W Superteście: Niemiec z meksykańskimi korzeniami i Chieftain z Brytanii.

Dzisiaj zaczynamy supertest dwóch nowych pojazdów, HWK 30 i T95/FV4201 Chieftain. To w kolejności niemiecki czołg lekki premium VIII poziomu i brytyjska ciężka nagroda X poziomu. Przyjrzyjmy my się im!
HWK 30

Chociaż ten czołg został przydzielony do Niemiec, ma meksykańskie korzenie. Oryginał był wspólnym projektem meksykańskiego Ministerstwa Obrony Narodowej i niemieckich twórców czołgów – podobnie jak w przypadku już obecnego w grze HWK 12.
https://ru-wotp.wgcdn.co/static/5.6.2_896aed/wotp_static/img/core/frontend/scss/common/components/widgets/content-tank/img/uk.png HWK 30. Wstępne parametry:

Tier: LT-8, Niemcy, premium
Wytrzymałość: 1 100
Moc silnika: 900 KM
Moc na tonę: 32,1 KM / t
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 70 / -24 km / h
Prędkość obrotu: 50 °/s
Prędkość obrotu wieży: 42 °/s
Zasięg widzenia: 400 m

Pancerz kadłuba: 25 / 20 / 8
Pancerz wieży: 20 / 20 / 20

Uszkodzenia: 240 / 240/ 320
Penetracja: 178 / 250 / 102
Czas przeładowania: 8,0 s
Rozrzut na 100 m: 0,37
Czas celowania: 2,0 s
Ograniczenia opuszczenia/uniesienia działa: -10 ° / +18 °

Pod względem grywalności, HWK 30 zapełni dziurę pomiędzy Ru 251 i HWK 12, będąc mobilnym pojazdem ze świetnym zasięgiem widzenia i komfortowymi parametrami ostrzału. Prędkość podstawowego pocisku zasługuje na uwagę: porażające 1080 m / s ! Jak mogliście zgadnąć, HWK 30 nie ma pancerza i charakteryzuje się dosyć skromną pulą punktów życia. W końcu to czołg lekki, odważny i nieprzewidywalny. Albo podstępny, zależnie od okoliczności.

Na polu bitwy HWK 30 działa dobrze jako zwiadowca średniego do dalekiego zasięgu, a to dzięki jego zasięgowi widzenia i kamuflażowi w połączeniu z niezwykłą mobilnością. Możecie też zadać jakieś obrażenia, szczególnie z przewagi wysokości. Depresja działa to umożliwia, a brak pancerza trochę wskazuje, że powinniście unikać wrogiego ostrzału. Podsumowując, HWK 30 jest typowym niemieckim czołgiem lekkim: Przeżywa dzięki mobilności i unikaniu linii frontu, okazjonalnie kąsając wrogą pulę punktów życia (głównie z daleka).

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

T95/FV4201 Chieftain

Brytyjski Chieftain jest czołgiem-nagrodą X poziomu z przyszłością owianą chmurami jak niebo nad jego ojczyzną w jesieni. Upewnimy się, że wszystkie jego parametry będą dokładnie sprawdzone, jednak nawet po ostatecznych poprawkach nie będziemy w stanie mówić o jego przeznaczeniu. Chieftain ma świetne, szybkostrzelne działo z alfą 440 obrażeń i przyjemnymi parametrami celowania. Stabilizacja, celność i krótki czas celowania sprawią, że będzie wyróżniał się pośród brytyjskich (i amerykańskich) czołgów ciężkich. Chieftain może strzelać z biodra: podczas ruchu albo zaraz po zatrzymaniu. Duży zasięg widzenia zapewnia stałą widoczność celów do ostrzału. Ponadto jest jeszcze jedno: Pociski HESH dostępne jako trzeci rodzaj amunicji.
https://ru-wotp.wgcdn.co/static/5.6.2_896aed/wotp_static/img/core/frontend/scss/common/components/widgets/content-tank/img/uk.png T95/FV4201 Chieftain. Wstępne parametry:

Tier: HT-10, Wielka Brytania, specjalny / nagroda
Wytrzymałość: 2 200
Moc silnika: 1 000 KM
Moc na tonę: 16,7 KM / t
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 46 / -15 km / h
Prędkość obrotu: 30 °/s
Prędkość obrotu wieży: 28 °/s
Zasięg widzenia: 410 m

Pancerz kadłuba: 114 / 89 / 25
Pancerz wieży: 350 / 175 / 17

Uszkodzenia: 440 / 440/ 530
Penetracja: 270 / 310 / 140
Czas przeładowania: 10,5 s
Rozrzut na 100 m: 0,35
Czas celowania: 2,1 s
Ograniczenia opuszczenia/uniesienia działa: -7 ° / +20 °

Mobilność Chieftaina jest również zadowalająca: prędkość maksymalna 46 km / h to nie rekord świata, ale pojazd osiąga ją wystarczająco szybka i potrafi ją utrzymać. Pancerz z przodu wystarczy do zatrzymania wszystkiego, co rzucą przeciwko niemu czołgi niższych poziomów. Jednak przeciwnicy tego samego poziomu mogą mieć szansę na przebicie; Nie powinniście też wystawiać się do wroga bokiem ani tyłem! Depresja działa -7 stopni pomaga przetrwać, więc wykorzystajcie teren na swoją korzyść.
 
Chieftain trzyma się nieźle, zarówno jeśli chodzi o jazdę, jak i ostrzał. Ci, którzy lubią brytyjskie i/lub amerykańskie pojazdy opancerzone i niszczyciele czołgów bardzo go polubią. Zaczekajmy na wyniki testów i zachowajmy spokój dopóki nie dowiemy się, co stanie się z tym koleżką.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Jak zawsze – parametry obu pojazdów mogą ulec zmianie zależnie od wyników supertestu. Śledźcie newsy i powodzenia w bitwach!

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

7 komentarzy

 1. Ktototaki pisze:

  leKpz M 41 90 wydaje się na razie bardziej opłacalniejszy od hwk 30 według mnie bo ma np lepszą penę ale wszystko może się jeszcze zmienić.

 2. Apple727 pisze:

  Moim zdaniem świetny czołg do zabawy, bardzo ciekawie zrobiony i zbalansowany, doświadczeni gracze będą czerpali dużo przyjemności z gry nim, dobrze wyprofilowana wieża i całkiem gruba, niewielki garnek, z niewielkim wstrzałem na łączeniu, działo wyśmienite (choć nie wiadomo jak zachowa się w praktyce), mobilny jak na heavy-ka, dobry zasięg spotowania, a pancerz kadłuba, no cóż, nie wszystko może być op, choć założę się że i tak nie jedno odbije zważywszy na kąty i na to że mapki w wot nie są idealnie proste 😉

 3. N9w pisze:

  Oby ten chieftana był do drzewka jak coś mam z 9.890 obligacji to by starczyło na niego może

 4. Mitro pisze:

  Troche słabo jezeli chodzi o brytyjskiego ht i depresje tylko 7 stopni patrząc na grubość gornej płyty. Gdyby zwiekszono któryś z tych parametrów myślę że był by kozacki i nie wiele gorszy od s conq.

 5. kołowce pisze:

  No tak trzeba lighty jeszcze sprzedać póki wyjdą kołowce hehehehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.