Wargaming współpracuje z Kino Świat przy premierze filmu „303. Bitwa o Anglię.”

Myśliwiec Hawker Hurricane polskiej dywizji 303 wkrótce w World of Warplanes!

Wargaming współpracuje z Kino Świat przy premierze filmu „303. Bitwa o Anglię.”

Wargaming informuje, że została nawiązana współpraca z Kino Świat, producentem i dystrybutorem filmowym, przy premierze filmu „303. Bitwa o Anglię”. Film opowiada historię dywizji 303, jednej z szesnastu, które walczyły na brytyjskim niebie. Wyposażeni w samoloty Hawker Hurricane osiągnęli niesamowite wyniki bojowe. W rolach głównych zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego czy Iwana Rheona (Gra o Tron), a film został wyreżyserowany przez Davida Blaira (zwycięzca nagród BAFTA i Emmy).

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Gracze w World of Warplanes już wkrótce będą mogli zagrać specjalnym modelem myśliwca Hawker Hurricane o nazwie „Dywizjon 303”. Samolot został szczegółowo odwzorowany i w najdrobniejszych detalach oddano wszystkie insygnia dywizjonu w hołdzie bohaterskim lotnikom. Samolot będzie można zdobyć zupełnie za darmo wykonując serię misji w grze lub ewentualnie kupić. Ponadto, stworzony został nowy hangar w grze na bazie lotniska RAF Northolt, które również zobaczymy w filmie. Oba te elementy trafią do gry już wkrótce.

“World of Warplanes to nie tylko angażująca gra,” mówi Al. King, dyrektor marketingu World of Warplanes. “To również miejsce spotkań miłośników lotnictwa, którzy uwielbiają historie o II Wojnie Światowej. Współpraca z Kino Świat była dla nas czymś naturalnym.”

“Cieszymy się na współpracę z World of Warplanes przy premierze 303. Bitwa o Anglię,” mówi Małgorzata Marciniak, partnerships manager w Kino Świat. „Historia dywizjonu 303, bohaterskich polskich pilotów, którzy walczyli dla RAF zasługuje, aby wiedziało o niej jak najwięcej osób.”

W czerwcu 1940 roku Niemcy rozpoczęły ofensywę powietrzną na Wielką Brytanię – celem było zniszczenie RAF’u. To ułatwiłoby sukces Operacji Lew Morski, czyli lądowej inwazji na wyspę. Stacjonujący w bazie Northolt polscy piloci z dywizjonu 303 zestrzelili 126 myśliwców i bombowców niemieckich. Niemcy nie byli w stanie zniszczyć RAF’u i odwołali inwazję we wrześniu 1940. Te wydarzenia są pokazane w filmie.

“Wargaming ma pasję do historii II Wojny Światowej,” mówi Tracy Spaight, dyrektor specjalnych projektów w Wargaming. „Jako firma cieszymy się na współpracę z kreatywnymi ludźmi, którzy przenoszą pamięć o tamtych wydarzeniach na duży ekran.”

Wcześniej Wargaming współpracował przy filmach „Furia” Davida Ayera czy „Dunkierka”Christophera Nolana.

Ź: Informacja Prasowa

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

3 komentarze

 1. DGN pisze:

  Polska krew dla anglojęzycznych bandytów w szczególe i tzw. Zachodu w ogóle była i jest bardzo tania. A w zasadzie bez wartości, bo wiecznie pijana szumowina Churchill kazał Polsce zapłacić za używany w Bitwie o „London City” (przy okazji – dzielnica ta była i jest wyłączona spod brytyjskiej jurysdykcji) sprzęt, aprowizację, mundurówkę.
  Wywiezionego przez zdrajców i tchórzy polskiego złota zabrakło na spłatę tego „długu” i powojenna zrujnowana do szczętu, jak żaden inny kraj na świecie, Polska musiała jeszcze tym szubrawcom dopłacić, za to, że polscy żołnierze umierali za Imperium z Brytfanny!!!
  Ciekawe, czy to będzie pokazane w filmie.

 2. wielorybwacek pisze:

  „polskiej DYWIZJI 303”? Serio, pora skończyć z mefedronem chłopaki.

 3. robertunio pisze:

  Przypuszczalnie film klasy B. Fajnie byłoby zobaczyć Hollywoodzki blockbuster w gwiazdorskiej obsadzie, który zachęciłby miliony do pójscia do kin i w ten sposób poznania choćby nawet nieco przekolorowanej na potzrzeby zrobienia filmowego hitu historii polskich lotników a tak to tylko garstka to obejrzy i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.