Wersja 1.6: Dołącz do testu publicznego!

Prosto z polskiego kanału World of Tanks na YouTube. Przyjemnego oglądania! 😉

Rozpoczął się publiczny test aktualizacji 1.6. Możecie już zobaczyć, jak przerobiliśmy misje osobiste obydwu kampanii, ocenić wielkie zmiany w systemie personalizacji, sprawdzić ulepszoną mechanikę uszkodzeń drużyny, i, co najważniejsze – poznać nowe brytyjskie czołgi lekkie. Zaczynamy.


Lato w pełnym rozkwicie, podobnie jak prace and następną wersją World of Tanks! Nowa fala testów publicznych wprowadzi brytyjskie lekkie pojazdy wysokiego poziomu i przyniesie ulepszenia misji osobistych. Dostaniecie też nowe możliwości personalizacji Waszych pojazdów dzięki prostokątnym naklejkom i nie tylko. Co ważne, abyście mogli jeszcze łatwiej skupić się na samej grze, w tej wersji wyłączymy sojusznicze zniszczenia spowodowane bratobójczym ogniem i taranowaniem.

Czytajcie dalej, jeśli chcecie poznać szczegóły!

Zawartość
Nadjeżdżają brytyjskie czołgi lekkie wysokiego poziomu!

Nadchodzi wsparcie dla Brytyjczyków i nie jest to bynajmniej herbatka z mlekiem – to zupełnie nowa gałąź pojazdów!

Jesteśmy świadomi, że wśród graczy World of Tanks jest wielu miłośników brytyjskich czołgów. Każdy dowódca znajdzie tu coś dla siebie; czy będzie to wszechstronny czołg średni, ciężki awanturnik podbijający linię frontu, czy też niszczyciel czołgów z jednej z dwóch gałęzi. Jedyna klasa, której dotychczas brakowało wśród Brytyjczyków, to czołgi wysokiego poziomu.

Wersja 1.6 zapełni te luki dzięki wprowadzeniu czterech nieuchwytnych i siejących grozę brytyjskich czołgów lekkich z poziomów VII-X, które podbiją szturmem bitewne pola w World of Tanks! Możliwość zbadania nowej lekkiej podgrupy zacznie się od Cromwella poziomu VI.

Jednym z kluczowych cech nowych czołgów jest ich rozmiar; są one mniejsze nawet od francuskich pojazdów lekkich. Zajmą one pozycję wśród najmniejszych jednostek w grze i będą tylko odrobinę większe od ELC Even 90. To oznacza, że będą bardzo trudne do wykrycia, a jeśli nawet zostaną zauważone, nie będzie łatwo ich trafić, szczególnie, jeśli pozostaną w ruchu.

W dodatku brytyjskie czołgi lekkie posiadają:

 • dobry zasięg widzenia,
 • doskonałą dynamikę,
 • świetne maskowowanie,
 • działa zadające duże uszkodzenia alfa, dające jednak niską ilość uszkodzeń na minutę. Pojazdy te prowadzą skuteczniejszy ostrzał w stanie spoczynku, raczej niż w ruchu.

Wszystkie te atrybuty sprawiają, że ci Brytyjczycy są wspaniałymi zwiadowcami. Połączenie dobrego zasięgu widzenia, świetnego maskowania i małego rozmiaru jest wyjątkowe dla naszej gry, więc nowe brytyjskie czołgi doskonale sprawdzą się w aktywnym jak i pasywnym wykrywaniu.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Wszystkie pojazdy są oparte na historycznych modelach, z wyjątkiem czołgu X poziomu – musieliśmy go trochę zmodyfikować. W dodatku wszystkie pojazdy mają ekstrawagancki wygląd, który bezspornie wyróżnia je na polu bitwy. Dowódcy! Czas wziąć je na przejażdżkę!

Więcej szczegółów na temat nowych brytyjskich czołgów i ich stylu gry opublikujemy w późniejszym czasie.

Ulepszenia misji osobistych

Konsekwentnie pracujemy nad zbalansowaniem misji osobistych. Tym razem szczegółowo przeanalizowaliśmy statystyki z misji trzeciej operacji w drugiej kampanii, w której można zdobyć Object 279 early. Ponadto dokładnie zapoznaliśmy się z Waszymi opiniami i sugestiami dotyczącymi tej operacji.

W rezultacie postanowiliśmy uprościć warunki prawie 40 misji – co sprawi, że ich ukończenie będzie wymagało mniej czasu i wysiłku. Nadal będziecie potrzebować solidnych umiejętności, aby je wypełnić, ale teraz nie będą one już tak skomplikowane.

Podzielcie się z nami Waszymi sugestiami i opiniami o operacjach w drugiej kampanii!

