W tegoroczny Halloween ruszcie na Ciemny Front!

Prosto z portalu WoT 😉


„Znaleźliśmy zielonkawą mgiełkę, która emituje energię. W Mrocznym Nebelburgu otwieramy portal do innego świata z nadzieją odnalezienia jego surowców. Naukowcy konstruują ogromny reaktor zdolny gromadzić zieloną materię – ta dziwna substancja to nieomal niewyczerpane źródło energii.”
Przegląd misji
 • Kiedy: 18 października do 4 listopada
 • Pojazd: Revenant
 • Mapa: Mroczny Nebelburg
 • Cel: Zniszczyć złowieszcze czołgi, zebrać zieloną materię i uzupełnić swój skarbiec
 • Nagrody: wolne doświadczenie, kredyty oraz specjalny Halloweenowy kamuflaż

„Pierwsza misja zwiadowcza na Ciemnym Froncie była całkowitą porażką. Straciliśmy wszystkich, poza jedną załogą czołgu. Wrócili tylko oni i opowiedzieli dokładnie to, czego nie chcieliśmy usłyszeć: ich towarzysze postradali zmysły i zaatakowali się nawzajem.

Przyszedł czas, by ponownie przejść przez portal. Pora rozświetlić przeklęty Mroczny Nebelburg, zebrać tyle energii, ile się da i zamknąć portal!”

Uwolnić Nebelburg

Jesteście członkami Oddziału Cienia, drużyny elitarnych czołgistów, którzy wyruszą na misję ratunkową, mającą na celu zniszczenie wszystkich nieprzyjaznych czołgów i oczyszczenie Mrocznego Nebelburgu. Waszym głównym celem jest splądrowanie całego obszaru i zebranie jak największych ilości zielonej materii przy jednoczesnym niszczeniu wszystkich złowieszczych czołgów.

Tworzy się kolejka! Wielu członków Oddziału Cienia zgłasza się, by ocalić Mroczny Nebelburg, więc będziecie musieli poczekać do 4 minut, by móc przejść przez portal.

Waszą maszyną na tę misję jest czołg Revenant – MT-25 przystosowany do ciężkich warunków Mrocznego Nebelburgu.

Zmierzycie się z piekielnie trudnym zadaniem, ale na szczęście nie będziecie sami w ciemnościach. Stwórzcie pluton składający się z maksymalnie pięciu czołgistów lub pozwólcie, by los zebrał Waszą drużynę i rozpętajcie piekło na Ciemnym Froncie.

Zieloną materię możecie znaleźć na ziemi w specjalnych skrzyniach, ale większość jej znajduje się wewnątrz złowieszczych czołgów – zniszczcie je, by ją zdobyć! Ale bądźcie ostrożni. Krążą tam hordy nieumarłych wrogów, którzy ożywają w momencie, gdy wyczują Waszą obecność, więc przygotujcie się na uraczenie ich kilkoma seriami pocisków!

Aby osiągnąć maksymalną efektywność, ustalcie role w plutonie tak, żeby atakujące czołgi były wspierane przez te, które przenoszą zieloną materię do skarbca.

Poznajcie wroga

Spotkacie wielu przeciwników. Co więcej, nie będziecie wiedzieli, jaka bestia czyha na Was w zasadzce. Na Waszej drodze spotkacie trzy rodzaje złowieszczych czołgów, więc poznajcie je dobrze.

 • Czołgi lekkie: Najłatwiejsze do ubicia i w pojedynkę mają niewielkie szanse na uszkodzenie Was. Nie bójcie się spotkań twarzą w twarz.

 • Czołgi średnie: Mogą zadać znaczące uszkodzenia. Aby wygrać, atakujcie je w grupach.

 • Czołgi ciężkie: Śmiertelny rywal, zdolny zabrać prawie 90% punktów wytrzymałości jednym strzałem. Aby takiego wyeliminować, będzie potrzebne coś więcej, niż tylko umiejętności.

Nie bójcie się wycofać – lub polec.

