Piaskownica 2021: Modyfikacja polowa, cz. 3
Standardowo – transkrypcja najnowszego filmiku. Miłej lektury!
Każdy czołgista ma swój ulubiony pojazd, a nawet kilka. Zwykle jest to jego pierwsza “dziesiątka”, legendarny czołg z muzeów lub filmów historycznych lub taki, którym wygrał niesamowitą bitwę.
Właściciel stoczył nim setki a nawet tysiące bitew. Taki pojazd pewnie jest całkowicie zalepiony naklejkami progresywnymi, ale gra nim sprawia tyle przyjemności, co za pierwszym razem.
Jest jednak pewien problem. Nasz ulubiony pojazd… czasami zawodzi. Może jest za wolny, za długo celuje lub przeładowuje.
Jasne, można użyć sprzętu lub dyrektyw, ale gracze chcą tuningować ulubione pojazdy, aby były wyjątkowe i różniły się od innych. Choćby dodać pokrowiec na kierownicę, jak w samochodzie.
Można pójść jeszcze dalej – zmodyfikować silnik i ulepszyć skrzynię biegów, aby samochód spełniał nasze wymagania. Szkoda, że nie można zrobić tego w World of Tanks… ale czy na pewno?
Wkrótce w Piaskownicy rozpoczną się testy ulepszeń polowych. Ta nowa mechanika pozwoli Wam modyfikować parametry ulubionych pojazdów.
Dostosujcie ich statystyki do warunków danej bitwy lub osobistych preferencji. W skrócie – możecie tchnąć nowe życie w swoje pojazdy. Nie wpłynie to na rolę pojazdu na polu bitwy. Chodzi o modyfikację konkretnych parametrów, które są dla Was ważne.
Serwer testowy Piaskownicy to wspaniałe miejsce na wypróbowanie nowych pomysłów w warunkach bojowych, wskazanie związanych z nimi wątpliwości i dostosowanie ich do potrzeb graczy.
Ulepszenie polowe będzie dostępne dla wszystkich pojazdów od VI do X poziomu oprócz tych wypożyczonych lub maszyn z wydarzeń specjalnych. Stanie się dostępne tuż po tym, jak pojazd osiągnie status elitarny.
Ulepszenia polowe dzielą się na trzy rodzaje: standardowe, dwoiste i specjalne. Razem tworzą one drzewko, które różni się w zależności od poziomu i roli pojazdu. Im wyższy poziom, tym więcej dostępnych modyfikacji.
Pojazdy X poziomu mają dostęp do maksymalnej liczby opcji. Role pojazdów znacie już z bitew rankingowych, choć w tej sytuacji będą wyglądać nieco inaczej. Zostaną one uwzględnione w drzewku modyfikacji, na przykład Maus i T57 Heavy otrzymają inne premie, ponieważ pełnią różne funkcje na polu bitwy.
Standardowe modyfikacje zostaną odblokowane, gdy ulepszenia polowe awansują na nowy poziom. Zwiększą one nieco jeden z parametrów w zależności od roli pojazdu. Na przykład, czołg ciężki otrzyma trochę więcej punktów wytrzymałości.
Następnie można przejść do odblokowania dwoistych modyfikacji, które pozwalają zmienić parametry pojazdu tak, aby wzmocnić jeden z nich kosztem drugiego. Nie ulegają one kumulacji i stanowią swoje przeciwności, na przykład jeśli jedna z nich przyspiesza ładowanie i spowalnia celowanie, druga przyniesie odwrotny efekt – wydłuży przygotowanie pocisku, ale skróci czas obrania celu.
Gracze mogą wybrać tylko jedną z dwoistych modyfikacji, co oznacza automatyczną rezygnację z tej drugiej. Zawsze można też zmienić zdanie i przełączyć na drugą opcję, albo nie wybierać żadnej. W przypadku anulowania, modyfikacje nie zostają zapisane i trzeba będzie kupić je ponownie.
W ostatniej grupie znajdziemy trzy modyfikacje specjalne. Każda z nich zapewni przydatne narzędzia dla wielu graczy.
Pierwsza umożliwia użycie wyposażenia podstawowego, czyli dodatkowych materiałów eksploatacyjnych i amunicji podczas bitwy. Nie wymienia ona głównego zestawu, tylko odblokowuje nowe możliwości.
Po dołączeniu do bitwy i ocenie równowagi sił można wybrać jeden z zestawów przed rozpoczęciem starcia, co pozwoli dostosować się do panujących w niej warunków.
