🇺🇸 AE Phase I: Straszliwy łowca
przez Bin4r · Opublikowane
Nadeszła pora na zaznajomienie się z jedną z ostatecznych nagród Ekspedycji – amerykańskim AE Phase I.
Projekt tego czołgu może i nigdy nie wyszedł poza etap pracy nad schematami, ale nie oznacza to, że pojazd nie sprawdziłby się na polu bitwy. Przejęliśmy pomysł rozwinięty przez Associated Engineers Inc. i stworzyliśmy AE Phase I – budzący grozę amerykański czołg ciężki IX poziomu.
AE Phase I jest jednym z trzech czołgów-nagród IX poziomu, które możecie zdobyć za darmo, jeśli zbierzecie 12 żetonów Ekspedycji w trybach Linii frontu i Stalowego łowcy.
Grajcie w obu wydarzeniach, a będziecie mieli szansę zdobyć 2 z 3 czołgów. Nie jesteście pewni, który czołg-nagroda najlepiej będzie pasował do Waszego stylu gry? Przeczytajcie poniższy przewodnik!
Zarys ogólny
Rozpocznijmy od bliższego przyjrzenia się atrybutom zewnętrznym AE Phase I: dobrze pochylona płyta pancerza, pieczołowicie wykończone szczegóły na wieży oraz niespotykane podwozie. Mimo że jego cztery segmentowe gąsienice nie wpływają na rozgrywkę, z pewnością wyróżniają tę maszynę na polu bitwy!
Entuzjaści amerykańskich czołgów, lub każdy kto chciałby dodać świetnego wszechstronniaka do swojej kolekcji, powinni teraz uważać. Jest on świetnym wyborem zarówno dla nowicjuszy jak i dla doświadczonych graczy, a jego styl gry przypomina ten, który stosuje się w przypadku AMX M4 51 lub Conqueror.
Kolejna zaleta: AE Phase I jest czołgiem-nagrodą, ale tak jak w przypadku innych czołgów premium, możecie bez problemu przenieść do niego członków załogi z dowolnego amerykańskiego ciężarka bez konieczności jej przeszkolenia.
I oczywiście, byłoby to z naszej strony zaniedbaniem, gdybyśmy nie wspomnieli o jego najbardziej nietypowej cesze — o wbudowanym materiale eksploatacyjnym Duży zestaw naprawczy, który dodaje stałą premię +15% do prędkości naprawy modułów , w miejsce zwyczajowych 10%. To przyspieszenie w kolejnej walce może przesądzić o pozostaniu na polu bitwy!
Wbudowany Duży zestaw naprawczy może być zainstalowany na dowolnym miejscu na materiały eksploatacyjne w pojeździe, ale nie może zostać usunięty.
Pancerz
Gracze darzący uznaniem amerykańskie czołgi ciężkie znajdą dużo podobieństw pomiędzy AE Phase I a M103 lub T110E5, szczególnie w kwestii pancerza. Jednakże, nasz przerażający wojownik posiada większą i lepiej chronioną wieżę niż jego krajanie — przedni pancerz wieży czołgu ma 292 mm grubości, a jego jedyna słabość to mała wieżyczka dowódcy. Dla porównania, przedni pancerz wieży T57 Heavy Tank ma grubość tylko 152 mm, a u T110E5 oraz M103 wynosi ona odpowiednio 203 mm i 254 mm.
Dodatkowo, doskonałe kąty opuszczenia działa (–10°/15°) w połączeniu z tymi robiącymi wrażenie statystykami nasuwają już pomysły, co do stylu rozgrywki tą maszyną. Zgadza się, teren będzie Waszym najlepszym przyjacielem.
Będziecie jednak chcieli trzymać boki wieży odwrócone od przeciwnika, jako że mają one tylko 101 mm grubości. Ale bez obaw! AE Phase I odznacza się jedną z najlepszych prędkości obrotu wieży pośród czołgów ciężkich IX poziomu: 32 st./s.
W kwestii opancerzenia kadłuba, sprawy nie mają się już tak dobrze. Na szczęście 120 mm przedniego pancerza AE Phase I, zapewnia dobre kąty pomocne w odbijaniu pocisków, podczas gdy jego pancerz boczny — dzięki niespotykanemu kształtowi kadłuba — ma w przybliżeniu grubość 88 mm.
Biorąc te liczby pod uwagę, warto porozglądać się za miejscem na mapie, gdzie dobrze ukryjecie kadłub, lub które pozwoli na walkę z drugiej linii, skąd będziecie mogli oddać się snajperce zza pleców Waszych lepiej uzbrojonych towarzyszy. Warto o tym pamiętać w szczególności w przypadku bitew z poziomem X, jako że AE Phase I posiada tylko 1800 PW, dlatego też rozważnie jest unikać ryzyka.
