Supertest: Granica Imperium i Autostrada w HD

Mapa Granica Imperium zmierza prosto na główny serwer. Dzisiaj przetestujemy małe zmiany poprawiające efektywność niszczycieli czołgów. Sprawdzimy też, czy nowa lokacja dobrze się sprawdza w trybie bitew spotkaniowych i szturmie (tak, niedługo dostaniecie mapę do tych trybów, pierwszy raz od dawna!)

Jaka jest Granica Imperium?

Mapa posiada wyznaczone kierunki ataku dla różnych klas pojazdów, podzielone przez wzgórza i Wielki Mur. Prawdopodobnie powiecie „ah, kolejna mapa korytarzowa!” i będziecie mieli rację. Zajęliśmy się jednak każdym rodzajem pojazdów.

Pierwsza strefa jest dla czołgów średnich, niezależnie od ich specyfiki. Są snajperskie przestrzały niedaleko Wielkiego Muru i mnóstwo osłon wzdłuż czerwonej linii.

Czołgi lekkie mogą spróbować swoich sił w strefie drugiej, dobrej do aktywnego spotowania i błyskawicznych przełamań. Obie taktyki są ryzykowne, ale mogą sowicie wynagrodzić takie zagrania, dając sojusznikom zdecydowaną przewagę w bitwie.

Czołgi średnie i ciężkie z dobrą depresją działa będą się czuły jak w domu w strefie trzeciej. Przejęcie kontroli w tym miejscu jest piekielnie ważne. Spodziewamy się tam poważnych walk.

Czołgi ciężkie, które nie miały szczęścia dostać od RNG dobrej depresji mogą bić się w strefie 4. Przyprowadźcie wielkie działa, ciężki pancerz i doświadczone załogi!

Niszczyciele czołgów będą w stanie wspierać sojuszników ze strefy 5, gdzie rosną przytulne, bujne krzaki.

Zbadajmy gotowość mapy do spotkania bitew losowych – i oceńmy sensowność bitew spotkaniowych i szturmów.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Co z Autostradą?

Autostrada ma się dobrze. Podczas remasterowania tej mapy do HD robiliśmy co mogliśmy, żeby zachować jej charakterystyczny styl gry. Dzisiaj przekonamy się, czy osiągniemy sukces. Więc przygotujcie się i podziwiajcie widoki! Przerobiona autostrada jest piękna i klimatyczna. Rozgrzejcie silniki w Waszych Mausach i odkręćcie „Highway to hell” na cały regulator! Czas na jazdę!

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

4 komentarze

 1. pepeh pisze:

  Problemem nie jest ilość map (chociaż dodawanie starych jest dobre,chociaż nie widzę sensu ich usuwania) to ważniejszy jest system ich losowania.Bo jak się gra nonstop na 2-3 mapach to nawet jak będzie ich 30 to nic nie zmieni.

 2. fd pisze:

  Map w tej grze nigdy za mało mam nadzieję że po wprowadzeniu tej aktualizacji wg weźmie się za balans czołgów a nie za sprzedaż kolejnych premek. Wiele czołgów odstaje a losowania ciągle na dole wnerwiają plus niby ta zbalansowana altyleria co jak są trzy na stronę to leją i ogłuszają niemiłosiernie inne czołgi ale przecież ciężko ograniczyć ich ilość do jednej na bitwę albo usunąć w diabły z gry ale wg tego nie zrobi niech się ludzie cieszą z losowania na dole i z trzech art plus nowych misji z kampani gdzie bez arty takiej nie zrobisz

  • Anonim pisze:

   Szczerze z 2-3 mapy by dodali i poprawili „stare” czołgi (takie jak E100,IS-4,Leopard,STB itp.).

   Co do arty to wqrwia mnie jak każdego ale mogliby zrobic z tego jakis pojazd wsparcia co oprocz zadawania dmg moglby zrzucac jakies zaslony dymne,pociski zapalające czy pociski z długim CD dające spot na jakiś obszar.

 3. Drętwy pisze:

  Przecież Autostrada przed HD była jedną z najgorszych map, słabo zbalansowanych (strefa człgów średnich i lekkich). To m.in. dlatego nie została od razu zmieniona do standardu HD. Tymczasem ma wrócić bez większych zmian?! Chyba żart.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.