Overwolf szpieguje graczy WoWs oraz odpowiada za zmniejszenie ilości klatek

 

Jak podają deweloperzy, spadek ilości klatek w WoWs spowodowany jest Overwolfem. Poniżej wklejamy komunikat Wargamingu!


Problem ze spadkiem FPSów!

 Odkryliśmy, że popularny plugin do TeamSpeaka o nazwie “Overwolf” powoduje trzy poważne problemy podczas gry:

1.     Instaluje modyfikację w folderze World of Warships bez pytania gracza o zgodę,

2.     Powoduje spadek liczby klatek na sekundę(FPS),

3.     Zbiera informacje o wydarzeniach w grze, odczytuje plik „python.log”, zbiera dużo informacji, takich jak zadawane i otrzymywane obrażenia, wstęgi, informacje o uczestnikach bitwy) i gromadzi je w pliku „overevent.log”.

Drodzy gracze!

Otrzymaliśmy informacje o tym, że używanie wtyczki Overwolf (do programu TeamSpeak) przy uruchomionej grze World of Warships powoduje poniższe problemy:

1.     Instalator wtyczki Overwolf modyfikuje pliki gry World of Warships bez pytania gracza o zgodę. Umieszcza on modyfikację w folderze:

X:\Games\World_of_Warships_RU\res_mods\0.7.10.1\PNFMods\owplugin

X – dowolna nazwa partycji, na której zainstalowana jest gra World of Warships

2. Modyfikacja ta zbiera informacje z gry podczas rozgrywki: odczytuje ona plik „python.log”, zadane oraz otrzymane obrażenia, wstęgi, zatopienia, listę uczestników bitwy. Wygląda na to, że te informacje są zbierane w pliku „owevent.log”.

3. Podczas zbierania powyższych informacji, modyfikacja ta prawdopodobnie obniża wydajność w grze. Niestety na tą chwilę nie mamy czasu na testowanie wszystkich konfiguracji sprzętowych (ponieważ chcieliśmy jak najszybciej przekazać Wam tę informację), jednak zauważyliśmy spadki wydajności z 75 na 48-56 klatek na sekundę (FPS) na komputerach wyposażonych w konfigurację procesor i7-8700K / karta graficzna GTX1080Ti, powodowane wyłącznie przez działanie modyfikacji Overwolf.

4. Chcielibyśmy prosić Was o zwrócenie uwagi na następuje informacje:

 • Jeżeli folder owplugin z modyfikacją Overwolf zostanie usunięty z folderu World of Warships, modyfikacja ponownie zostanie zainstalowana podczas uruchomienia aplikacji Overwolf
 • Jeżeli Overwolf zostanie usunięty w sposób normalny, modyfikacja zostanie w plikach gry.

Mając to na uwadze, zalecamy wykonanie poniższych czynności:

1.     Jeżeli macie zainstalowaną aplikację Overwolf, możecie osobiście sprawdzić różnicę w wydajności na Waszym komputerze. Żeby to zrobić, uruchomcie grę World of Warships w trybie bezpiecznym(safe mode). Tryb ten w zasadzie wyłącza używanie modyfikacji z folderu res_mods, również modyfikację Overwolf,

2.     Jeżeli chcecie przestać korzystać z aplikacji Overwolf, musie ją usunąć z komputera ORAZ ręcznie usunąć modyfikację z folderu World of Warships. W celu ręcznego usunięcia modyfikacji należy:

 • Znaleźć folder owplufin na podstawie podanej wcześniej ścieżki dostępu,
 • Jeżeli nie jesteście pewni lub nie macie wiedzy po prostu usuńcie folder res_mods. Minusem tego zabiegu jest konieczność ponownej instalacji innych, wcześniej używany modyfikacji.

3.     Zawsze czytajcie warunki użytkowania(EULA) wszystkich programów, jakich używacie. Nie bierzemy odpowiedzialności za użytkowanie i działanie programów firm innych niż Wargaming.

W przypadku pozyskania przez nas nowych informacji w tym temacie, postaramy się Was poinformować o tym jak najszybciej.

Dziękujemy za uwagę.


Tłumaczenie wykonał SonnyPsycho

Żródło: Forum WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

4 komentarze

 1. Informatyk pisze:

  Wielkie szpiegowanie, po prostu Overworlf starał się dostosować trochę do wowsa. Chcieli umożliwić pisanie jakiś pluginów do overwolfa, które miały by dośtęp do danych bitwy z wowsa w czasie rzeczywistym.
  W sumie jeśli dogadają się z WG to będzie można spokojnie sobie napisać dla overwolfa plugin z np XVMem do Warshipsów 😀
  Z innych rzeczy to będzie można sobie jakieś fajne bajery do streamów oskryptować.

 2. Hasagi pisze:

  Dlatego od dawna używam TS_Notifier 😛 – wad praktycznie brak, a tylko same korzyści – polecam

 3. Obiektywny pisze:

  W zeszłym miesiącu o tym mi wspominał znajomy informatyk, że coś podobnego ma miejsce. Dla świętego spokoju odinstalowałem to dziadostwo, a tu czytam takie rzeczy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.