Druga specjalna modyfikacja poszerza opcje, udostępniając sprzęt i dyrektywy zwane wyposażeniem pomocniczym. Jeśli zainstalujecie w niej element, który należy do głównego zestawu, nie będzie on wymagać dodatkowych wydatków.
Dla danego pojazdu będzie można zainstalować jeden rodzaj wyposażenia w obu zestawach. Dzięki temu będzie kilka opcji do wyboru, a ich wybór potrwa tylko kilka sekund. Podstawowe i pomocnicze wyposażenie można wybrać niezależnie od siebie.
Trzecia modyfikacja specjalna pozwala przypisać kategorię do drugiego miejsca na wyposażenie. Jest to dodatkowa opcja, dzięki której dostosujecie pojazd do swoich potrzeb.
Do wyboru jest jedna z dwóch zalecanych opcji. Kategorie są inne od tej z pierwszego miejsca i pasują do roli pojazdu oraz jego celów podczas bitwy.
Na przykład, czołgi z grubym pancerzem mogą również wzmocnić siłę ognia lub mobilność.
Czołgi średnie będą mogły skorzystać nie tylko z premii do mobilności, ale też do wytrzymałości lub wykrywania. O ile pasuje ono do danej kategorii, wyposażenie umieszczone na 2. miejscu zapewni większy efekt, tak jak na pierwszym. W każdej chwili możecie zmienić zdanie i ustawić inną kategorię drugiego miejsca.
Badania, zakupy i inne działania związane z modyfikacjami wymagają kredytów i doświadczenia. Podczas testów w Piaskownicy ich koszty nie będą ostateczne. Ustalimy je dopiero, gdy wypróbujemy ten pomysł razem z graczami i podejmiemy decyzję o przyszłych krokach. Prosimy też pamiętać, że dynamiczny panel z charakterystykami jeszcze nie został przystosowany do ulepszeń polowych.
Ulepszenia polowe to wspaniały sposób, aby dostosować swój ulubiony pojazd bez poświęcania mniej ważnych parametrów.
Czy Wasz IS-4 powoli się obraca? Możecie dodać mu trochę zwrotności.
Czy chcecie, aby Wasz Object 268 szybciej zajmował korzystne pozycje? Jest to możliwe.
Pragniecie zwiększyć celność Leoparda 1, aby ułatwić mu działania snajperskie? Po prostu wybierzcie jedną z dwoistych modyfikacji.
Oczywiście, za każdym razem trzeba będzie też coś poświęcić, ale jest to sprawiedliwa cena za modyfikację pojazdu, wzmacnianie jego atutów lub ukrycie słabych stron z uwzględnieniem Waszych preferencji i doświadczenia.
Modyfikacje specjalne stanowią nowy wymiar planowania taktycznego. Dzięki nim z łatwością dostosujecie się do kapryśności doboru drużyn i przygotujecie się na każdą bitwę. Możecie przygotować dwa zestawy amunicji i sprzętu eksploatacyjnego, a potem wybrać ten, który pasuje do mapy i pozycji na liście.
Nie w każdym starciu będziecie potrzebować żywności, dużego zestawu naprawczego i apteczki. Zawsze można trochę zaoszczędzić, np. sięgając po automatyczną gaśnicę w zestawie z tańszymi wersjami apteczki i zestawu naprawczego.
Oto bardziej konkretny przykład. Prowadzicie czołg lekki na Malinówce. Możecie sięgnąć po standardowy zestaw z powłoką antyrefleksyjną, ulepszoną wentylacją i mechanizmem dosyłającym, ale też użyć alternatywy do biernego zwiadu: lornety polowej, systemu obserwacji dowódcy i siatki maskującej. Takie wyposażenie pozwoli lepiej wykrywać z ukrycia, zamiast jeździć po polu bitwy i unikać pocisków.
Oto kolejny przykład: prowadzicie Type 5 Heavy na Himmelsdorfie, który ma standardowe wyposażenie do walki z odłamkowo-burzącymi pociskami artylerii: mechanizm dosyłający, ulepszone wzmocnienie i osłonę przeciwodłamkową, ale ta ostatnia się nie przyda, bo na tej mapie nie potrzeba dodatkowej ochrony przed artylerią. Dlatego też możecie sięgnąć po ulepszony system naprowadzania zamiast osłony. W tym przypadku celność ognia jest ważniejsza niż pancerz.
