Wszystko o kolekcji „W służbie Ojczyźnie”

Wraz z aktualizacją 0.8.4 rozpocznie się drugi etap rywalizacji „Victory”, który wprowadzi kolekcję pod nazwą „W służbie Ojczyźnie” zadedykowaną rosyjskiej i sowieckiej marynarce.

W procesie jej tworzenia zespół deweloperów wykorzystał szeroki zakres danych, w tym szczegółowe badania historyczne i archiwalne zdjęcia. Dziś opowiemy Wam o cechach tej kolekcji i pokażemy niektóre jej elementy.

Ta kolekcja będzie na stałe dostępna w grze.


Kolekcja

Sławni admirałowie, niesamowici inżynierowie, wielkie morskie zwycięstwa, innowacyjne projekty, pancerniki wyposażone w potężne uzbrojenie – oto historia rosyjskiej i sowieckiej marynarki.

Nowa kolekcja składa się z 32 elementów, tematycznie podzielonych na 8 sekcji:

 • Admirał Nikołaj Gierasimowicz Kuzniecow;
 • Bateria główna;
 • Znamienite nazwiska;
 • Rosyjscy projektanci okrętów I;
 • Ścieżka dowódcy morskiego;
 • Pociski pancerników;
 • Odznaczenia Marynarki Wojennej ZSRR;
 • Rosyjscy projektanci okrętów II.

Naramiennik admirała floty (1944)

W maju 1940 roku generalicja i admiralicja wprowadzone zostały do sił zbrojnych Związku Sowieckiego. Tym samym Komisarz Ludowy Marynarki Wojennej ZSRR Nikołaj Gierasimowicz Kuzniecow, dotychczas oficer flagowy 2 stopnia, otrzymał rangę admirała. Najwyższym stopniem w hierarchii marynarki był admirał floty, ale w tamtym czasie nie nosił go żaden marynarz.

Komisarz Ludowy Marynarki Kuzniecow oraz jego zastępca admirał Isakow byli pierwszymi oficerami, którzy otrzymali stopień admirała floty. Miało to miejsce w maju 1944 roku. Mniej więcej w tym okresie pojawiły się odpowiednie insygnia. Dekret z roku 1940 wprowadził równość pomiędzy stopniami admirała floty oraz generała armii sił lądowych, toteż na naramiennikach admirała floty umieszczono cztery gwiazdy, analogicznie do tych, jakie nosili generałowie armii. W maju 1945 roku specjalny dekret zrównał stopień admirała floty ze stopniem marszałka Związku Sowieckiego. Na naramiennikach pojawiły się więc pojedyncze, duże gwiazdy, takie jak u marszałka ZSRR.

Działo kal. 406 mm B-37

Prace nad działami morskimi kal. 406 mm rozpoczęły się w 1914 roku. Do zakończenia I wojny światowej przyszłe pancerniki planowano uzbroić w taką artylerię. Projektowanie pancerników Wielkiej Floty rozpoczęto w ZSRR w 1936 roku. Miały również posiadać działa kal. 406 mm, ale przewodnie koncepcje sprzed 20 lat były już przestarzałe. W latach 1937–1940 zaprojektowano i stworzono 50-kalibrowe działo B-37 z udziałem kilku sowieckich fabryk.

Testy polowe dział B-37 przeprowadzono w drugiej połowie 1940 roku. Prędkość wylotowa pocisków o masie 1108 kg wynosiła 830 m/s. Zasięg ostrzału przy optymalnym kącie uniesienia dział 45 stopni przekraczał 45,5 km. Działa B-37 były główną bronią pancerników klasy Sovetsky Soyuz. Potrójne wieże zaprojektowano w hucie metali w Leningradzie, która niegdyś produkowała wieże dla pierwszych rosyjskich drednotów. Masa całkowita każdej wieży wynosiła 2400 ton, a wieża obsługiwana była w warunkach bojowych przez 100 marynarzy.

