Boty 2.0 – Powrót

Boty 2.0 – Powrót

Wszystko zaczęło się w 2014 kiedy pojawił się tzw “Warpack”. Wywiad z twórcą WarPacka znajdziecie TUTAJ. Odbiło się to silnym echem na wszystkich międzynarodowych forach World of Tanks. Niedługo po tym WG (przynajmniej na serwerz RU) rozpoczęło walkę z botami, przedstawiając miesięczny raport, w którym pojawiały się informacje o ilości zbanowanych graczy. Nastał obecnie rok 2015 i stopniowo problem powraca. W związku z tym proponujemy Wam ekskluzywny wywiad z twórcą programu “Cyber czołg”.

cc“Cyber czołg” – to tak zwany bot, program do automatycznej gry w World of Tanks bez uczestnictwa człowieka. W momencie, kiedy pracujecie czy zajmujecie się innymi sprawami, “Cyber czołg” dla Was zarabia kredyty, doświadczenie i szkoli załogę. Wykorzystując ów program na czołgach premium, albo na czołgach niskiego poziomu, zawsze będziecie mieli kredyty na czołgi 9-10 poziomu.

W obecnym momencie, jest to najpopularniejszy bot z tego segmentu. Samym projektem zainteresowało się, UWAGA: ponad 100.000 osób.

Jak dawno zaczęliście zajmować się tą modyfikacją, programem?
– Pierwsze próby analizowania gry podjąłem w styczniu 2012 roku. Pierwsza wersja bota, która zaczęła jakoś działać i jeździć pojawiła się latem tego roku.

Możecie krótko odpowiedzieć jak to się zaczęło?
– Odpowiedź na to pytanie wymaga 30 minut opowieści.

Jak określacie swój twór, jako “oszustwo”, czy prostą modyfikację?
– Według definicji nie jest to oszustwo. Dla podobnego rodzaju programów jest specjalne określenie – boty.

Teraz Wasze dzieło jest szeroko znane wśród czołgistów – wielu o nim mówi. Jak doszliście tak wysoko, nie mając jawnej reklamy?
– Nasz produkt był przez długi czas bezpłatny i dzięki temu stał się dosyć popularny. Po za tym, jak pokazuje praktyka, bardzo popularne i wysokiej jakości produkty dostępne w dość rozsądnych cenach nie potrzebują praktycznie żadnej reklamy.

Tak w ogóle, to gracie w czołgi?
– Gram, ponieważ jest to konieczne i potrzebne w rozwoju bota. Osobiście teraz nie mam czasu dla gry, jako sposobu na spędzenie swojego wolnego czasu.

Ile czasu tracisz na to hobby (jeśli tak to można nazwać) ?
– Kilka godzin dziennie. I nie jest to hobby, lecz moja praca.

Czy Wargaming pisało do Was w jakichś celach kontaktowych / współpracy?
– Nie, nie miałem żadnych kontaktów z Wargaming. W istocie nie mam im nic do powiedzenia.

Jak mówi Wargaming, walczą z botami i łatwo banują takich graczy – tak przynajmniej mówią deweloperzy w swoich odpowiedziach, co powiecie?
– Próby zwalczania były. Myślę, że wiele osób pamięta te masowe bany, kiedy w jednym dniu zbanowano blisko 8000 osób. Wówczas wykorzystali dosyć skuteczną metodę, mianowicie wykrywanie botów przez nienaciskanie żadnych klawiszy podczas gry. Jednakże udało się ją nam pokonać i teraz nie da się odróżnić botów od żywych graczy. Z tego co wiem, na razie nie ma masowych banów, lecz pojedyncze wpadki po skargach innych graczy. Myślę, że Wargaming podjął słuszną decyzję zaprzestając walki z nieistotnym problemem i postanowili popracować nad swoim produktem. Bardzo mądrze, że uwzględniają takich silnych konkurentów jak WarThunder.

8

Jakie dalsze plany na rozwój? Co nowego zamierzacie dodać?
– Jeśli chodzi o funkcje samego bota, to w najbliższych dniach będziemy zajmowali się poprawieniem funkcji “bezpiecznej drogi”. Prócz tego trwają prace nad wprowadzeniem nowych sposobów płatności, na dniach pojawi się możliwość płacenia telefonem komórkowym.