Jeszcze ciekawiej robi się w przypadku uniwersalnych czołgów średnich. Object 140 może dostosować swój styl gry do mapy, ale jego potencjał ogranicza limit jednego zestawu wyposażenia. Teraz, dzięki dwóm opcjom do wyboru pojazd może być bardziej elastyczny.
Na mniejszych mapach miejskich można porzucić powłokę antyrefleksyjną na rzecz czegoś, co zwiększy siłę ognia, lub poszerzyć zasięg widzenia kosztem komfortu strzału na otwartych mapach.
Istnieje kilka takich przykładów dla każdego pojazdu. Wszystko zależy od Waszej pozycji na liście, mapy, składu drużyny przeciwnej, a nawet trybu gry. Opcja wyboru wyposażenia podczas odliczania nieco ułatwi Wam życie i być może odegra kluczową rolę w wyniku bitwy. Zawsze lepiej mieć kilka opcji do wyboru.
Ulepszenia polowe pozwolą na tuning ulubionych pojazdów i dostosowanie ich do niepewnych realiów doboru drużyn.
Nowy system nie zmieni Waszych czołgów w superpojazdy, ale sprawi, że gra nimi sprawi Wam jeszcze więcej radości.
Ulepszenia polowe będzie można przetestować w Piaskownicy. Przyszłość tej funkcji zależy od graczy. Aktywni uczestnicy testów otrzymają nagrody.
Dołączcie do Piaskownicy, wybierzcie ulubione czołgi, dostosujcie się do różnorakich warunków bitew losowych i podzielcie się swoją opinią o ulepszeniach polowych!
Powodzenia na polu bitwy!
Myslałem że to cos wniesie/zmieni w grze ale jak wbilem na Piaskownice to za bardzo nie ma co dawać na te czolgi ktore lubie i gram nimi duzo
No jedyny plus to mozliwosc zalozenia 2 konfiguracji zestawow eksploatacyjnych i modułow
Ciagle wymysla tylko jakies pierdoly a to co wazniejsze czyli mm niech poczeka…
Co Wy chcecie do tego MM? myślicie że zmienią go, że nagle WR będzie 90%? Nauczcie się grać lub zmieńcie czołgi, a nie narzekacie na MM od początku tej gry jest płacz na mm, biorąc pod uwagę co było kilka lat temu, losowanie z 8 artami, 6 tiery z 10 tierami, lub 15 TD na 15 Medów… teraz to jest bajka, a reszty nie zrobisz ponieważ w godzinach 14-24 będą gracze, a w nocy i rana będziesz czekał 15 minut na bitwę, zresztą jak będzie mm dobierany względem umiejętności to i tak Twój WR się nie zmieni i tak samo będziesz się denerwowal
A to chce ze nie podobaja mnie sie te szybkie bitwy jak w wiekszosci przypadkow banda idiot..w wylewa sie na poczatku bitwy i efekt jest taki ze bitwa trwa 3-4 min.Juz nie mowiac o calkowicie zje…nym mm na 10 ktore to prawie caly czas losuje z samymi 10 w dodatku 3 arty na strone oraz wk..ajace samochodziki i tak to pieknie wyglada ten mm ze czasami nawet sie odechciawa grac nie mowiac juz o serii porazek szybkich porazek w ktorych to nawet niema czasu zeby cokolwiek zdzialac bo juz koniec bitwy…
Obejrzyj sobie do końca filmik Multiego o tych modyfikacjach (nie musisz go lubić, ale przynajmniej posłuchaj) – on tam w pewnym momencie mówi, że WG wie doskonale, że MM jest niedoskonały i nie mogą go, ot tak zmienić o 180 stopni, czy nawet dać małe poprawki, bo jest to zbyt złożony algorytm – jeden błąd w linijce kodu algorytmu może spowodować lawinę bugów.
W przyszłości zapewne zdołają go naprawić, ale wymaga to mnóstwa testów na Piaskownicy, co oznacza w cholerę czasu – lecz nie jest to niemożliwe, także musimy być cierpliwi.
Ta zmiana wyciągnie dodatkowe kredyty na wyposażenie od bogatych a biedni grają bez, brawo WG
Zacny bajt
myślałem, że po czołgach kiczowatymi skórkami i pedofilskim anime już większej głupoty wprowadzić nie można, ale jak widać wg nie zna żadnych granic
Testuję właśnie … są w pyte moim zdaniem
Szanowni koledzy/kolezanki, Sorki, ze nie na temat, ale czy wiadomo juz cos w sprawie rotacji czolgow w sklepie za obligacje?
