Supertest: nowy radziecki niszczyciel czołgów Premium

Cześć czołgiści!
Dzisiaj zaczynamy zamknięte testy nowego radzieckiego niszczyciela czołgów VIII poziomu premium, Su-130PM. Podczas pracy nad jego statystykami używaliśmy SU-100P jako punktu wyjścia. SU-100P był powojennym prototypem lekkiego niszczyciela czołgów, który miał stopniowo wypierać ze służby SU-76M. W pełni sprawny pojazd przeszedł próby, a SU-100P dotarło zielone światło do służby w armii, jednak niszczyciel nie wszedł do masowej produkcji. Jednostka testowa znajduje się w tej chwili w muzeum czołgów w Kubince.

https://ru-wotp.wgcdn.co/static/5.6.2_896aed/wotp_static/img/core/frontend/scss/common/components/widgets/content-tank/img/uk.png SU-130PM. Wstępne parametry:

Tier: TD-8, ZSRR, premium
Wytrzymałość: 1 100
Moc silnika: 400 KM
Moc na tonę: 16,66 KM / t
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 65 / -20 km / h
Prędkość obrotu: 36 °/s
Prędkość obrotu wieży: 22 °/s
Zasięg widzenia: 360 m

Pancerz kadłuba: 20 / 15 / 8
Pancerz wieży: 15 / 6 / 6

Uszkodzenia: 520 / 520 / 660
Penetracja: 243 / 320 / 65
Rozrzut na 100 m: 0,35
Czas celowania: 2,3 s
Ograniczenia opuszczenia/uniesienia działa: -7 ° / +37 °
Odchylenie poziome działa: 77,5 ° / 77,5 °

Jaki będzie w grze?
Główna różnica między grą a skompletowanym prototypem to uzbrojenie: w grze znajduje się znacznie potężniejsze działo 130mm. Pod względem rozgrywki, SU-130PM jest kompaktowym pojazdem z dobrą mobilnością, świetnym kamuflażem i mocnym działem z alfą 520 i penetracją 243mm na standardowych pociskach. Trudno nazwać to działo snajperskim, ponieważ jego bazowa celność wynosi 0.35, ale to i tak pozwoli Wam na efektywną walkę na niemal każdym dystansie. Warto zwrócić uwagę, że bazowy czas celowania wynosi 2,3 sekundy, więc nie będziecie w stanie strzelać z biodra. Przed wyruszeniem w drogę ostrzałem trzeba się przygotować. SU-130PM jest dość zwinny, żeby czerpać korzyści ze zmiany flank i pozycji strzeleckich. Jego maksymalne prędkość wynosi 65km/h, ale jest osiągalna dopiero po jakimś czasie i tylko na dobrej nawierzchni. Offroad to jednak nie domena tego niszczyciela. Prędkość marszowa SU-130PM wynosi około 45-55km/h.
 
Wygląda nieźle, więc jakie są „ale”?
Cóż, SU-130PM jest bardzo ubogo opancerzony, ma niewielką pulę HP (1100PŻ) i ograniczony łuk ostrzału do 155 stopni. Żeby przetrwać w bitwie, musisz polegać na kamuflażu i dobrym użyciu mobilności.
Podsumowując: Przetestujemy w bitwie papierowego radzieckiego TDka, dedykowanego pojazdu do zadawania obrażeń z rozgrywką opartą na wykorzystaniu kamuflażu i regularnych zmianach pozycji. To dosyć złożony, ale wynagradzający trudy pojazd, który ma wszystko, czego mu potrzeba, żeby być efektywnym w bitwie. Próby określą, co stanie się dalej ze SU-130PM. Jak zawsze – statystyki nie są ostateczne i mogą się zmienić, zależnie od wyniku testów. Śledźcie newsy i powodzenia we wszystkich bitwach!

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

18 komentarzy

 1. JasioF pisze:

  konkurent dla Skorpiona G? Tyle, że gorsza celność i kąty obrotu wieży, za to dobry kamuflaż i nieco większa alfa. Hmm – może być ciekawym pojazdem – zależy jeszcze jak szybkie są pociski – te w Skorpionie G nie sa najszybsze, co czasem boli.

 2. Pablo pisze:

  „Supertest: nowy radziecki niszczyciel czołgów Premium” – czyli zwykłych nie będzie niszczył? 🙂

 3. Tomek.Z pisze:

  No nareszcie jakaś nowość, bo od dłuższego czasu WG zapomniało o starych graczach i w sklepie non stop odgrzewane kotlety. Czekam z niecierpliwością, szczególnie fajna jest alfa, mam nadzieje, że nie zmienią, a jak już to w górę. Czekam też na tego Czeskiego magazynka premium, jak będzie miał czas przeładowania jak drzewkowe to super !!!

 4. ff pisze:

  ta cały czas te radzieckie nowe pojazdy a amerykanie Czechosłowacja Japonia dostaną coś czy tylko kolejne czołgi ze stajni papy stalina

 5. Japan banzai pisze:

  A kiedy japoński tekek

 6. Hebius pisze:

  Ruskie czołgi w tej grze są dodawane w ilościach przemysłowych. Inne kraje dla wg nie istnieją.

 7. Wincyjpremekplz pisze:

  Fantastycznie ! Ruski skorpion… Właśnie tego tej grze brakuje ale już niedługo !

 8. OP tanki pisze:

  Parametry moga sie jeszcze zmienic, ale poki co obecne to smiech na sali… kur.. mac jeszcze rok i beda *********** lighty z top speedem 100km/h z alfa 440dmg i pancerzem np ob140 lub 430u, miechy mijaja a czolgi z preferecyjnym MM nie zrobione, bledy w grze jak byly tak sa… nawet nie potrafia podmienic glosu Polskich zalogantek ktore poprostu sa asluchalne a to taka duperela na 1 dzien roboczy… Tak tak niech robia wiecej OP tankow bo przeciez trzeba utrzymac serwery.

 9. wegan pisze:

  World of Speed coming soon…

 10. StllrWlf pisze:

  Hej, czego oczekiwaliscie. Skoro Skorpion G byl nazywany najlepszym TD, a w zwiazku z tym ze ruskie musza byc najlepsze to przeciez to bylo kwestia czasu az cos takiego wejdzie do sklepu 😀

 11. Hebo pisze:

  nowa lepsza wersja scorpiona g?

 12. rdslv pisze:

  Ależ ten czołg jest zbalansowany ;3

 13. Nie żaden troll pisze:

  65km/h? WG jakie prochy wy bierzecie?…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.