Pora na wymianę czołgów premium!

Prosto z portalu WoT 😉


Znudziła się Wam gra ciągle tym samym, starym pojazdem premium? Teraz macie szansę w niezłej cenie dodać nowy sprzęt do swoich garaży!

Od 12 października o 07:00 CEST do 26 października o 07:00 CEST będziecie mogli wymieniać swoje stare czołgi premium na nowe w obniżonych cenach! A w tej edycji naszej ulubionej wymiany czołgów, do drzewa technologicznego dodane zostały następujące pojazdy:

Wymiana czołgów: Dostępność

Ogólna zasada jest taka: możecie zostawić w rozliczeniu dowolny czołg premium poziomów VI-VIII przy zakupie nowego czołgu premium dostępnego w drzewie technologicznym, który jest tego samego lub wyższego poziomu niż wymieniany pojazd.

Można wymienić tylko jeden pojazd jednocześnie. Przy wymianie połowa wartości w złocie starego czołgu zostanie odjęta od ceny pojazdu, który chcecie kupić.

Pojazdy, które można wymienić

Poziom VI

Poziom VII

Poziom VIII

Przykładowa wymiana:

Chcecie kupić Löwe, który kosztuje 12 500 w grze. W zamian chcielibyście wymienić starego Dicker Maxa, który normalnie kosztuje 3 200.

Tak jak sprzedaż standardowego pojazdu daje połowę jego wartości w kredytach, tak zwrot starego pojazdu premium da połowę jego wartości w złocie, która potem zostanie odjęta od czołgu, który chcecie kupić.

W tym przypadku zamiana Dicker Maxa da połowę jego wartości, czyli 1 600. W związku z tym cena nowego pojazdu będzie odpowiednio mniejsza i będziecie potrzebować 10 900 na zakup Löwe.

Ważne: obowiązujące zniżki na czołgi premium mogą wpływać na wartość pojazdu, którego chcecie użyć w rozliczeniu, jeśli jest on dostępny w obniżonej cenie. Takie pojazdy będą odpowiednio oznaczone w oknie wymiany.
Jak wymieniać czołgi

Pojazdy możliwe do kupienia w opcji wymiany będą wyświetlane zarówno w drzewie technologicznym, jak i w menu zakupu czołgów. W zależności od ilości złota dostępnego na Waszym koncie czołg dostępny do wymiany może być wyświetlany na dwa sposoby:

Czołg może zostać wymieniony. Gracz posiada wystarczająco dużo złota. Czołg może zostać wymieniony. Graczowi brakuje złota.

Gdy już podejmiecie decyzję, zwyczajnie kliknijcie prawym przyciskiem na czołg i wybierzcie Kup lub Wymień.

 • Domyślnie lista czołgów jest uporządkowana zgodnie z ilością złota, która zostanie odjęta od ceny.
 • Lista zawiera również pojazdy, które można użyć w rozliczeniu, ale które aktualnie nie są dostępne do wymiany (znajdują się w bitwie, w plutonie lub są nienaprawione). Kliknięcie w taki pojazd pokaże więcej informacji o jego statusie.
 • Menu wymiany oferuje również standardowe czynności – dodawanie podstawowej amunicji, trening załogi itd.
Warto pamiętać
 • Opcja wymiany będzie dostępna od 12 października o 07:00 CEST do 26 października o 07:00 CEST (UTC+1)
 • Do wymiany można wystawić tylko pojazdy poziomu niższego lub równego do kupowanego pojazdu, ale nie niższego niż poziom VI.
 • W jednej transakcji można wymienić tylko jeden pojazd
 • Wartość pojazdów w złocie może się zmienić zależnie od aktualnie dostępnych zniżek na pojazdy premium.
 • Amunicja, ekwipunek i sprzęt eksploatacyjny znajdujące się na pojeździe, który jest wymieniany, zostaną automatycznie z niego usunięte i umieszczone w magazynie za darmo.
 • Kamuflaże, emblematy i inskrypcje znajdujące się na pojeździe, który jest wymieniany, zostaną umieszczone w magazynie.
 • Załoga pojazdu, który jest wymieniany, będzie automatycznie przeniesiona do koszar. Jeśli w koszarach nie ma wystarczającej liczby wolnych łóżek dla załogi, to wymiana pojazdu nie będzie możliwa.
 • Wymienionych czołgów nie można odzyskać za pomocą funkcji odzyskiwania czołgów.
 • Podczas wymiany nie musicie kupować dodatkowego miejsca w garażu — nowy czołg trafi na miejsce poprzednio zajmowane przez wymieniony pojazd.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