Zmienimy także warunki misji dla dział samobieżnych.

Po zrebalansowaniu dział samobieżnych, które miało miejsce wcześniej w tym roku, byliśmy świadomi potrzeby ulepszenia misji dla tej klasy, ale nie dysponowaliśmy wystarczającą ilością danych, aby podejmować konkretne decyzje. Analiza sposobu, w jaki zmiany w stylu mechaniki gry wpłynęłyby na statystyki dla dział samobieżnych zajęła sporo czasu, ale dzięki temu jesteśmy teraz w stanie dokonać rebalansu.

Misje te zyskają na znaczeniu w wybranych przypadkach, a warunki dla ogłuszenia zostaną zredukowane zgodnie z nowymi zasadami ogłuszania dla dział samobieżnych. W niedalekiej  przyszłości spodziewajcie się szczegółowego artykułu poświęconego wszystkim zmianom w misjach osobistych.

Aktualizacja personalizacji

Każdy dowódca może nadać swojemu unikalny wygląd dzięki naklejkom. Wielu z Was zwróciło uwagę na to, że interfejs sekcji zawierającej naklejki nie jest zbyt intuicyjny. Na przykład, gracze byli w stanie zmieniać pozycję naklejki po umieszczeniu jej na wybranej części kadłuba, jednak trudno było kontrolować jej ruch.

Po zapoznaniu się z Waszymi komentarzami i wykonaniu licznych testów, zaktualizowaliśmy interfejs, aby ułatwić:

 • przenoszenie wybranych naklejek w inne miejsce i podgląd efektu zastosowania naklejki,
 • obracanie i usuwanie ich z czołgu za pomocą kilku kliknięć.

Dodaliśmy też okienka ze wskazówkami do interfejsu garażu. Pokażą Wam one, z jakich sekcji możecie wybierać naklejki, na które części pojazdu można je nanieść itd.

Oprócz tego wprowadzamy nowe prostokątne (wielowymiarowe) naklejki. Będą one dostępne dla pojazdów premium VIII poziomu i X poziomu i można je będzie nanieść na konkretne miejsca na każdym pojeździe, takie jak cały bok czołgu. Miejsca na naklejki mogą być różne dla różnych pojazdów.

Co więcej, dodajemy świeży zestaw „klasycznych” kwadratowych naklejek dla pojazdów X i VIII poziomu i nowe czcionki dla numerów osobistych.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Możecie zobaczyć też szczegółowe informacje o niektórych dostępnych stylach w kliencie gry. Po prostu użyjcie stylu i kliknijcie przycisk informacji, aby dowiedzieć się o nim więcej.

Wyłączenie uszkodzeń od sojuszników i bratobójczego ognia

Zaczynając od wersji 1.6, ogień/uszkodzenia od sojuszników  będą wyłączone w bitwach losowych. Zebraliśmy i uważnie przeanalizowaliśmy Wasze opinie na temat wyłączenia ognia od sojuszników po rozpoczęciu Linii frontu w zeszłym roku. A teraz jesteśmy gotowi przenieść tę praktykę również na wszystkie bitwy losowe (standardowe, spotkaniowe, szturmy i wielkie bitwy).

Aby umożliwić Wam lepszą koncentrację na bitwie i zmniejszyć wpływ niesportowego zachowania na rozgrywkę, wyłączamy uszkodzenia i zniszczenia powodowane przez ostrzał i taranowanie przez sojuszników. Ale artyleria wciąż może ogłuszyć pojazdy ze swojej drużyny, za co będzie ukarana odjęciem doświadczenia.

Ta sama zasada stosuje się do pojazdów innych klas. Pomimo wyłączenia ognia/uszkodzeń od sojuszników, wciąż jest możliwe otrzymanie statusu „zabójcy sojuszników”. Gracze, którzy będą próbować zaatakować sojusznikówutracą odporność na ogień i taranowanie przez sojuszników i będą mogli zostać zniszczeni bez kar.

Dowódcy! Przygotujcie maszyny i osobiście wypróbujcie wszystkie nowe funkcjonalności! Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie! 

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

5 komentarzy

 1. f3jsik pisze:

  Ja ciągle czekam aż ulepszą E100. Wieża jak w 50M lub podobna jak u Mausa i gra E100 nabierze przyjemności. Na razie czołg niegrywalny przez OP ruskie medy. Co do golda to nerf powinien wynosić -50% uszkodzeń standardowej amunicji. Czyli zachować swoją penetrację ale kosztem zmniejszenia wartości uszkodzeń.

 2. Boty pisze:

  A kiedy cos o zmianach w amunicji goldowej? Cos ucichlo. Najlepiej dodawac nie potrzebne rzeczy nic usunac ta gowniana amunicje dla botow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.