Wieści z SuperTestu – ostrzeżenie przed torpedami

 

Ostrzeżenie przed torpedami.Mechanika ostrzeżeń przed torpedami ulegnie zmianie. Nowy algorytm sprawdza szansę na uszkodzenie okrętu danej klasy (np. torpedy głębokowodne dla niszczycieli), a także bierze pod uwagę prędkość i kierunek zarówno okrętu jak i torped. Głównym celem tych zmian jest zredukowanie ilości fałszywych alarmów powodowanych przez niezagrażające okrętowi torpedy. 


Będą dwa poziomy informowania o nadpływających torpedach:

 • żółty – informacyjny – włącza się gdy torpedy poruszają się w kierunku okrętu w odległości 3km
 • czerwony – ostrzeżenie – włącza się w przypadku, gdy okręt płynąc nadal tym samym kursem zostanie trafiony torpedami lub przepłyną one w bliskiej odległości.

Wszystkie informacje są wstępne i mogą ulec zmianie.

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

4 komentarze

 1. Anonim pisze:

  Torpedy wykryte przez sojuszników są też widoczne dla gracza, stąd te 3km pewnie.

 2. Revanche25 pisze:

  No chyba kogoś popierdzieliło ostrzeżenie o torpedach ma się włączać w odległości 3 km a wykrywanie torpęd zaczyna się od 0,6 do 1,6 km.

  • J_jW pisze:

   Słuszne spostrzeżenie proszę kolegi, ta wartość 3 km dotyczy najprawdopodobniej wykrywania torped przez echosondy, zwłaszcza, że w kolejnych postach widać, że sonary są też przedmiotem testowania i zmian. Czekamy, na wieści o zmianach w działaniu radaru, bo to chyba najgorętszy temat dotyczący detekcji.

 3. Anonim pisze:

  Włączcie jeszcze ostrzeżenia o kursach kolizyjnych z ręczną i automatyczną akwizycją obiektów, także na radarze (to się nazywa z angielskiego ARPA) i jeszcze parę bajerów i adeptów gry kierujcie na tygodniowe przeszkolenia w specjalnych ośrodkach szkoleniowych, da się zarobić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.