Na poczatku, jak je wprowadzili to rotacja miala byc raz na pol roku – oczywiscie takowej nie bylo i temat jakos… ucichl. Jakis czas temu temat znowu powrocil, byly obietnice i chyba znowu na tym sie skonczylo?, czy jestem po prostu niedoinformowany?
Pozdrawiam i do zobaczenia na polach bitew :).
A ja dostalem wczoraj od 3 art prawie naraz, w tym jedna penetracja za tysiac i do garazu. Krotkie gry sa fajne, mozna od razu nowy czolg wyciagnac i zaczac nowa bitwe 😉
MAX jedna arta na druzyne i niech arciarze czekaja w kolejce pare minut, taka moja propozycja.
Np. rankedy mi sie fajnie gralo, a ćmoki sobie czekały w kolejkach jak za komuny, hehe
Max to po jednym ebr na bitwę. Niech sobie resorami czekają
Wiadomo kiedy startuje serwer ?
Ja gram teraz
Pięknie, bardzo ciekawe zmiany dla każdego kto lubi kombinować bonusami. Dobra alternatywa dla zmian załogi które chyba nie wypaliły (niestety).
To raczej nie jest alternatywą dla Załogi 2.0, prędzej to będzie funkcjonowało równolegle. Załoga 2.0 wróci i zapewne wejdzie, prędzej czy później.
Oby, wedlug mnie miało duży potencjał.
Dla Ciebie załoga 2.0 ma potencjał bo nie masz załóg na czołgach. Jsk ktoś grał od początku i wbijał załogi to wie o czym mówię. Akurat dla mnie ta załoga 2.0 była pomysłem do du. Y
A za chwilę będzie modyfikacja premium za Gold i $$$. Co za upadek.
Zaczynają się pierdoły dla dzieciaczków… To nie o to chodziło w tej grze większości graczy…
Opisujesz siebie samego czy co? Gracze oczekują różnorodności, by nie wiało nudą. Wyposażenie do wyboru w trakcie bitwy to całkiem dobre urozmaicenie, bo można sobie dwa setupy przygotować i w razie nieodpowiedniej mapy wykorzystać alternatywny zestaw. Np.: bierzesz LT. Standardowo dosyłka, wenta i optyka. Na otwartych mapach się to świetnie spisuje, ale jak polosuje Himmla, czy Enska to jednak optyka okazuje się zwyczajnie zbędna. I teraz masz opcję wybrania drugiego zestawu, gdzie zamiast optyki będzie staba. I twoja użyteczność wzrasta. Chyba, że wolisz być mniej użyteczny, a każdy dodatkowe skomplikowanie rozgrywki to przerasta twój niezbyt rozwinięty mózg. Ale spokojnie. To opcjonalne. Możesz nic nie robić i dalej oczekiwać naprawy tego co nie da się naprawić lub nie ma sensu, czyli np.: drużyn, czy RNG. Tak… MM działa jak działa, ale jego zadaniem jest stworzyć szybką bitwę, a nie by Marcin miał sobie podobnych po obu stronach. RNG nie powinno być już ruszane. Nieprzewidywalność ma swój urok. Przewidywalność, czy znaczne ograniczenie nieprzewidywalności znudzi jeszcze szybciej, bo całkowicie by to zabiło emocje, które z tego wynikają.
Na otwarte mapy to dajesz: siatę, optyka i to do lepszego widzenia przez krzaczki… Parkujesz w krzaku na Kampinowce czy Prohorowce, otwierasz browara i patrzysz jak świeci się przeciwna drużyna, jak tobie leci asysta, a lajt z przeciwnej drużyny, z dosyłaczem, gówno widzi… takie będą bitwy na otwartych mapach…
jedna z dwoistych rzeczy mówi, że ta gra już upaść niżej nie może……
kolejny komentarz, ktory nic nie wprowadza. Ziomek a jak to sobie wyobrazasz? gra ma stać w miejscu nie rozwijać się? Jak dla mnie jedna lepszych rzeczy jaką mogą wprowadzić do tej gry przy tym MM jaki jest aktualny. Mozesz sobie dostosować wysposażenie do mapy i to jest świetne!
urzekła mnie twoja historia…….
lubię patrzeć na takich płaczków jak ty, żeby developerzy nic nowego nie dodawali i żeby gra była cały czas taka sama jak jest teraz.
Ogólny zamysł wydaje się być całkiem, całkiem. Zobaczymy w praniu jak to będzie. Nowe „rzeczy” oczywiście na plusik