44 komentarze

 1. pio pisze:

  Witam. Czy któryś z kolegów /koleżanek podpowie co mam ” zrobić ” z Lorraine 40 t w kwestii wymiany ?
  Niby jest w pozycjach czołgów do wymiany ale nigdzie nie można znaleźć aktualnej wartości ani możliwości sprawdzenia czy po odzyskaniu ” go ” będzie możliwość wymiany . Czy ktoś ( bardzo proszę o pomoc próbował bądź wymieniał Lorkę?)

 2. q pisze:

  Zasady wymiany ( z doplata ) sa jawne. Przymusu nie ma. Jak ktos skorzysta to tez nie stanie sie ani silniejszy ani lepszy. Ja wiem, ze w dobie 500+, 300+, patola+ to ludzie chca wiecej i wiecej, ale opanujcie sie i nie badzcie psami ogrodnika.

 3. RTH pisze:

  Można wymienić 2 czołgi premium na 1 ?

 4. Anonim pisze:

  Pamiętam jak wprowadzono jagode 8.8 i miałem też okazje nią zagrać na testowym, już wtedy był to słaby pojazd, łatwy do objechania.
  Takie pytanie do ludzi co go kupili, co mieliście w głowach że to kupiliście? W tamtym okresie najlepszą zarabiaczką był FCM 50t, a do szkolenia załogi Dicker Max. Pewnie należycie do tych co tak płakali jak zamieniano Obj 263, Fv215b, Foch 155 na jakieś gorsze pojazdy, a co się okazało że są to lepsze pojazdy od tych waszych wtedy lubianych.

  • Anonim pisze:

   FCM 50t jest dobrą zarabiaczką, ale dla ogarniętego gracza. Słabi i średni gracze nie potrafili go dobrze ogarnąć i to oni zwykle robili mu złą opinię. Imho FCMem gram do tej pory jako główną zarabiaczką, a ostatni buff zrobił z niego jeszcze większego kozaka. Wracając do problemu Jadzi 88. Wg różnych statystyk była najlepszą zarabiaczką. Początkowo się z tym zgadzałem. Dosyć celna armata, wystarczająca pena, dobra nadbudówka, średnia, acz wystarczająca mobilność… Ale na tamte czasy. Później stała się ofiarą zmian w MM (szybkich bitew), drzewkowych pojazdach, mocnych premek, czy aberracji w stylu japońskich kloców. Tym samym Jadzia 88, IS-6 i wiele innych maszyn ucierpiało, bo nie zostało do tego należycie dostosowana. Ostatni buff niewiele w nich poprawi, ale to już jednak coś. Więc w tamtych czasach te pojazdy były warte nabycia (zwłaszcza Jadzia z kodów Intela), a w obecnych – jeśli nie mamy głowy na karku – okażą się pułapką. I imho to celowa zagrywka, że o starych pojazdach WG zapomina, by sprawić, że te nowe będą atrakcyjniejsze. A za jakiś czas pewnie będzie powtórka z rozgrywki. Do czasu, bo w nieskończoność nie da się tak.

   • Tomek.Z pisze:

    W tamtym okresie ten pojazd 8,8 cm Pak 43 Jagdtiger większość ludzi dostawała go za darmo i większość ludzi nie wiedziała jak nim grać, ja sam w pewnym momencie chciałem go sprzedać za srebro. Teraz to jeden z lepszych bez wieżowych TD w grze, ma najlepszy pancerz w drzewku Niemieckim tier VIII i XI, po baffie dpm 3400 dmg/min, a z fioletową wentą i dosyłaczem, oraz racjami TO PONAD 3700 !!! i rośnie. Więc przestańcie płakać i obrażać pojazd, któremu moim zdaniem można zarzucić tylko jedno………… w 2015r. dostałem go za darmo i tak zaczęła się moja przygoda z WoT-em. Pozdrawiam 🙂

    • rurek pisze:

     Jadzia była w kodach Intela. Można było takie cztery wklepać „1250 Gold + 8.8 cm Pak 43 Jagdtiger tank + 7 Days Premium”
     a kosztowały na allegro nawet po 60zł. Oczywiście z rekompensatą w goldzie po pierwszym kodzie. A sam TD kiedyś był naprawdę spoko.

