Public Test – Biuro badawcze

Od czasu ogłoszenia Naval Training Center (NTCMorskie Centrum TreningoweMCT) otrzymało wiele zmian włączają to zmianę nazwy ka Biuro badawcze.
Niedługo będziecie mogli wypróbowywać nowy mechanizm w czasie Publicznego Testu aktualizacji 0.8.7. Dziś chcemy wam przekazać podsumowanie szczegółów dotyczących Biura Badawczego.

Szczegóły dotyczące Biura Badawczego:

Każdy gracz, który posiada co najmniej dwa zbadane okręty T10 w porcie, będzie mógł zresetować dowolną gałąź okrętów. W takim przypadku, wszystkie zbadane okręty zostaną sprzedane bez modułów, a postęp skasowany.

Zasady resetu:
– musisz mieć odblokowany okręt T10 gałęzi, którą chcesz resetować, ale nie musisz mieć odblokowanych wszystkich poprzednich okrętów w gałęzi;
– gałąź zostaje całkowicie skasowana aż do okrętu tieru I. Dla przykładu, jeśli zdecydujecie się to zrobić z gałęzią rosyjskich niszczycieli kończących się na Grozovoja, to postęp zostanie skasowany od Grozowoja do Mińska, a następnie do Storozowoja i Nowika. Kasując postęp od Chabarowska obowiązywać będą takie same zasady, ale bonusy będą liczone tylko dla Chabarowska, Taszkienta i Kijowa.
– modyfikacje zostaną usunięte za darmo i znajdą się w Inwentarzu, dowódcy zostaną wysłani do rezerwy i utrzymają swoje zdolności, a zebrane na okrętach doświadczenie zostanie przeniesione na okręt I tieru;
– możecie zresetować nielimitowaną ilość gałęzi.

Kiedy zresetujecie gałąź, okręty z tierów T6-T10 otrzymają specjalny znaczek, który zniknie po rozegraniu pierwszej bitwy tym okrętem. Zdjęcie takiego znaczka spowoduje otrzymanie Punktów Badawczych.

Więcej na temat Punktów Badawczych:

– jeśli z jakiegoś powodu macie luki między zbadanymi okrętami w gałęzi, te okręty nie otrzymają bonusu za zwycięstwo. Dla przykładu, jeśli we wczesnym dostępnie otrzymaliście okręt Władywostok T8, a potem odblokowaliście następne okręty do Kremla (T9 i T10), a potem zresetowaliście tą gałąź – bonusy będą dostępne tylko dla okrętów T9-T10;
– bonus za zwycięstwo będzie wyświetlany w porcie w ten sam sposób co „płatki śniegu” czy gwiazdki za pierwsze zwycięstwo;
– otrzymacie Punkty Badawcze za pierwsze zwycięstwo po resecie danym okrętem;
– liczba Punktów Badawczych będzie zależna od tieru okrętu. Gracze będą w stanie zebrać do 10k punktów za reset całej gałęzi:

  • 500 punktów za pierwsze zwycięstwo okrętem T6
  • 500 punktów za pierwsze zwycięstwo okrętem T7
  • 1500 punktów za pierwsze zwycięstwo okrętem T8
  • 1500 punktów za pierwsze zwycięstwo okrętem T9
  • 6000 punktów za pierwsze zwycięstwo okrętem T10

Gracz otrzyma tylko 8000 Punktów Badawczych za reset gałęzi lotniskowców. Wynika to z faktu, że lotniskowce wymagają ok. 20% mniej doświadczenia do wybadania całej linii.

Dodatkowo, każdy gracz, który posiada co najmniej dwa odblokowane okręty T10 w porcie otrzyma jednorazową nagrodę w postaci 10k Punktów Badawczych za dostęp do Biura Badawczego.
System Biura Badawczego zostanie podzielony na trzymiesięczne sezony.
Na początku działanie Biura Badawczego będzie dawało podwójne punkty za pierwszą zresetowaną gałąź. Ten bonus pozostanie na okrętach, aż gracz wygra nimi pierwszą bitwę.
Ten bonus pozwoli szybciej otrzymać nagrody. Dla przykładu, aby otrzymać Colberta (wartego 57k punktów) gracz będzie potrzebował skasować 4 gałęzie zamiast 5 (wliczając w to 10k bonusowych punktów).

Nagrody:

Punkty Badawcze będzie można wymieniać w Arsenale, w zakładce Biura Badawczego.
Zakładka ta będzie dostępna dla graczy, którzy zdobędą pierwszy Punkt Badawczego.
Włoskie krążowniki T5-T7 – Montecuccoli, Trento i Zara będą dostępne podczas Testu Publicznego w Biurze Badawczym. Będziecie mogli być pierwszymi, którzy będą mogli testować nowy dym i pociski PPP. Szczegóły będą podane w czwartkowym Blogu Deweloperów i wiadomościach na temat PT.
Po wprowadzeniu aktualizacji 0.8.7 gracze będą mogli wymienić swoje Punkty Badawcze na francuski krążownik T10 Colbert, a później dostępny będzie jako nagroda US BB T10 Ohio. Jeśli nie jesteś gotowy na resetowanie dla nowych okrętów, punkty badawcze będzie można wymienić na sygnały lub paczki wolnego doświadczenia. Jedna paczka 250k wolnego doświadczenia będzie kosztowała 12500 punktów badawczych.

Wszystkie informacje są wstępne, a wartości podane w artykule mogą ulec zmianie.

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

1 Response

  1. J_jW pisze:

    Rewizytowałem wiele okrętów kilku gałęzi po to, żeby sprawdzić, czy z czasem pójdzie mi na nich lepiej, czy są lepsze po otrzymanych buffach, czy może mam pomysł na lepszą konfigurację z lepszym kapitanem, itp., itd. Są takie powroty, które uważam za udane (np. Yorck) i średnio udane (np. Fryderyk Wielki). Taki Z-23 otrzymał ostatnio po latach istnienia w grze ewidentny buff do puli hp. Pytanie czemu tak późno, zwłaszcza, że mm rzucał go tak często na tier X. Czy takie biuro badawcze, rzeczywiście może coś wnieść do balansu okrętów? Po co mi ono teraz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.