Wieści z SuperTestu – bąble przeciwtorpedowe

Po pierwszym etapie testu publicznego wersji 0.7.11 zdecydowaliśmy się wycofać ze zmian dotyczących uszkodzeń zadawanych bąblom przeciwtorpedowym, baterii dodatkowej/przeciwlotniczej i całkowicie zniszczonym sekcjom okrętów. Decyzja została podjęta na podstawie zebranych statystyk i opinii zgłoszonych przez uczestników testu publicznego.

Przez specyficzny pancerz i układ pokładów niektórych okrętów, zwłaszcza pancerników, nowa mechanika powodowała do znaczącego zwiększenia otrzymywanych uszkodzeń w momencie trafienia w okolice bąbli przeciwtorpedowych, co przekłada się na przeżywalność tych okrętów. W tym samym czasie pociski trafiające w baterię dodatkową/AA i całkowicie zniszczone części okrętów – działały prawidłowo, niestety wady tego rozwiązania przewyższają jego zalety.

Jednocześnie te same zmiany dotyczące uszkodzeń od torped, pozostają w użyciu. To ma pozwolić na uniknięcie sytuacji w bitwie, gdy niszczyciel pozostaje niezniszczony nawet po otrzymaniu dużej ilości torped w jedną sekcję – z powodu saturacji uszkodzeń i braku HP w danej sekcji kadłuba.

Ponieważ nie możemy usunąć tej mechaniki z gry, a jedynie ją wyłączyć, oznacza to, ze teraz wstęga „nadpenetracja” bez zadawanie uszkodzeń będzie zastąpiona wstęgą „penetracja” bez zadanych uszkodzeń. Nie wpłynie to na ilość zadawanych uszkodzeń i pozostanie na poziomie znanym z wersji 0.7.10.

Mimo że mechanika ta nie pojawi się w grze wraz z aktualizacją 0.7.11, będziemy kontynuowali poszukiwania rozwiązania przypadków, gdy gracz otrzymuje wstęgę „penetracja” bez zadawania uszkodzeń okrętowi.

Dziękujemy za wasz czas spędzony na testowaniu oraz za wasze opinie!

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

1 Response

  1. Anonim pisze:

    Uwielbiam takie opowiadania, wielu nie ma pojęcia o tym czym są tzw. bąble przeciwtorpedowe, ani o tym, że bardzo wiele okrętów ich nie ma, nawet jeśli mają zaawansowaną ochronę przeciwtorpedową kadłuba, bo jedyny prawdziwy bąbel jaki znają zrobił im się nie powiem na czym…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.