9.17 – modele HD
Dawka oficjalnych renderów HD. 11 pojazdów pojawi się w nowej jakości 😉
Conqueror Gun Carriage
Propozycja zamontowania haubicy 234 mm na podwoziu Conquerora. Przygotowano tylko dokumentację techniczną.
(Kliknij, aby powiększyć)
KV-2
Ciężki czołg szturmowy. Opracowany w styczniu 1940 roku na bazie KV-1, w latach 1940-1941 wyprodukowany w liczbie 334 egz. Czołgi KV-2 trafiły na pole bitwy w 1941 roku i większość z nich została zniszczona przed nadejściem zimy.
(Kliknij, aby powiększyć)
Pz. Sfl. IVb
Prototyp działa samobieżnego 105 mm. Został opracowany w 1939 r. przez firmę Krupp – w sumie powstało 8 prototypów, które wysłano na front wschodni w celu przeprowadzenia prób. Konstrukcja nigdy nie weszła do produkcji seryjnej.
(Kliknij, aby powiększyć)
Pz. Sfl. IVc
Projekt pojazdu posiadającego na wyposażeniu działo przeciwlotnicze kal. 88 mm. Prace nad nim rozpoczęto w Niemczech w 1941 roku. Konstrukcję pojazdu oparto o podwozie czołgu Pz.Sfl.IVc. Stawiane przed nim wymogi nieustannie ulegały zmianie, a działo FlaK 41 znalazło się na jego wyposażeniu dopiero w 1944 roku. Początkowo w pojeździe miały być zainstalowane różne rodzaje uzbrojenia, ale ten plan nigdy nie doczekał się realizacji. Wyprodukowano tylko trzy prototypy tego modelu.
(Kliknij, aby powiększyć)
Sturer Emil
Eksperymentalny model niszczyciela czołgów zaprojektowany w oparciu o podwozie ciężkiego pojazdu typu VK 30.01 (H), który doczekał się produkcji tylko dwóch egzemplarzy. Wykorzystywany na froncie wschodnim. Pojazd był nazywany „Sturer Emil” (niem. „oporny Emil”) ze względu na liczne awarie, którym ulegał.
(Kliknij, aby powiększyć)
VK 28.01
Ten pojazd zaprojektowano jako podstawowy czołg lekki Panzerwaffe oraz platformę dla pojazdów obrony przeciwlotniczej i pojazdów zdolnych do pokonywania przeszkód terenowych bądź jazdy po torach kolejowych. Istniał jedynie na papierze.
(Kliknij, aby powiększyć)
SU-85l
Sugerowana modyfikacja zdobycznych niemieckich czołgów Pz.Kpfw. III, w których miano zamontować działo 85 mm. Konstrukcja nie weszła do produkcji ani do służby.
(Kliknij, aby powiększyć)
B1
Prace rozpoczęto w roku 1921. Z uwagi na przedłużające się testy polowe pojazd wszedł do służby dopiero w roku 1934. W latach 1935 – 1940 wyprodukowano w sumie 403 takie czołgi w dwóch podstawowych wersjach.
(Kliknij, aby powiększyć)
SU-76l
Opracowany w 1943 r. w Fabryce numer 37 w Swierdłowsku na podstawie przejętych niemieckich pojazdów StuG III oraz Pz.Kpfw. III. Łącznie wyprodukowano 200 pojazdów tego typu.
(Kliknij, aby powiększyć)
SU-122-44
Prace nad tą maszyną rozpoczęto w czerwcu 1944 roku w biurze projektowym Uralmasz. Pojazd został oparty na podwoziu T-44 i miał standardową konfigurację – z przedziałem bojowym umieszczonym w przedniej części kadłuba. W październiku Ludowy Komisariat Przemysłu Czołgowego zaopiniował projekt SU-122-44 i w grudniu prace projektowe zostały zakończone. Jednak większą aprobatę uzyskała wersja SU-100-M-2 z przedziałem bojowym położonym w tylnej części kadłuba.
(Kliknij, aby powiększyć)
Tetrarch
Opracowany w roku 1936 w zakładach Vickers-Armstrong i wyprodukowany w latach 1941-1942 w liczbie 177 pojazdów w dwóch podstawowych wersjach, Tetrarch Mk I oraz Tetrarch Mk ICS. W roku 1942 na mocy ustawy Lend-Lease dwadzieścia takich pojazdów przekazano ZSRR, z czego 19 walczyło na Froncie Wschodnim do października 1943 roku.
(Kliknij, aby powiększyć)
jaka rura kanalizacyjna w CGC :O
Usunęli gąsienice obok jarzma Sturer Emila, ja dziękuję za taki HD nerf
tam nie ma nic na modelu kolizyjnym nic się nie zmieniło oprócz wyglądu a poza tym sturer emil i tak nic nie odbija
Super te modele w HD. Mi się najbardziej podoba KV-2, B1 i VK 28.01. Czekam na „Kaczkę” w HD 😉
Ja się zastanawiam czy oni czasem nie zapomnieli o amerykańskich TDkach…
Nie mogę się doczekać gdy wejdą w HD