Mobilność
Jak już wspominaliśmy, AE Phase I nie może poszczycić się niezawodnym pancerzem kadłuba, z tego też powodu, w przypadku przyparcia do muru, obmyślenie dróg ucieczki jest sprawą nadrzędną. Koniec końców, na co komu tak potężne działo, jeżeli dacie się zawrócić do Garażu na samym początku bitwy?
Silnik o mocy 900 KM wystarczy by zapewnić prędkość maksymalną rzędu 35 km/h, lecz jego prędkość cofania równa 12 km/h pozostawia wiele do życzenia. 16 KM/t mocy na tonę daje do zrozumienia, że robienie nagłych i ostrych zakrętów może nie być do końca możliwe. W kwestii zasięgu, 390 m to standardowa wartość dla czołgu ciężkiego jego poziomu.
Siła ognia
W połączeniu z jego działem 120 mm M58A , pociski przeciwpancerne mogą uporać się z 258 mm stali, kumulacyjne poradzą sobie z 340 mm, a odłamkowo–burzące przebiją 60 mm. AE Phase I nie jest też ofermą w kwestii uszkodzeń alfa, zadając przeciwnikom, odpowiednio, 400/400/515 PW uszkodzeń.
AE Phase I jest w stanie wystrzelić 5,45 strzałów/min z rozrzutem na 100m równym 0,38, a do wycelowania potrzebuje 2,5 sekundy. Jak widzicie, to działo zdolne jest do oddania strzału, uzyskania trafień, a co najważniejsze, zadawania bólu. Nawet w kwestii uszkodzeń na minutę, nie ma się o co martwić przy wartości 2182, z którą da się wiele zdziałać.
Jak grać AE Phase I
Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.
Może brzmieć to jak coś oczywistego, ale gra przeciwko poziomom IX i X, wymagać będzie więcej rozważności : wybierzcie swoje pozycje rozsądnie, z głową wykorzystajcie teren, by oddać strzały i pozostańcie raczej na drugiej linii, niż na pierwszej. Powinnyście również uważać na potencjalnych adwersarzy, których możecie napotkać: niszczyciele czołgów pokroju Strv 103B lub Jagdpanzer E 100 poradzą sobie z Waszym pancerzem dość szybko.
Jak zwykle nie zapomnijcie wykorzystywać swoich atutów: pewnego działa z doskonałymi uszkodzeniami na minutę, dobrego pancerza przedniego wieży i świetnych kątów opuszczenia działa.
Wyposażenie
Zalecana konfiguracja | ||
---|---|---|
Sprawdźcie powyższą konfigurację, by zapewnić działu pełną skuteczność. Zwiększona szybkostrzelność, lepsze wartości rozrzutu i ogólne wzmocnienie wielu parametrów maksymalnie podniesie Wasze średnie wartości uszkodzeń, by zdejmować przeciwników z mapy nawet szybciej.
Umiejętności załogi
Dowódca | |||
---|---|---|---|
Celowniczy | |||
Kierowca | |||
Ładowniczy |
„Naprawa” będzie bezwzględnie najistotniejszą umiejętnością niezbędną do pozostanie w grze na dłużej. Nie powinniście prowadzić natarcia ani walczyć na pierwszej linii, ale nawet na drugiej Wasze gąsienice mogłyby zostać podpalone, a nie chcielibyście zostać zaskoczeni bez nich. Zawsze bądźcie przygotowani na szybki odwrót lub objęcie dogodniejszej pozycji. Dodatkowe umiejętności podnoszą charakterystyki działa i ogólne osiągi w bitwie, a w szczególności „Braterstwo broni”.
Za jedyne 12 żetonów Ekspedycji staniecie się prawdziwym koszmarem dla Waszych przeciwników!
Ź: Portal EU
Czy jeśli teraz nie podjąłem się tematu farmienia to czy w stalowym łowcy od sierpnia jestem w stanie zdobyć czołg nagrodę? Wogole co to za tryb stalowy łowca to też likoa frontu?
tak i nie
A który z tych trybów jest prostszy? Linia frontu? Stalowy łowca widziałem video dość trudne się wydaje
Stalowego bez ustawek nie pograsz :/ Battle royal taki
Ja grałem bez żadnych „ustawek” i nie miałem z nim problemów chociaż nie wiadomo jaki teraz będzie potrzebny tam grind, co do trudności to obydwa są łatwe bardziej chodzi o to że po pewnym czasie są nudne a które bradziej to się okaże jak wyjdzie stalowy yo
Cooo??? Banalny tryb. Ostatnio ok. 8 godz. wbiłem ten 25 lvl. Wygranych ok. 75% rund.
Tak to samo. I spokojnie uzbierasz
Jaki tydzień jakie 7 dni grania o czołg. Za każdy 15 poziom jeden żeton ekspedycji a potrzeba 12 na czołg LooooL
😀 niezły wariat
12 za 15 poziom
Jak wygląda teraz likoa frontu coś się zmieniło? Dawno nie grałem w tym trybie… dlugovtrzrba grać o nagrodę?