World of Warships już zlikwidowało jeden mod na celowanie i mówią, że nie chcą podobnych modów widzieć u siebie. Co powiecie? Zamierzacie coś robić pod WoWs?
– Wargamingowi musimy oddać hołd: są bardzo życzliwi w stosunku do tworzenia modów dla ich gier i dają do tego wszystkie dostępne możliwości. Moja osobista myśl jest taka: jeśli zapotrzebowanie na daną funkcję / mod jest tak silna, że ludzie siadają i piszą mod, to deweloperzy sami powinni dodać taką funkcję do gry lub zmienić rozgrywkę w ten sposób, żeby nie był on potrzebny. Walka z modami – to walka z wiatrakami. Być może kiedyś zwrócimy uwagę na WoWs.

Współpracujecie lub rozmawiacie z innymi moderami?
– Nie.

Jak sprawa wygląda u naszych zachodnich sąsiadów? Wykorzystują tego bota?
– Zagraniczni niestety nie. Nie ma ich tylu co Rosjan.

Jeśli mówić o grupie docelowej, to bota wykorzystują głównie doświadczeni gracze, czy raczej nowicjusze?
– Nie prowadzimy takiej statystyki, ponieważ nie mamy danych użytkowników. Jednak bota wykorzystują w zasadzie ludzie, którzy cenią swój czas i nie zamierzają go bezmyślnie tracić. Takie myślenie przychodzi wraz z doświadczeniem, tak więc najprawdopodobniej wielu użytkowników bota, do gracze ze stażem.

Czy to prawda, że ludzie uruchamiają bota w nocy?
– Ludzie korzystają z niego w nocy i w dzień, kiedy są w pracy, w szkole lub kiedy śpią. Według statystyk, bot jest wykorzystywany w godzinach wieczornych i w weekendy.

Czy są jakieś statystyki jak bot radzi sobie na 8 poziomach, w porównaniu ze zwykłym – żółtym graczem?
– Statystyki znajdziecie na Naszym forum.

Podobno w bitwach może być nawet po 29 botów, co powiecie?
– Są to tylko insynuacje. Na podstawie statystyk wynika, że w nocy może być maksimum 2-3 boty w jednej drużynie.

Jak oceniacie własnego bota w skali do 10? Jaki ma intelekt w stosunku do zwykłego gracza?
– Niech Nasz produkt ocenią Nasi użytkownicy.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
buy essay papers online

I was curious if you eer considered changing the page layout of your
site? Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you coulpd a little more in the way of content so people could connect
with it better. Youve got an awful loot of text for only having 1
or 2 images. Maybe you could space it out better?
https://essaywritingservicereddit.info
buy essay papers online
buy essay papers online
https://essaywritingservicereddit.info https://essaywritingservicereddit.info

amir
먹튀검증

That’s good information. I’ll come and see you

syair sdy

dzięki, że twoja obecność pomaga

LIVE DRAW HK

Mam nadzieję, że chcesz pomóc w naszym rozwoju. dziękuję

kristalpoker

Kristalpoker dikatakan sebagai salah satu agen judi Domino 99 online terpercaya yang memberikan kenyamanan dalam bermain dan di dukung oleh sistem yang aman dan terpercaya.

xnxx

o *****

MaNiAc

Harii jesteś totalnym fanem WG i deklem… WG jest tak bezczelnym i beznadziejnym studiem że rękoma i nogami będę podpisywał się z czitami do WOT, graj od 0.7.4 jest tak zjechana że szkoda słów, sami kretyni z WG chwalą się że WOT to super dzieło, lol f lol, pokazuje to ostatnie rankingi w Golden Joystick nawet jednej nominacji to ścierwo nie dostało i dobrze, coraz więcej ludzi odchodzi od zabugowanego WOTa nawet dla funa już nie można pograć wieczne nerfy i błędy… Niech WG się wypcha…

Harii

Za nie sportowe zachowanie jakim są boty to ban na wieki w internecie,psujecie zabawę człowiek
przeciwko człowiekowi a to jest bardzo idiotyczne!,dziecinada,co innego celowniki te z wota mimo
prób i próśb są idealnie dziadowskie,a wystarczy tylko dodać suwak z kolorem….