Wersja 1.2 – przegląd odnowionych map

Redshire:
 • Główny punkt, w którym spotykają się obie drużyny w trybie spotkaniowym, został odpowiednio zbalansowany. W poprzedniej wersji mapy drużyna zaczynająca z południa miała dużo łatwiej ostrzelać ten rejon, niż drużyna z północy. Nowa wersja mapy zniweluje tę rozbieżność i pozwoli obu drużynom na równą walkę. Ta zmiana nie powinna znacząco wpływać na balans rozgrywki. Po prostu zapewni równe szanse każdej drużynie na określonym obszarze mapy.
Autostrada:

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Ruinberg:
Rebalans tej mapy ma na celu zniwelować, znany od początku, problem w postaci korzystniejszych pozycji dla drużyny północnej. Od teraz drużyna ta będzie miała dużo lepsze pozycje do ostrzeliwania wroga. Spowoduje to, że obie grupy będą miały praktycznie równe szanse w walce, wykorzystując pozycje obok miasteczka. Dodatkowo, drużyna dolna otrzyma ulepszone pozycje obronne w pobliżu bazy.
 
Wprowadzonych zostanie pięć głównych ulepszeń:
 • Umiejscowienie budynków w obrębie skrajnej, zaokrąglonej ulicy zostanie zmienione. Przede wszystkim zapewni to południowej drużynie bardziej zrównoważone kierunki ostrzału. Ponadto łatwiej będzie pojazdom mobilnym dotrzeć do tej ulicy z tak zwanego „zielonego”.
 • Na obrzeżach miasta, w pobliżu dolnej bazy, zmniejszy się liczba budynków, które zapewniały osłonę od ognia z centrum miasta. Pozwoli to na wspieranie sojuszniczych pojazdów walczących z pojazdami wroga na obszarze „akademików”. Ponadto szerszy sektor strzelecki zapewni większe możliwości obrony, na wypadek utraty przewagi w tym rejonie.
 • Zmienione zostaną niwelety terenu w obszarze „akademików” od strony południowej – teraz drużyna dolna będzie mogła wykorzystać przewagę różnicy wysokości powierzchni pola bitwy.
Zmiany na mapie spowodują następującą benefity:
 • Pozycje dla niszczycieli czołgów staną się bardziej skuteczne ze względu na zwiększony sektor ognia.
 • Pozycje pojawienia się na mapie (spawnu) pojazdów mobilnych południowej drużyny staną się bardziej korzystne dla przejęcia kontroli nad „akademikami”.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Przedmieście:

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Piaszczysta Rzeka:
Poprawione zostaną pozycje defensywne dla drugiego (zachodniego) zespołu: będzie możliwość zajęcia pozycji w skalistym obszarze po prawej stronie obok bazy. Ponadto łatwiej będzie walczyć z wrogimi pojazdami w wąwozie, używanym głównie przez ciężkie czołgi.
Paryż:
Poprawione zostaną krzaki i krzewy przy zachodniej bazie w sektorze C1. Teraz pozycja ta będzie chroniona tak samo dobrze, jak ta w pobliżu wschodniej bazy.
Overlord:
Nastąpi ogólne przemodelowanie mapy. W poprzedniej wersji mapa była lekko nachylona w kierunku dolnej bazy, co nieznacznie wpłynęło na balans w bitwach. Północna drużyna była w gorszej sytuacji – podczas wyjazdu czołgi były narażone na dużo poważniejszy ostrzał, niż miało to miejsce przy wyjazdach z capa północnego.
 
Dodatkowo wprowadzono zmiany w następujących sektorach:
 • C8: ten sektor stanie się bardziej kluczowy w obronie i wspieraniu sojuszniczych pojazdów, które walczą o kontrolę nad terenami po prawej stronie.
 • C9: to miejsce będzie bardziej przyjazne w strzelaniu do pojazdów drużyny północnej.
 • A0: ta zmiana jest podobna do wspomnianej powyżej. Przemodelowane pozycje pozwolą na bardziej efektywne wsparcie sojuszniczych pojazdów podczas walki o wzgórza w obszarze centralnym.
 • Wzgórza pomiędzy terenami rozgałęzień na prawym skrzydle będą bardziej wyrównane dla obu drużyn (sektory Е0-F0).
 • Wprowadzone zostaną symetryczne zmiany skarp dla obu zespołów (sektory F8, E8).
 • Ogólne ulepszenia w rejonie centralnym mapy dla obu drużyn. Sektor E2 oraz sektory F4, E 4,
A0

C8

C9

E0-F0

E2

 F-E8

F-E8

F-E4

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.