Wersja 1.1: Misje osobiste: Drugi front

Prosto z portalu WoT 😉


Wiele aktualizacji temu pojawiła się pierwsza iteracja misji osobistych. Te dodatkowe wyzwania nagradzały Was bardzo pożądanymi czołgistkami i zestawem specjalnych czołgów.

Jako miły dodatek, oto nigdy wcześniej nie prezentowany interfejs, który nie zszedł z linii produkcyjnej:

Prawie rok temu misje osobiste przeszły znaczącą przebudowę w aktualizacji 9.20.1. Aktualizacja ułatwiła graczom zrozumienie ogólnej koncepcji, a dodanie rozkazów podało im pomocną dłoń, umożliwiając ukończenie tego jednego pozostałego, wrednego zadania, które stało na drodze do żeńskiej załogi i pojazdu-nagrody.

Teraz przygotowujemy się do uruchomienia drugiego frontu: nowego zestawu misji z równie dobrymi nagrodami, jak w pierwszej kampanii! Na podstawie oryginalnych zasad, są to zupełnie nowe wyzwania, które pozwolą Wam zdobyć pamiątkowe nagrody.

Drugi front będzie dostępny dla wszystkich graczy. Gracze, którzy nie ukończyli pierwszej kampanii, będą mogli wypełniać oba zestawy misji osobistych jednocześnie.

Mała podpowiedź dla tych, którzy chcą być efektywni: przejrzyjcie misje drugiego frontu i wybierzcie podobne zadania z pierwszej kampanii, aby je ukończyć w jednej bitwie.

PRZYKŁAD: Wykonywanie jednocześnie Blok-2 (2. kampania) i Czołgi ciężkie misja 15 (1. kampania) oznacza, że możecie ukończyć dwie misje w jednej bitwie.

Excalibur

Brytyjski niszczyciel czołgów VI poziomu. Jeden z pojazdów brytyjskiego projektu, które później otrzymały zbiorową nazwę „robaki” („bugs”) ze względu na ich dziwnie wyglądające kadłuby.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Chimera

Brytyjski czołg średni VIII poziomu. Wynik prób wyprodukowania brytyjskiej wersji PzKpfw. V Panther.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Obj. 279E

Radziecki czołg ciężki X poziomu. Czołg koncepcyjny o 4 gąsienicach, zaproponowany w 1948 roku przez projektanta Trojanowa, później rozwinięty w projekt Object 279.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Więcej operacji, więcej nagród

Dla ogranych weteranów misje będą wydawały się podobne do tego, czego podejmowaliście się wcześniej, ale teraz pojawią się trzy różne zestawy operacji ze wspólnym warunkiem:

 • Pierwsza operacja polega wyłącznie na wytrwałości. To są misje, które można wykonywać przez jakiś czas i wymagają od Was wykazania się waleczności w zwyciężaniu i odporności w obliczu klęski. Zawierają one drugorzędne zadania, których wypełnienie nie jest wymagane do rozpoczęcia kolejnej misji, ale których ukończenie podwaja Wasze postępy ku zdobyciu planów.
 • Druga operacja polega na wykazaniu swoich umiejętności w jednej, konkretnej bitwie. Te misje koncentrują się na jednej rozgrywce i może to być zadanie określonej ilości uszkodzeń, zniszczenie określonej liczby czołgów przeciwnika lub jakiś inny cel. Przypominają nieco poprzednie misje osobiste.
 • Trzecia operacja to wypracowywanie spójnych, dobrych wyników przez kilka bitew. Te misje wymagają od Was więcej, niż tylko szczęścia. Pokażcie swoją wartość w serii bitew, aby je ukończyć.

Każda operacja będzie odblokowana w określonym przedziale czasu. Pierwsza rozpoczyna się wraz z wprowadzeniem aktualizacji 1.1. Kolejne operacje rozpoczną się:

2. operacja:  19.09.2018

3. operacja:  10.10.2018

Ci z Was, którzy ukończą operację przed rozpoczęciem kolejnej, zostaną odpowiednio odznaczeni specjalnym emblematem na czołg, abyście mogli się popisać przed innymi spotkanymi czołgistami.

Grupy krajów

Znaczną zmianą w Drugim froncie jest to, że klasy czołgów już nie będą ograniczeniem dla misji osobistych. Zamiast tego pojawią się cztery narodowe sojusze:

 • Związek: ZSRR i Chiny
 • Blok: Niemcy i Japonia
 • Alianci: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Polska
 • Koalicja: Francja, Szwecja, Czechosłowacja i Włochy

Możecie teraz podejmować się wypełniania misji takim typem pojazdu, jaki Wam odpowiada.

Lepszy interfejs

Nasz zespół ciężko pracował, wyszukując i wygładzając wszelkie zmarszczki przed pojawieniem się drugiego frontu. Dzięki ich staraniom, gracze łatwiej będą mogli sprawdzić, ile bitew jest potrzebnych, by wypełnić warunki misji.

Posłuchaliśmy też Waszych opinii na temat śledzenia postępów misji w trakcie bitwy. Dodanie paska postępu, pokazującego na żywo efekty misji, pokaże Wam, jak blisko jesteście jej wypełnienia.

Nowe rozkazy i plany

Rozkazy będą się różniły w obu kampaniach, więc żaden gracz nie będzie mógł po prostu kupić czołgu. Postanowiliśmy nie łączyć rozkazów z tymi z pierwszej kampanii, bo nowe misje osobiste to zupełnie nowe wyzwania, zadania i nagrody. Rozkazy możecie zdobywać, wypełniając z wyróżnieniem końcowe misje bojowe każdej operacji.

A na koniec, w pierwszej kampanii, po ukończeniu zestawu misji otrzymywaliście konkretne części do czołgu. Teraz to się zmieni! Teraz będziecie dostawać ich plany. Główna koncepcja pozostaje ta sama: odblokujcie cztery plany, a zdobędziecie czołg. Ale nie martwcie się, Wasze postępy w już rozpoczętych misjach pierwszej kampanii nie przepadną!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

3 komentarze

 1. Anonim pisze:

  znerfiliście wymagania na niektóre misje i teraz pomidory jeżdżą w 260, shame on you!

 2. Anonim pisze:

  Kiedy ten patch wchodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.