Order Uszakowa

W marcu 1944, w trakcie wielkiej wojny ojczyźnianej, w ZSRR ustanowiono Order Uszakowa. Stał się najwyższym odznaczeniem dla oficerów marynarki wojennej. Nosi imię admirała Fiodora Uszakowa, jednego z najsłynniejszych rosyjskich dowódców morskich (1745–1817). Ustanowiono dwa stopnie odznaczenia. Order pierwszego stopnia był pięcioramienną, platynową gwiazdą ze srebrną kotwicą i łańcuchem oraz emaliowanym, złotym medalem z płaskorzeźbą z podobizną dowódcy. W orderze II stopnia gwiazda wykonana była ze złota, a kotwica i medal — ze srebra.

Order Uszakowa wręczany był niezwykle rzadko — tylko 26 ludzi w historii odznaczonych było orderem 1. stopnia. W czerwcu 1944 roku admirał Nikołaj Gierasimowicz Kuzniecow otrzymał medal nr 5. Rok później odznaczony został ponownie Orderem Uszakowa 1. stopnia. Jedynym cudzoziemcem, który go otrzymał był brytyjski admirał Bertram Ramsey — jeden z dowódców ewakuacji Dunkierki w 1940 roku i desantu w Normandii w 1944 roku. Co ciekawe, medal nr 1 oraz Order Uszakowa 2. stopnia wręczono dalekiemu krewnemu Fiodora Uszakowa, który uczestniczył w dwóch wojnach światowych — kontradmirałowi Juriemu Fiodorowiczowi Rallowi (1890–1948).

Otrzymacie możliwość wymiany duplikatów za brakujące elementy kolekcji „W służbie Ojczyźnie”, po kursie 5 do 1. Możecie wybrać element, który chcecie otrzymać za swoje duplikaty. Gdy zbierzecie całą kolekcję, wszystkie pozostałe duplikaty z Waszego konta zostaną wymienione na kredyty po kursie 1 duplikat = 15 000 kredytów.


Nagrody

Za skompletowanie działów tematycznych kolekcji otrzymacie kontenery „Rewolucja październikowa”, a także możliwość zatknięcia drugiej flagi e możliwość zatknięcia drugiej flagi i alternatywną wersję kolorystyczną dla sowieckich krążowników i niszczycieli. Główną nagrodą za skompletowanie kolekcji jest możliwość wymiany koloru kamuflażu dla sowieckich pancerników, a także zezwolenie na zatknięcie na nich dwóch flag.

W kontenerach „Rewolucja październikowa” możecie znaleźć jedną z następujących nagród:

 • 250 dublonów;
 • 2500 dublonów;
 • 1 dzień konta premium Warships;
 • 5000 wolnych PD.

Kontener z kolekcji „W służbie Ojczyźnie” zawiera:

 • 5 jednorazowych wzorów kamuflażu „Victory” lub 5 specjalnych flag sygnałowych;
 • 1000 jedn. węgla lub 10 bojowych flag sygnałowych;
 • 1 element kolekcji „W służbie Ojczyźnie”.

Specjalny kontener premium „W służbie Ojczyźnie” z dużą ilością nagród będzie dostępny w Sklepie premium:

 • 15 jednorazowych wzorów kamuflażu „Victory” lub 15 specjalnych flag sygnałowych;
 • 25 żetonów zaopatrzenia;
 • 1 element kolekcji „W służbie Ojczyźnie”.

Dodatkowo oprócz wspomnianych nagród w obu kontenerach macie szansę na znalezienie specjalnej misji bojowej. Gdy ją wykonacie, możecie otrzymać jeden z sowieckich okrętów premium:  V Okhotnik VI Mołotow VII Leningrad lub  VIII Lenin. Szansa na otrzymanie misji bojowej z kontenera premium „W służbie Ojczyźnie” jest większa.

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

2 komentarze

 1. Anonim pisze:

  Bo co nie odnośnie wot to śmieci?

 2. Anonim pisze:

  Dzięki wielkie, fajnie że wrzucacie info do WoWsa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.