Czy Scorpion G ma 490 średniego uszkodzenia na strzał
Jeden z naszych czytelników, pokusił się o sprawdzenie tego założenia. Poniżej znajdziecie artykuł autorstwa BenQ_MalyGlod oraz jego nader ciekawe uwagi dotyczące tego pojazdu. Miłej lektury.
Witam serdecznie.
Poświęciłem czas aby sprawdzić kilka wartości dla jednej z „najlepszych” premek aktualnie dostępnych w sprzedaży czyli Rheinmetall Skorpion. A moimi wnioskami postanowiłem się z Wami podzielić.
Do celów obliczeniowych zebrałem pulę 500 strzałów które następnie wpisałem do arkusza kalkulacyjnego i zrobiłem listę obliczeń. Zanotowane przeze mnie strzały musiały spełnić określone warunki:
- Musiały zadać DMG i nie zniszczyć wroga (zadać „pełnowartościowy DMG”).
- Nie mogły to być ammoracki.
- Tylko pociski AP i APCR (wykluczyłem HE ze względu na wyższą średnią DMG).
Początkowe założenia, czyli czego chciałem się dowiedzieć.
- Moim pierwszym celem obliczeniowym było sprawdzenie czy średni DMG pokryje się z informacjami podanymi przez WG. Jak widzimy z obliczeń średni DMG jest nieznacznie (powiedziałbym, że pomijalne ) wyższy i wynosi 491,5.
- Kolejną sprawą, która mnie intrygowała to sprawdzenie ile strzałów pada poniżej a ile powyżej średniej wartości. A wyniki mówią same za siebie: 244 poniżej do 248 powyżej czyli raz sumując stosunek strzałów wynosi w przybliżeniu 50%/50% .
- Idąc dalej tym tropem zacząłem sprawdzać ile serii co najmniej 3 strzałów poniżej i powyżej średniej zadawałem w trakcie gry (ze względu na subiektywne odczucie, że ciągle strzelam seriami o niskich wartościach DMG). Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że serie strzałów również wynoszą 50%/50% (28/28 serii). A ilość strzałów w „seriach” również wypadła niezwykle podobnie.
- Sprawa jest niemal identyczna dla ilości strzałów w przedziale 490 DMG +/- 10% (193/190 strzałów). Do najciekawszych wniosków dochodzimy jednak analizując wykres graficzny i linię „trendu” wyrysowaną z liczby DMG zadawanych przez działo. Okazuje się, że największa liczba pocisków zadaje poniżej średniego DMG (szczyt linii trendu znajduje się przed DMG = 490), natomiast strzały o zdecydowanie wyższych wartościach DMG równoważą wszystko.
Podsumowując:
Kupując Scorpiona G otrzymujesz czołg premium o dobrej mobilności (na prostej osiąga prędkość maksymalną), przyzwoitym działem które niestety tylko od czasu do czasu będzie Cię „rozpieszczać” ekstremalnie wysokimi wartościami DMG i przyzwoitym kamuflażu. Co do minusów to dodam iż czołg wolno obraca wieżą i wolno skręca, a działo niby fenomenalnej celności niestety często nie trafia mimo pełnego skupienia.
Na koniec chciałbym podziękować 2 kolegom z klanu, którzy w trakcie gier użyczyli mi niektórych wartości do tabelki: Flinston_87 oraz MacBie.
Co do możliwego zarzutu czytelników, że może małą grupę pocisków zebrałem chciałem uświadomić, że grając bez modów często musiałem na bieżąco w trakcie gry notować wartości strzałów. Co jest niezwykle uporczywe i czasami utrudniało grę (spieszę z wyjaśnieniem, gdybym nie zanotował na bieżąco to np. na podumowaniu bitwy miałbym zadane 680 DMG w zniszczonego ISA-3 w 2 strzałach co uniemożliwiłoby zapisanie wartości strzału „pełnowartościowego” spełniające w.w. warunki ).
Z poważaniem i do zobaczenia na polu bitew, BenQ_MalyGlod.
Dobra robota, ale mało obrazowy wykres. Czy autorzy mogą udostępnić arkusz z danymi źródłowymi?
świetny rzetelny materiał, który pokazuje nam, że RNG nie jest przeciwko nam, a jest to wyłącznie kwestia statystyk I naszych błędnych osobistych odczuć.
Szykuje sie nowa seria artykułów pod tytułem 'Pogromcy mitów’? 😛
Hmm przyzwoitym kamuflażu 😀 buahah
Wreszcie ktoś to zrobił! Czy może teraz ucichną te bzdurne informacje o „cichych nerfach”?