Charków: Miasto wojskowej chwały
przez Bin4r ·
Prosto z portalu WoT 😉
Czy pamiętacie Charków, mapę wprowadzoną w aktualizacji 0.9.1? Charków był pierwszą mapą historyczną wprowadzoną w World of Tanks — jest to szczegółowa reprodukcja sytuacji bojowej w drugim co do wielkości mieście Ukrainy podczas II Wojny Światowej.
Ta lokalizacja wydawała się graczom niezwykła, a pozytywnie wyrażali się o niej tylko ci, którzy prowadzili dobrze opancerzone pojazdy lub czołgi średnie z przyzwoitymi działami. Charków miał pewne niedociągnięcia, które utrudniały graczom rozwinięcie pełnego potencjału bojowego niektórych klas czołgów, takie jak:
- Dwie główne strefy, czyli część miejska i otwarty obszar, nie były ze sobą zbyt dobrze połączone. Na mapie brakowało wyraźnej linii frontu, więc przeciwnicy mogli się pojawić w najmniej oczekiwanych miejscach i zaskoczyć Was jednym niszczącym strzałem.
- Ze względu na różnice w wysokości terenu, niszczyciele czołgów i inne pojazdy snajperskie nie mogły strzelać z otwartego terenu do celów w mieście i odwrotnie.
Skutkiem tego na tej mapie wygodnie było grać ciężkimi pojazdami, ale gracze, którzy woleli pojazdy szybkie i lekko opancerzone, czuli się nieprzydatni. Wielu z Was prosiło o dopracowanie i przywrócenie tej lokalizacji, więc powróci ona w znacznie zmienionej postaci w aktualizacji 1.5.1.
Kluczowe usprawnienia balansu
Po pierwsze, dopracowaliśmy Charków do zachwycającej jakości HD. Staraliśmy się w jak największym stopniu zachować charakterystyczne cechy tej mapy, a jednocześnie jak najwierniej odtworzyć zimowy krajobraz miasta. Kluczowe zmiany w zbalansowaniu są następujące:
- Rozmiar zmienionej mapy urósł do 1 km2
- Zmieniliśmy lokalizację baz i obróciliśmy mapę o 45 stopni, aby dać graczom więcej miejsca na manewry taktyczne.
- Dokonaliśmy pewnych zmian w konfiguracji obszarów miejskich i całkowicie zmieniliśmy zachodnią strefę, w której zlokalizowane są przedmieścia, zapewniając wygodniejszą rozgrywkę czołgom lekkim i średnim, jak również niszczycielom czołgów. Niszczyciele czołgów będą mogły wspierać swoje drużyny z dwóch wzgórz ulokowanych po lewej stronie mapy.
- Część miejska mapy jest oddzielona od części otwartej rowem przeciwczołgowym, który też za bezpośredni tunel łączący obie bazy.
Ważne: Charków będzie dostępny tylko w bitwach standardowych dla pojazdów poziomów IV-X!
Zmieniona ścieżka dźwiękowa
Na podstawie Waszych opinii zdecydowaliśmy nie zmieniać ścieżki dźwiękowej tej mapy na nową, a zamiast tego dopracowaliśmy istniejącą melodię, z którą tak wielu weteranów World of Tanks jest osłuchanych. Pozostawiliśmy legendarny motyw przewodni Charkowa z 2014 roku i wzbogaciliśmy go o nowoczesne brzmienia.
Główną atrakcją ścieżki dźwiękowej są linie melodyczne grane na akordeonie, jednym z głównych instrumentów Związku Radzieckiego i symbolu muzyki podczas II Wojny Światowej.
Ź: Portal EU
Swastyka to tylko w Europie kojarzy się z nazistami a tak naprawdę to pochodzi ten znak z Azji i oznacza szczęście
kiedy wg bierze na warsztat mape i przerabia i IMIE BALANSU to mozna juz sie bac ze bedzie tak zbalansowana jak granica imperium oraz mińsk blokujac i tak dwie mapy i tak przydałoby się zablokować przynajmniej połowę.
aaa i zapomnialem dodac…. „Charków był pierwszą mapą historyczną wprowadzoną w World of Tanks” to na ch*j tam widze znow mi24 dziadowskie jak w mapie mińsk co powstrzymac sie nie mogli musieli gowniany zlom ruski dac co jest z okresu zimnej wojny? moze zbytnio z historii to oni nie sa dobrzey skoro im się mylą wojny ww2 z zimna wojna xD
Kto powiedział że mapa Mińsk jest z II Wojny Światowej? W filmiku prezentującym tę mapę zostało pokazane jakie lata ona przedstawia. Gra jest białoruska, dlatego chcieli pokazać swoją stolicę z okresu najlepszego rozwoju a nie z czasów wojny.
Gracze prosza WG o poprawienie i dodanie starych map np: Port, Perłowa Rzeka,Południowe wybrzeże. ale nie WG dodaje na sile mape ktora wiekszosc ludzi nie lubi…
Daj mi link do tych statystyk, chcialbym wiedziec jak procentowo wyglada to „wiekszosc nie lubi” bo poki co pieprzysz glupoty.
Charków w pierwszej wersji był spoko był czymś inym niż inne mapy z tamtego okresu które wyróżniała tunelowść , której świetnym przykładem było południowe wybrzeże, Swiedowinśk perłowa rzeka po zmianach, ukryta wioska
Jak tak sobie patrzę na mapę to arta ma tutaj niezłe wrzuty. Dobrze się ustawić, tedeki będą bronić przed lajtami i moża będzie kręcić wyniki. Mapa chyba będzie lepsza dla arciarzy niż himel, przedmieście i ensk. Ile dobrego może zrobić obrócenie mapy o 45 stopni:)
Dobry kliker wszędzie wrzuci nawet na himlu między dwoma oknami …
wpierw ten dobry kliker musi miec GC a nie t92 hmc bo lobem nie każda arta strzela
Ci lepsi tylko grają Giecekami albo maltretują kopytkiem na 6 tierach
no zgadza się choc sam wiesz jaka jest celnosc t92 a jaka gc duża rozbieżność za to na glupiej i tępej mapie granica imperium gc mozna ladnie wsadzac lobem zza tych cholernych gór
Naziole też mieli swastykę obróconą o 45 stopni…