademonstrować niewiarygodną skuteczność podczas szybkiego zadawania uszkodzeń przeciwnikom lub wspierania sojuszników ogniem.
Odwrócone automatyczne przeładowanie i dobra szybkostrzelność
🇮🇹 Lion
— Po wojnie Włochy podjęły decyzję o wytwarzaniu produktów na licencji oraz z powodzeniem opanowały produkcję czołgów Leopard 1 i M60 Patton. W tym samym czasie kontynuowali prace rozwojowe nad własnymi pojazdami bojowymi, ale bazowały one w stopniu znacznym na projektach obcych. Debiutancki model własnego pomysłu otrzymał nazwę Lion. Pomimo pewnych podobieństw do pojazdów Leopard 1 oraz Leopard 1A3, różnił się od nich znacząco, zwłaszcza w pod względem wieży. Pierwsze próby czołg przeszedł w 1977 r., ale nigdy nie wszedł do produkcji masowej. Po wprowadzeniu w 1978 r. bardziej zaawansowanej konstrukcji Leopard 2, Lion został uznany za zbędny. Mimo tego uważany jest za ważny element w produkcji rodzimych pojazdów, którego realizacja umożliwiła zdobycie ogromnego doświadczenia i powstanie rozwiązań zastosowanych w późniejszych pojazdach opancerzonych.
Specjalny włoski czołg średni X poziomu. Patrząc na Liona, można dostrzec cechy powojennych pojazdów niemieckich. Czołg wyposażono w potężne i celne działo, a także system automatycznego przeładowania pozwalający na niewiarygodną skuteczność w ogniowym wspieraniu sojuszników.
Świetne działo i system automatycznego przeładowania
🇺🇸 T54 Heavy Tank
— Jest to projekt amerykańskiego czołgu średniego, później przeklasyfikowanego na ciężki. Opracowany w połowie lat 50. XX wieku bazował na masowo produkowanym czołgu M48, ale miał oryginalną wieżę. Były również plany wyposażenia tego pojazdu w zmechanizowany system ładowania, ale zostały porzucone. Ostatecznie prace nad nim zostały przerwane na etapie modelowania na rzecz bardziej obiecujących projektów.
Amerykański czołg ciężki IX poziomu z typowymi możliwościami bojowymi i znaną sylwetką pojazdów amerykańskich. W odróżnieniu od innych mu podobnych, T54 Heavy Tank ma dobre kąty podniesienia i opuszczenia lufy, co pozwala mu zajmować najbardziej dogodne pozycje na mapie. Niezłe działo jest również skuteczne w pojedynkach pozycyjnych.
🇫🇷 Char Mle. 75
— Prace nad tym czołgiem rozpoczęto w 1975 roku. Był wyposażony w hydropneumatyczne zawieszenie i dodatkowe rolki, które w rzeczywistości służyły jako koła pojazdu. Pod tym względem Char Mle 75 był podobny do innych obiecujących francuskich pojazdów opancerzonych. Jego wieża, zgodnie z modą w tym czasie, miała najniższy możliwy profil. W wyniku tego cała załoga była umieszczona w kadłubie. Czołg musiał być więc wyjątkowo kompaktowy i bardzo zwrotny.
Francuski czołg lekki IX poziomu posiadający dwie wyróżniające cechy na raz: silnik z turbiną gazową i mechanikę strzałów seryjnych. Dzięki nim pojazd idealnie sprawdza się w roli mobilnego zwiadowcy i łowcy czołgów lekkich przeciwnika.
Mechanika strzałów seryjnych i silnik z turbiną gazową
ten char mógłby być tak dobrą zabawką.
mógłby…
niet – papirowa krabicza
Lion. Konfiguracja podczas testów sporo gorsza od tej obecnie planowanej. Ale to wygląda tak: mobilność – dobra, celność – dobra, magazynek + świetny DPM, APCR na goldzie, depresja. Do tego wieża, która czasem coś odbije co wynika z modelu a nie opisu że ma 180 mm. Moim zdaniem bardzo mocny i uniwersalny czołg. Moim zdaniem nowa meta.
Taki BC25T na sterydach.
Być może któraś z IX’tek może pojawić się w paczkach świątecznych. W tym roku było dosyć sporo nowych pojazdów z tego poziomu podczas eventów.
Tym bardziej że IX już dali do paczek.. waffentragerowych. No i dobrze bo IX wcale nie zarabiają więcej niż VIII a i mają za to przyjemny bonus do zdobywania obligacji.
Z 9 tirów premium z ostatnich aktualizacji i nadchodzących mamy tego meda ruskiego i 9t amerykański TD z magazynkiem, pewnie któryś z tych będzie w paczce ze wskazaniem na TD
Ciekawe czy w poniedziałek będzie Zasłużona Nagroda. W zeszłym roku była 22 listopada 🤨
Zbyt wcześnie. Obstawiałbym koniec miesiąca.
True
Tym bardziej że obecną przedłużyli do 30 listopada
Więc może 1 grudnia wjedzie zasłużona i operacje
Coś się mówiło o czwartku 24.11.2022
Do tej pory były w czwartki ale obstawiam następny, t.j. 01.12
Była 25 listopada
Zwróć uwagę, ze to zawsze był czwartek. Obstawiam 24 listopada.
Tak, pomieszało mi się
W poniedziałek był film na yt, a w czwartek nagrody
LT francuski i HT amerykański pewnie nagroda za przyszłoroczną przepustkę bitewna, Ruski med premium 9 może maraton lub paczki a ten Lion może nagroda za Rankedy albo warsztat? Raczej nie kampanię bo ostatnio też był caro Włoch. Ciekawe maszynki
Ten obj 283 stracil status premki i jest czołgiem specjalnym
Czyżby nowe czołgi do mapy globalnej , paczek ? Mhhh to się okażę .
Lion ma mapę globalną, pozostałe na przepustkę.
już 2 razy spotkałem ten czołg Lion, w jednej bitwie chłop grający nim po prostu afczył, a w drugiej coś tam zrobił, ale nawet grając na wieżę dało się go przebijać
Nooo, na papierze panverz wygląda jak gunwo. Wiem, że płyty kadłuba skątowane, ale i tak bida z nędzą. Z tych przedstawuonych najbardziej podoba mi się ten francuz i T54 amerykański.
no i fajnie. Wg miało dać w końcu jakąś fajną nagrodę, ale dostał tyle nerfów że znów mamy czołg typu dostań,sprzedaj,zapomnij