 5. JAM pisze:

  czyli można wymienic cos lepszego na złom a złom na coś lepszego już nie I ZA DOPŁATĄ

 6. Michał pisze:

  Wielki szacun dla wszystkich.Mi niestety to wygląda na kolejną próbę wyłudzenia pieniędzy od graczy.

  • Anonim pisze:

   Zapoznaj się z definicją wyłudzania, bo to co WG robi – daleko od tego leży. Niemniej opłacalną, czy uczciwą wymianą też bym tego nie nazwał. Tak bym powiedział gdyby pozbycie się nielubianego czołgu skutkowało zwrotką 90% jego wartości w złocie, która mogłaby być tylko zastosowana do kupna innego czołgu. Imho wg mnie tacy co wymieniają sami się nabierają, ale z racji, że to ich kasa – nic mi do tego.

 7. hamci pisze:

  ej ej ale defendera nie da sie zdobyc poprzez wymiane dobrze widze?

  • Stary Wilk pisze:

   Nigdy go nie było i nie będzie w rosyjskim drzewku rozwoju, chodzi o aktualne czołgi w grze za ”golda”. Wejdź w BADANIA (chyba że nie jesteś polakiem to w TECH TREE) i są tam takie pojazdy z żółtymi przyciskami które pokazują cenę, UWAGA… w złocie (gold) nie w kredytach.
   A tak po za tym, witam nowego gracza wota, młodego wilka; hamci, mam nadzieje że za bardzo nie będziesz pilnował czerwonej linii w HT/LT i nie będziesz ”klikaczem”, pozdrawiam.

 8. Lopezz pisze:

  Mnie ciekawi coś takiego: podobno wg Multishowa 50tp ma być za kilka miesięcy (pewnie w grudniu) za Golda w sklepie więc czy warto teraz oddać np AcExperimental i dopłacić głodem za 50tp i zrobić sobie obniżkę. Myślę że nawet jak dadzą 50tp za Golda do sklepu to na okazyjną zniżkę 15% trzeba będzie poczekać

 9. ansys pisze:

  Tyle pojazdów do wymiany a do kupna tylko 1 LT – type64, którego już mam. Dlaczego to napisałem bo LT to jedyna linia która mi się jeszcze nie znudziła.

 10. aaaa pisze:

  Strv S1 czy WZ-120-1G?

 11. Tomek.Z pisze:

  WG najlepiej by zrobiło i zarobiło umożliwiając wymianę pojazdów między graczami za powiedzmy 20-40 pln opłaty manipulacyjnej.
  Warto wymienić: WZ-111 na 112 ? Pz 58 Mutz. na AMX cda 105 ? IS-2 Berlin na STG ?
  Pozdrawiam

 12. WTF pisze:

  T34-3 znikł z drzewka?

 13. ARQx pisze:

  Pytanko,. Irytuje mnie Skorpion G, a właściwie jego wysoka buda, którą trzeba pokazać przed strzałem. Przy campie jest Jeszce ok, ale na bliższy dystans już jest porażka. Na co proponujecie go wymienić? Pod uwagę biorę Lwa lub chińskiego tdka.

 14. Mocarz pisze:

  Kusi mnie mocno wymiana CDC. Odczuł takiego powercreepa w najnowszej mecie jak mało który czołg i teraz tylko stoi zbierając kurz. Zrobienie jakiegoś lepszego wyniku to albo czyste RNG albo niesamowita męczarnia. W związku z tym, którego meda na jego miejsce polecacie koledzy ? Mutz ? STG ?

 15. Anonimus pisze:

  Ja mam straszna ochote pozbyc sie patriota na korzysc STG. Nie umiem grav czolgiem ciezkim ktory ma dmg 240 i sieje kalafiorami ;(

 16. Paythoss pisze:

  A ja czekam, kiedy będę mógł wymienić Ram Mk II…. XD

 17. Anonim pisze:

  Ty wiesz że nie tracą mm+1

 18. Anonim pisze:

  Ja jestem tylko ciekawy czy dotrzymają słowa z wymianą czołgów premium z preferencyjnym mm jeśli te nie spodobają nam się po aktualizacji. Mam ochotę pozbyć się JgTigera 8,8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.