Jeśli bitwa przybierze zły obrót i szybko zaczniecie tracić wytrzymałość, wykonajcie szybki unik i pędźcie do skarbca posiadającego nadprzyrodzoną moc – naprawę. Gdy odnowicie pulę PW, możecie wrócić, by pomóc kolegom. A jeśli powinie się Wam noga i Wasz MT-25 zostanie zniszczony, pojawicie się ponownie wśród swoich, by móc kontynuować misję. Ale nie poddawajcie się bez walki! Powracając do gry, tracicie całą zieloną materię, której nie umieściliście w skarbcu.

Zbierajcie zieloną materię

Każda cząstka zielonej materii, którą przywieziecie do skarbca, wlicza się do całości materii zgromadzonej przez Wasz oddział pod koniec bitwy. Ilość ta jest potem przypisana każdemu czołgiście na polu bitwy. Ale pamiętajcie: to Wasz aktywny wkład gwarantuje nagrodę. Stanie cały czas w bazie nie da Wam nic.

Przygotujcie się na zmienne warunki bitwy

Mroczny Nebelburg zawsze ma w zanadrzu jakąś niespodziankę. W każdej nowej bitwie jest szansa na uruchomienie się modyfikatora, który zmieni standardowe charakterystyki Waszych czołgów. Jeśli tak się stanie, w trzeciej minucie bitwy zobaczycie powiadomienie w lewym górnym rogu ekranu gry. Niektóre mutageny mogą znajdować się na polu bitwy, więc bądźcie czujni, by zdążyć zmienić swój styl gry.

Zgarniajcie nagrody

Im więcej zielonej materii zbierzecie, tym wyższy osiągniecie poziom premii, dający odpowiednie nagrody za Wasz wysiłek. Każdy kolejny dzień będzie od Was wymagał więcej, więc bądźcie gotowi pokazać wszystko, co umiecie na Waszej drodze ku zwycięstwu. Tutaj możecie sprawdzić swój poziom premii:

Podobnie jak w przypadku włoskich i brytyjskich maratonów, maksymalny poziom premii będzie można kupić, ale mechanika będzie nieco inna. Cena końcowa zależy od czasu i będzie stopniowo maleć aż do osiągnięcia ceny minimalnej 4 listopada.

Dodatkowo każdego dnia pojawi się specjalne zadanie, którego wypełnienie da Wam jeszcze więcej w zamian za ocalenie Mrocznego Nebelburgu. Będą to dzienne i tygodniowe misje, które dadzą Wam kredyty i dodatkowe punkty doświadczenia wolnego i bojowego. I wreszcie, jeśli dotrwacie do końca, do Waszej kolekcji na zasłużone miejsce trafi specjalny styl dedykowany Halloween.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Nie ma jak w domu

Abyście mogli w pełni doświadczyć tego wydarzenia, nastąpi odpowiednia zmiana palety kolorów i atmosfery w garażu. Nie ma powodu do paniki, to tylko po to, by pokazać Wam, co się właśnie teraz dzieje po drugiej stronie portalu.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

26 komentarzy

 1. Torcik9 pisze:

  Czy jak zrobię misję żeby zebrać 4000 pkt zielonej materii to dostanę wolne doświadczenie czy doświadczenie które muszę wymienić za złoto?

 2. bb1 pisze:

  I brak minimapy to jakis debilizm…

 3. Anonim pisze:

  Gdzie w garazu jest ten czolg ?

 4. Ulidi pisze:

  Brak załogi (szkolenia przy okazji) dobił ten nudny tryb…

 5. MiniMe pisze:

  Juz kilka osob napisalo, ze nudny tryb. coz, dolaczam sie do nich. zagralem jedna bitwe…malo interesujace. watpie, abym jeszcze gral w ten tryb. wolne doswiadczenie? pffff, i dont care. jak dla mnie ze wszystkich tych trybow to zeszloroczny bym jednym z najciekawszych, z lewiatanem.

 6. pjoter pisze:

  Kiedy będzie można wymienić te doświadczenie z MT-Revenant na wolne doświadczenie? Po całym evencie dopiero? Po 5 bitwach mam około 3700 i jest napisane że to doświadczenie można wymienić tylko nie wiem jak?! :<

  • DGN pisze:

   W garażu klikasz w prawym górnym rogu napis „Wymień” pod żółtą gwiazdką oznaczającą „free exp”. Wyskoczy Ci okienko z listą czołgów, na których masz zebrany exp nadający się do wymiany na „free exp”.
   Wśród nich znajduje się też ten halołinowy MT–Revenant.

