Dziś w Superteście: 🇸🇪 Strv K

Dziś do zmagań bojowych w superteście dołącza nowy pretendent: Strv K, szwedzki czołg ciężki IX poziomu.
 
Ta hybryda łączy kadłub szwedzkiego czołgu Kranvagn z wieżą brytyjskiego Centuriona. Strv K jest wyposażony w zmodyfikowane działo L7 kal. 105 mm, które zadaje pojedynczym strzałem średnio 390 punktów uszkodzeń. Standardowy pocisk podkalibrowy może przebić 249 mm pancerza, a jego specjalna odmiana – 298 mm. Godne uwagi są również celność działa (0,35) i czas celowania (1,8 sekundy). Strv K przeładowuje w ciągu 10,6 sekundy i ma przyzwoity zasięg widzenia wynoszący 400 m.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Wadą czołgu ciężkiego jest mało wytrzymały kadłub: grubość pancerza przedniego wynosi zaledwie 90 mm, więc uważajcie, aby nie wystawiać tej części pojazdu na ogień przeciwnika. Wieża jest dużo bardziej wytrzymała (grubość pancerza wynosi do 254 mm), co wraz z kątem obniżenia działa wynoszącym -10 stopni sprzyja określonemu stylowi gry. Pula PW czołgu Strv K jest przeciętna (1850 punktów), ale jego moc (14,9 KM na tonę) i maksymalna prędkość (40 km/h) są całkiem imponujące.
 
Dynamika pojazdu pozwala mu wcześnie zająć świetne pozycje do ostrzału (najlepiej takie, w których osłonięte są mniej wytrzymałe części czołgu). Dzięki pancerzowi wieży, kątowi obniżenia działa i niezawodnemu działu, które pozwala utrzymać stabilne tempo zadawania uszkodzeń, ten Szwed świetnie nadaje się do prowadzenia ostrzału z wykorzystaniem ukształtowania terenu.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

14 komentarzy

 1. Anonim pisze:

  dodajmy kolejny czolg a mm to dziadostwo i 2 serwery to samo dzisiaj na eu 2 ponad 100 k ludzi i non stop lagi

 2. Anonim pisze:

  Wiadomo może jak będzie się go dało wygrać ?

 3. Tokomotookod pisze:

  A WG nadal uprawia zmyślone czołgi, bo mieli dwa różne czołgi więc można je połączyć. Dali by ten poziom 11 już. Bo historycznych czołgów w bitwach to już garstka. Premium już nawet jest 4/5. Zniszczyli balans na VIII i X, a teraz to robią na IX

 4. Anonim pisze:

  Ja bym dał kasę za starego OI-EXP !!!! Lub KW-2 z magazynkiem:D

 5. AgainLOST pisze:

  jestem ciekaw kiedy będzie połączenie kołowca z wieżą od mausa

 6. Anonim pisze:

  ładniusi

 7. wociak pisze:

  widzę nowy trend na robienie nowych czołgów: weźmiemy wierzę z czołgu A i kadłub z czołgu B. TADAM nowy czołg/premka by WG

 8. Anonim pisze:

  Wydaje się sympatyczny 🙂

 9. yuio pisze:

  Dlaczego ostatnio tyle IX dają?? Ktoś postara się normalnie wytłumaczyć?? 🤔🤔

  • Makmiszon_hero pisze:

   Linia frontu, rankingówki i inne

  • Olo pisze:

   Coraz więcej trybów specjalnych, do których potrzeba unikalnych nagród.

  • Anonim pisze:

   Mam nadzieję, że za tym kryje się jakiś tryb dla tych tierów. Bo tak to jedyna użyteczność to random, gdzie imho obecnie są w najkorzystniejszej sytuacji przy losowaniach. No i mam nadzieję, że tego tieru nie dotknie plaga spotykana na 8 i 10 tierach, czyli wysyp pojazdów niezbalansowanych. Czas pokaże co z tego wyniknie, choć mam obawy, że nic dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.