„Czołgi na mapie” – mglisty Himmelsdorf
Taktyczne szlaki w World of Tanks przechodzą przez malownicze miasta duchów, doliny, strefy przemysłowe, fiordy i pustynie. Cała geografia gry to fikcyjna lokalizacja składająca się z wielu elementów, które faktycznie istniały w rzeczywistości. Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami mapy Himmelsdorf.
Zdjęcie mapy
1. Kościół parafialny św Bonifacego
Niemcy, Lorch, kościół św Bonifacego na lewym brzegu Renu.
Neogotycka bazylika, zbudowana według projektu słynnego architekta Maxa Meckela, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO (WSPÓŁRZĘDNE).
2. Zamek Eltz
Niemcy, Nadrenia-Palatynat Himmelsdorf. Został zbudowany prawdopodobnie w XII wieku na skale w dolinie rzeki Eltsbah.
Zamek Eltz jest jednym z budynków obok pałacu Byurreskhaym w Eifel, który nigdy nie był rozgrabiony ani zniszczony. Zamek od XIX wieku w 33 pokoleniu od ponad 800 lat należy do rodziny Eltz. Obecny właściciel zamku mieszka we Frankfurcie, a zamek jest otwarty dla zwiedzających (WSPÓŁRZĘDNE).
3. Dworzec kolejowy
Niemcy, Berlin.
Do 1945 roku była to największa stacja kolejowa w Europie. Pod koniec wojny została poważnie uszkodzona w wyniku bombardowania. Ruiny rozebrano i na chwilę obecną zachowana została jedynie jedna zabytkowa ściana (WSPÓŁRZĘDNE).
4. Ministerstwo Sił Powietrznych Niemiec
W połowie 1930 roku był to największy budynek biurowy w Berlinie. W 1949 roku została powołana Niemiecka Republika Demokratyczna. Obecnie mieści się w nim aparat administracyjny Ministerstwa Finansów Niemiec. Wejście do budynku jest ograniczone(WSPÓŁRZĘDNE).
5. Zamek Królewski
Został zbudowany w latach 1598-1618 przez Króla polskiego i wielkiego Księcia litewskiego Zygmunta III Wazę. W czasie II Wojny Światowej kompletnie zniszczony. W 1988 został odbudowany, zachowały się jedynie niektóre fragmenty budynku oraz obrazy ocalałe z pożaru. W pałacu mieści się muzeum (WSPÓŁRZĘDNE).
Himmelsdorf – miasto, które nigdy nie istniało dopóki w grze World of Tanks nie pojawiła się potrzeba wprowadzenia map miejskich. Mapa powstała jeszcze na etapie beta testów gry.
Twórcy mieli za zadanie utworzyć atmosferę bitew na obszarach miejskich. Inspiracje dotworzenia mapy zniszczonego starego niemieckiego miasta czerpane były z podróży zarówno tych służbowych jak i prywatnych, m.in. z Pragi, Kolonii, Lwowa i Warszawy.
Zwracano uwagę na szczegóły lokalizacji: znaki na budynkach, chodniki, sygnalizację świetlną, lampy i ławki, które widniały na czarno-białych fotografiach z okresu przedwojennego. Aby znaleźć oryginalne zdjęcia budek telefonicznych musieli uciec do własnej pomysłowości. W pamiętnikach niemieckich żołnierzy podczas II Światowej wspominano o napisie «Fasse dich kurz», które został umieszczony na wszystkich budkach telefonicznych. Tylko dzięki tej frazie znaleziono w archiwach oryginalne zdjęcia.
Według wspomnień deweloperów w wersji roboczej mapa miała się nazywać „Hrensdorf.” Ale podczas implementowania mapy w grze nadano bardziej eufoniczną nazwę, która pochodzi od niemieckiego słowa «Himmel» – niebo.
Elementy mapy „Himmelsdorf” takie jak elementy zamku, zegar, elementy starego ratusza, można znaleźć na innych nowszych mapach, które pojawiły się w grze.
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy na tej mapę to właśnie pałac królewski z Warszawy