 7. DGN pisze:

  Gdyby nie to, że „free exp” zbiera się w tym trybie, szybko, łatwo, i przyjemnie, a do tego po zebraniu 4k glutów nagrodą będzie 15k „free expa” to byłoby szkoda czasu i zmarnowanego na zasilanie komputera prądu.

  Ot, takie tam bezstresowe jeżdżenie. Pierwszy tryb w WoT w którym jasna krew cię nie zalewa… 😀

 8. bres pisze:

  Kolejna dziecinada po trybie futbolowym ,dalem mojemu 10 letniemu siostrzencowi pograc to w 4 bitwy zrobil dzienny progres i powiedzial ,ze nuda .Wolalbym zdecydowanie Linie Frontu ,bo to ten tryb Halloween przypomina nudnawa strzelanke sprzed 10 lat

 9. Darek pisze:

  Najsłabszy tryb specjalny jaki WG wydało nuda

 10. Anonim pisze:

  Na upartego event może być testem map nocnych 😛

 11. polishbeer pisze:

  Czytam na forach ostatnio że dużo graczy ostatnio z polski ma problem by wygrać bitwę ., Sam dziś rozegrałem około 30 bitew i tylko 1 wygrana!!!! Ostatnio często zdarzało mi się więcej przegrywać jak wygrywać ale dziś to przegięcie. Po ostatniej aktualizacji coś się stało dziwnego – chyba aktualizacja tyczyła by polscy gracze przegrywali na rzecz ruskich czy niemieckich teamów i nie tylko ja to zauważyłem. Piszą na forach czy na Facebooku na WOT. Czas chyba znów zrobić dłuuuuzszą przerwe

 12. Tomek.Z pisze:

  Czy nagrodą w tym trybie będzie Maus ,,DARK RUNNERS” premium tank X tieru ? Odpowiednik drzewkowego Mausa, coś jak KV-2 R premium odpowiednik drzewkowego KV-2. No było by super, serwery będą zapchane.

  • Krzysztof032_PL pisze:

   Nie to tylko kamo dostajesz a WG mialo swoje widzi misie i dalo go na Mausa

  • Anonim pisze:

   Lol, jesteś nowy w tej grze, czy należysz do tych słabych graczy co tylko narzekają na mm. Pajace co mają np, 300wn8 tak krytykują wg że przegrywają, ale w sobie nie widzą zacofania, braku mózgu i należą do grupy społecznej co hamują postęp technologiczny po przez tworzenie np. lgbt i multikulti, tworzą sytuacje gzie naród polski nie wytrzymie i zacznie brać sprawiedliwość we własne ręce, czyli zacznie likwidować, zboczenia takie jak geje, lezbijki, tranwestyty, zoofilów, pedofilów itd

 13. Paweł pisze:

  Panowie, ktoś wie jak wygląda kwestia szkolenia załogi w tym trybie?

 14. Ech pisze:

  Ciemne chmury sie nad WG zebraly. Walczmy wiec z Ciemnym Frontem zeby chmury rozgonic i akcjonariuszy zadowolic.
  Misja 1: Polub strone Wg na facebooku i zasuscrybuj kanal youtube WG EU.
  Nagroda: przydatny w kazdej bitwie maly zestaw naprawczy.
  Misja 2: Wejdz do sklepu premium zakup 500 golda.
  Nagroda osobista pochwala od nastepcy Serba.
  ….
  Misja 7: Zakup niesamowity kolekcjonerski czolg premium TOG II z zestawem 5 x emblemat „HotDog” i 5 x inskrypcja „Just Shot Me Arty”
  Nagroda: kolekcjonerska stylizacja „Pimp My Tank”.

 15. /MilosiernyxD pisze:

  elo mordeczki pozdrawiam was serdecznie i życzę wam udanych bitew w tej przepięknej i dobrze zrobionej grze 🙂

 16. wili pisze:

  Maus wyglada jakby sie ktos na niego zrzygal

 17. rdslv pisze:

  Ciemny front? Naprawdę? Co to znaczy? Jest pochmurno, albo po 20, albo jesteśmy w okularach przeciwsłonecznych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.