Wieści z SuperTestu – pan-azjatycki krążownik Irian

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

4 komentarze

 1. J_jW pisze:

  Czyli taki przerobiony trochę Kutuzow? Generalnie okręt typu Swierdłowsk, to by się zgadzało. Ciekawe, czy będą rekompensaty za zawał serwera 30-tego wieczorem.

  • barula pisze:

   Jak mam być szczery to jest to krążowniki typu Swierdłow, a dokładniej Ordżonikidze, który sprzedano Indonezji w 1962 roku. Po zmianie nazwy na KRI Irian okręt służył przez 10 lat po czym został zezłomowany.

   • J_jW pisze:

    Tak zwracam honor, nazwa typu krążowników pochodzi od nazwiska Swierdłowa – działacza bolszewickiego, ja troszkę poplątałem ją z nazwą miasta Swierdłowsk – współczesnego Jekaterynburga. Ale, nazwa miasta i typu okrętów pochodziła od tego samego nazwiska Jakowa Swierdłowa. Zresztą, jak widać, niektóre okręty tego typu miały nazwy pochodzące od komunistycznych działaczy i dygnitarzy jak np. Żdanow itp. O rekompensatach nie słychać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.