Dziś w Superteście: 🇺🇸 TL-7-120 i K-91 Version II
Dwa pojazdy IX poziomu wkrótce zawitają do Supertestu:
- TL-7-120, amerykański niszczyciel czołgów IX poziomu;
- K-91 Version II, radziecki czołg średni IX poziomu.
TL-7-120
TL-7-120, amerykański niszczyciel czołgów IX poziomu.
Ten niszczyciel czołgów łączy w sobie zalety zarówno klasycznych dział przeciwpancernych jak i mobilnych czołgów średnich. Jego przedni pancerz kadłuba ma grubość 100 mm, a pancerz wieży posiada 200 mm. Pojazd dysponuje pulą 1500 PW. Warto też wspomnieć, że posiada on dużą prędkość maksymalną 60 km/h i moc na tonę 18,6 KM/t.
Ten pojazd posiada system przeładowania na cztery pociski i zadaje uszkodzenia na strzał równe 360 PW. Przeładowanie całego magazynku zajmuje 33 s, a czas przeładowania między poszczególnymi strzałami to 2 s. Czas celowania to 2,1 s, a rozrzut działa 0,35 m. Jego standardowe pociski PP mogą przebić 252 mm pancerza, a średnia penetracja jego specjalnych pocisków APCR wynosi 315 mm.
TL-7-120 może z łatwością oddawać celne strzały z dużych dystansów, ale też wspierać sojusznicze czołgi średnie i ciężkie ze średniego dystansu.
K-91 Version II
K-91 Version II, radziecki czołg średni IX poziomu.
K-91 Version II już raz pojawił się w superteście, ale w obecnej iteracji testu przeszedł zmiany balansujące.
Czołg jest wyposażony w działo kal. 100 mm, zadające 300 PW uszkodzeń na strzał. Siła przebicia standardowymi pociskami wynosi 248 mm, a specjalne pociski HEAT mogą przebić 320 mm pancerza. Jego czas celowania wynosi 2,1 s, rozrzut to 0,35 m, a czas przeładowania to 7,2 s.
Jednak ten pojazd nie może pochwalić się dobrą ochroną. Grubość przedniego pancerza kadłuba pojazdu sięga 110 mm, a pancerza wieży – 220 mm. Pojazd posiada 1600 PW. Osiąga prędkość maksymalną rzędu 55 km/h, a jego moc na tonę wynosi 18,9 KM/t.
Jego siła ognia i słabe opancerzenie sprawiają, że K-91 Version II jest dobrym wojownikiem na średnim i dużym dystansie. Profil pojazdu czyni z niego trudny do trafienia cel, a dobra mobilność pozwala mu z łatwością zmieniać flanki.
Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć
— Wariant K-91 z wieżą umieszczoną z przodu. Pojazd został opracowany przez Biuro Projektowe Komitetu Inżynierii Wojskowej pod kierunkiem A.F. Krawcewa między marcem i sierpniem 1949 roku. Planowano montaż 12-cylindrowego, turbodoładowanego silnika dieslowskiego z tłokami działającymi przeciwsobnie. Uchwyty montażowe o wspornikach w kształcie nart miały stanowić wałki wsporne. Rozwój projektu wstrzymano w fazie planów w grudniu 1949 roku.
Pomimo podobieństwa z czołgiem średnim X poziomu K-91, ten pojazd ma całkowicie odmienny charakter. Po pierwsze, jest to czołg z klasyczną konfiguracją i w pełni obrotową wieżą. Po drugie, mimo że jest to pojazd IX poziomu, ma lepszy pancerz. W związku z tym, jest to klasyczny radziecki czołg średni o stylu rozgrywki podobnym do Object 140 i T-54.
kolejne neistniejace pokemonowe czolgi…brawo wg
Kolejny magazynek…. oni tam mają jakąś obsesję na punkcie tych magazynków. A potem się dziwić, że bitwy są szybkie jak co 2 pojazd ma magazynek
Zaraz po magazynkach wprowadzą lasery, drony, pancerze reaktywne bo satelity jako SPG.
już są. Powinni otworzyć 2.0 wersję – jak na konsolach – z nowoczesnymi pojazdami.
A wersję 1.0 zostawić na I i IIWŚ plus kilka lat powojennych – inne klimaty, inne rocznice bitew itd. Konfliktów po IIWŚ było mnóstwo. Łącznie z dzisiejszym przecież. Powstały nowe państwa albo nowa technika wojskowa pojawiła się w wielu państwach, które nie uczestniczyły w bitwach na frontach w IIWŚ.
ten TD wygląda mega OP, oby go odpowiednio znerfili przed wprowadzeniem
wyczuwam, że ten cały TL-7-120 to dostanie nerfa niedługo
oby
W porównaniu do Cobry to jest słaby.