AH-1G Cobra: Uderzaj szybko i mocno

AH-1G Cobra to dedykowany śmigłowiec szturmowy, pochodna doskonale znanego UH-1 Huey, który wspierał siły lądowe podczas Wojny w Wietnamie. Czołgiści, trzymajcie głowy nisko bo oto nadlatuje Cobra wraz z aktualizacją 1.81! W War Thunder AH-1G Cobra będzie nowym dodatkiem do topowych poziomów amerykańskiego drzewka lotniczego. Cobra to śmigłowiec szturmowy, zbliżony do UH-1C o którym już dyskutowaliśmy. Jednakże to co ją odróżnia od poprzednika to to, że jest od początku zaprojektowana do prowadzenia ognia, a nie tylko dostosowana. Mimo iż tego nie widać, AH-1G korzysta z części i techniki wykorzystanej w śmigłowcu Huey, m.in. sekcji ogonowej, wirnika czy turbiny. Zasila ją ten sam silnik turbowałowy Lycoming T53, jednakże o mocy zwiększonej do 1400 KM. Mocny silnik w połączeniu z małym rozmiarem i niską masą pozwala na rozpędzenie się do 277 km/h. Sam śmigłowiec wyróżnia się lepszą zwrotnością od UH-1. Aczkolwiek opancerzenie również jest lekko potraktowane. Z tego względu konieczne będzie korzystanie z nieprzeciętnej mobilności.

 

Jak wiadomo AH-1G został opracowany jako śmigłowiec szturmowy, z tego względu może przenosić znacznie więcej uzbrojenia od UH-1C. Jednakże poza podwieszeniami dodatkowymi, główne uzbrojenie pozostaje bez zmian. A mowa tutaj o pojedynczej wieżyczce wyposażonej w obrotowy karabin maszynowy kal. 7,62 o sześciu lufach z zapasem 4000 pocisków oraz 40 mm granatnikiem z zapasem 231 pocisków. Poza tym Cobra może przenosić szereg uzbrojenia drugorzędnego, w tym zasobniki z rakietami odłamkowo-burzącymi czy odkształcalnymi. Dzięki takiemu zestawowi Cobra może razić dowolny cel na ziemi i stać się koszmarem czołgistów. Wypatrujcie śmigłowca AH-1G Cobra na niebie War Thunder już w aktualizacji 1.81. Upewnijcie się że śledzicie wszystkie nowości!

z:   WT.com/pl

Lancetti

Gracz War Thunder od fazy beta - 2012 roku. Tester jednostek naziemnych i okrętów. Wiedzę zdobytą w grze, staram się przekazać w jak najlepszy sposób początkującym oraz weteranom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.