Supertest: zmiany na mapie Zatoka Rybacka

Czołem, Czołgiści!
 
Dzisiaj rozpoczynamy Supertest przerobionej Zatoki Rybackiej mający na celu poprawę balansu między drużynami. Statystyki pokazują, że w tej chwili niewielką przewagę ma strona południowa z przewagą pozycji do wykrywania i ostrzału czołgów próbujących wjechać we wschodni blok budynków. Problem „zaświecenia się” i otrzymania obrażeń bardzo szybko na początku bitwy istnieje dla obu drużyn (planujemy odnieść się do tego ułatwiając dojazd obu stronom), jednak uczestnicy bitew ze strony północnej mają po prostu gorzej.
 
Poprawimy też interakcję między czołgami w mieście i wiosce w centrum mapy.
Jakie zmiany testujemy?

  1. Dojazdy do miasta będą chronione przed wczesnym wykryciem z wioski. Dodaliśmy osłonięte pozycje i drzewa, zmieniliśmy też ukształtowanie terenu.
  2. Pozycje obronne na przedmieściach kontrolowane przez północną stronę zostały poprawione. Usunęliśmy bezpośrednie przestrzały z północnej części miasta, żeby można było bardziej efektownie odpierać atak z południa.
  3. Pozycje startowe przesunęły się bliżej czerwonych linii. To sprawi, że opuszczenie ich będzie mniej stresujące na początku bitwy.
  4. Wschodnia część wioski ma teraz nowy budynek. Częściowo zablokuje pojazdy w drodze do miasta uniemożliwiając spottowanie i łatwy ostrzał. Będzie też łatwiej poruszać się na osi wieś-miasto.
Jak widzicie jest dużo modyfikacji, a ich głównym celem jest sprawienie, że mapa będzie bardziej grywalna dla obu drużyn. W tym samym czasie niektóre zmiany mają na celu zlikwidowanie przewagi południowej drużyny w konkretnym miejscu na mapie. Wyniki testu pokażą nam ostateczne rozwiązania.
 
Śledźcie nowinki i powodzenia w każdej bitwie!

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

3 komentarze

  1. Kamyk pisze:

    Ta mapa jest łatwa. Jedziesz na początku przy czerwonej lini do miasta i każdym czołgiem przejedziesz bez spota. Dodatkowo z miasta jest fajna snajpa [Półnov] na tą snajpę z centrum i oddają HP za darmo. No ale jak pomidor po 500 bitwach nadal robi ten sam błąd i po przekątnej skraca…

  2. ZingerHZ pisze:

    Na tej mapie jak zwykle miałem dzisiaj remis X 5000 dmg zadanych i zablokowanych, ta mapa to jakaś porażka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.