Wersja 1.2.0.1 – LT-432 i T-50-2

Wraz z dzisiejszą halloweenową aktualizacją do plików gry trafiły dwa radzieckie czołgi lekkie: T-50-2 oraz LT-432. Jak na razie losy tych pojazdów są nieznane. Charakterystyki czołgów dostępne są w galeriach poniżej.

LT-432

Źródło historyczne:
— We wczesnych latach sześćdziesiątych Instytut Naukowy numer 100 rozwijał kilka projektów opartych na pojeździe Object 432. Oprócz załogi pojazd miał przenosić dodatkowy oddział żołnierzy. Istniał tylko na papierze.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

T-50-2

Źródło historyczne:
— T-50 to czołg lekki produkowany w Fabryce Kirowa w Leningradzie. Rozwój nowego czołgu lekkiego mającego zastąpić T-26 rozpoczęto na początku 1940 roku. Jesienią, po przestudiowaniu projektu niemieckiego czołgu średniego Pz.Kpfw. III, przedstawiono wszystkie wymagania techniczne. Projekt pojazdu posiadał wieżyczkę dowódcy z możliwością obserwacji na wszystkie strony, a dowódca przestał wypełniać role celowniczego i ładowniczego. Ostateczne wymagania dopracowano do listopada 1940 roku, a nowy czołg otrzymał oznaczenie T-50. Na początku 1941 roku w Fabryce Kirowa zbudowano jeden prototyp, który przeszedł próby, ale nigdy nie wszedł do służby. Projekt przerwano na korzyść czołgu T-50 rozwijanego w Fabryce numer 174.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

6 komentarzy

 1. Maciej pisze:

  jesli jest juz w plikach gry to kiedy moze wejsc lt432 do sprzedazy ?

 2. :D pisze:

  Jak wspomożesz WG finansowo to bedzie nagrodą 😉

 3. Hornet pisze:

  432 jest mega fajny. Na 100% to przygarnę, jeśli wejdzie …

 4. Anonim pisze:

  We wczesnych latach sześćdziesiątych Instytut Naukowy numer 100 rozwijał kilka projektów opartych na pojeździe Object 432. Oprócz załogi pojazd miał przenosić dodatkowy oddział żołnierzy. Istniał tylko na papierze. Chyba na kadłubie 😀

 5. Srutin pisze:

  Losy są nieznane, czytaj jeden za hajs,a drugi będzie za pieniądze w sklepie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.