Od 14 do 50h, w zależności od poziomu gracza
6h
Mam „pasze” z poprzedniej linii forntu, w tej edycji LF biore obj777 II, pozniej Stalowy lowca i wybiore Francuza.
Bede mial wszystkie 3 wiec problemu z wyborem nie mam, a ze lubie kolekcjonowac tanki to nawet jak rusek czy francuz nie bedzie grywalny to spokojnie bedzie czekal w garazu na lepsze czasy.
Co do Phase to jak dla Mnie spoko czolg, nie rozumiem komentarzy typu badziew czy zly wybor.
Chyba najgorszy czołg z tych wszystkich. Szkoda czasu. Ogólnie słabe te czołgi i nie warte tygodnia grania FL po 15 poziom.
Żałuję, że go wziąłem zamiast na obligacje żetonów wymienić.
To troll, nie warto się nim przejmować 🙂
Tygodnia granie eeeee… Ja tam nie wiem ale dla zwykłego średniaka wystarczy jakieś 20-25 bitew żeby wbić 15 poziom. W ciągu godziny robisz średnio 3. Czyli potrzeba jakieś 8 godzin albo po około 1 godzinie dziennie przez tydzień
Moim zdaniem najlepszy wybór to char future 4
Rok temu może i było trudniej ale były premki do zarabiania. W tym jest łatwiej ale są czołgi do marnowania kredytów. Szkolenie załogi na nich? Nie bo przecież są premki.
Wybierałbym miedzy AE1 a francą. obj 777 II strasznie wypada, w garnek wszystko wchodzi jak chce, nawet nie problem trafić.
Co wybierzecie? AE1, Future czy obj 777. Krótkie uzasadnienie mile widziane. Pzdr
Ja nie gram front line, nie podoba mi się, ale wybrałbym AE phase 1. Ma nieprzebijana wieże i dobre katy opuszczania działa oraz dobre działo. Jeśli będziesz grał nim poprawnie na wieżę to będziesz nie do ruszenia, chyba ze z ob. Do tego mobilność w miarę, czołg jest uniwersalny. Char Futur 4 tez nie jest zły, świetna penetracja, celność, i mobilność, typowy magazynek do objeżdżania. Ale ma tez wady bardzo długi czas przeładowania między pociskami bo aż 4 sekundy, co razem daje 12 sekund zanim wystrzelasz się z magazynka, to duża wada i jeszcze długo ładuje cały magazynek bo aż 40 sekund bez dodatków. Czołg spoko ale ma ogromną wadę w postaci przeładowania miedzy pociskami. Jak bym miał wybierać magazynka to bym wolał jakiegoś drzewkowego. A OBJ 777 jest nieelastyczny, slaby dpm ,kiepskie opuszczanie, przeładowanie i celność, te rzeczy od razu przekreślają ten czołg, przynajmniej dla mnie, nie lubię ruskich dział. Za to ma bardzo dobry pancerz, na górnej płycie, który dużo odbija i na wieży tez, ale da się ja przebić jak się wie gdzie celować. Dolna płyta standardowa miękka, trzeba ukrywać. Mobilność ok.
Ja osobiście wole AE phase 1 bo jest elastyczny i na każdej mapie mogę zrobić dobry wynik, w przeciwieństwie do obj777 i char Futur 4. To jest moja opinia, na podstawie mojego stylu gry, sam musisz zdecydować jaki masz styl gry i jaki czołg najbardziej ci będzie pasował. Mam nadzieje ze pomogłem trochę 🙂
AE phase 1. Można bardzo dobrze grać na wieze, uniwersalny czołg. Francuz nei jest zły al ezabija go czas ładowania między pociskami, na cały magazynek potrzebujesz 12 sekund i długo ładuje się cały magazynek bo 40 sekund.
Obj 777 nie jest uniwersalny, slabe działo niecelne mały dpm długo ładuje.
Pancezr dobry bardzo ale w wieze z Golda można przebic jak wie się gdzie
Ty Maciek naucz się pisać zdania z sensem bo za dużo tych kulfonów dałeś i wiesz co proponuje zagrać linie frontu jakiś czołg a nie komentujesz jakaś stara baba oraz twoje miejscem jest forum wota.
Niech zachwalają ale jeśli chcesz AE to uważaj na tych co Ci piszą tutaj, gram tym od dawna, jeśli ktoś załaduje kumule włoży Ci w dach każdy pocisk, o garnku już nie mówiąc, a że jest to świetny czołg, wiele osób ładuje na niego odgórnie golda, weź na to poprawkę przy tej „nieprzebijalnej wieży”.
Ty tak na serio 😀 ?
To mój wybór na pierwszą IX specjalną. Czy dobry, to się okaże.
Zdecydowanie nie.