Test publiczny wersji 1.1

Aktualizacja w pigułce 😉


Dzisiaj uruchamiamy test publiczny aktualizacji 1.1 z nową kampanią misji osobistych, nowymi mapami i długo wyczekiwanymi polskimi czołgami.

Misje osobiste Drugi front

Długo oczekiwany drugi zestaw misji osobistych już tu jest i pojawi się w grze z nową nazwą: „Drugi front”. Bazując na tych samych zasadach jak pierwszy zestaw, jest on zupełnie nowym wyzwaniem, które rzuci Was w wir walki na drugim froncie. Każdy sukces na froncie przyniesie Wam jeszcze więcej nagród.

Drugi front będzie dostępny dla wszystkich graczy. Gracze, którzy nie ukończyli pierwszej kampanii, będą mogli wypełniać oba zestawy misji osobistych jednocześnie.

Nie myślcie tylko, że w nowym zestawie nie będzie chodziło o umiejętności. Nowe misje osobiste składają się z trzech operacji o różnych warunkach:

● 1. operacja – skupia się na przetrwaniu

● 2. operacja – skupia się na osiągnięciach w jednej bitwie (podobnie do pierwszej kampanii)

● 3. operacja – skupia się na wykazywaniu się stale dobrymi wynikami w przeciągu kilku bitew

Znaczną zmianą jest to, że klasy czołgów już nie będą ograniczeniem dla misji osobistych. Zamiast tego będziemy mieli sojusze różnych krajów, które będą mogły podejmować się konkretnych misji.

 • Związek – ZSRR i Chiny
 • Blok – Niemcy i Japonia
 • Alianci – Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Polska
 • Koalicja – Francja, Szwecja, Czechosłowacja i Włochy

W „Drugim froncie” do zdobycia będą cenne łupy wojenne. Trzy nowe czołgi o niezwykłych właściwościach, które będą dostępne tylko w tych misjach. Oto one:

Excalibur

Brytyjski niszczyciel czołgów VI poziomu. Jeden z pojazdów brytyjskiego projektu, które później otrzymały zbiorową nazwę „robaki” („bugs”) ze względu na ich dziwnie wyglądające kadłuby.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Chimera

Brytyjski czołg średni VIII poziomu. Wynik prób wyprodukowania brytyjskiej wersji PzKpfw. V Panther.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Obj. 279E

Radziecki czołg ciężki X poziomu. Czołg koncepcyjny o 4 gąsienicach, zaproponowany w 1948 roku przez projektanta Trojanowa, później rozwinięty w projekt Object 279.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Wszystkie operacje na drugim froncie będą miały ścisłe ograniczenia poziomów:

 • Excalibur — poziomy VI–X
 • Chimera — poziomy VII–X
 • Obj. 729E — poziomy VIII–X

W nagrodę otrzymacie nie tylko te czołgi, ale również inne prezenty, w tym nieuchwytne żeńskie załogi.

Oczywiście będziecie mogli sprawdzać postępy misji w trakcie bitwy. Jak na razie ta możliwość istnieje tylko dla nowych misji dodanych wraz z „Drugim frontem”, ale pracujemy nad tym, by stworzyć podobne możliwości dla pierwszego zestawu misji osobistych.

Więcej informacji i treściwych szczegółów na temat „Drugiego frontu” pojawi się niedługo w specjalnie dedykowanym artykule.

Nowe mapy
Studzianki

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Ta mapa nie bazuje na żadnej konkretnej lokalizacji, ale jest zainspirowana wielką bitwą pod Studziankami i łączy w sobie otwarte przestrzenie oraz kilka pozycji do walki w zwarciu. Jej sceneria to otwarte pola, mnóstwo roślinności, małe chałupy rozsiane wokół wysokiego budynku kościoła. W samym centrum mapy znajduje się cegielnia, która w przebiegu bitwy stanie się ważnym punktem uwagi dla obu stron.

Mińsk

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Jak wszyscy wiemy, Mińsk jest miastem bliskim sercu Wargaming. W końcu nasza firma powstała w białoruskiej stolicy. Mapa miasta odzwierciedla jego centrum z początku lat 70. Niektóre rzeczy zmodyfikowaliśmy z myślą o rozgrywce, ale jeśli byliście w Mińsku, pewne elementy krajobrazu rozpoznacie od razu. Jeśli nie, po prostu chłońcie scenerię tego wirtualnego miasta i zanurkujcie w przeszłość!

Ważne: Mapa znajduje się na ostatnim etapie optymalizacji. Gracze biorący udział w Teście publicznym mogą doświadczyć spadków wydajności podczas gry na tej mapie.
Zmiany w istniejących mapach
Lodowiec

W celu zrównoważenia gry wiele pozycji (w tym lotniskowiec i kręta droga) zostały przerobione. Obie drużyny odczują większą równowagę, współzawodnicząc w mroźnym klimacie „Lodowca”.

Linia Zygfryda

„Linia Zygfryda” doczekała się wzmocnienia pozycji dla drużyny z północy. Wiele pozycji zostało ufortyfikowanych poprzez dodanie skał i pojawiło się wiele nowych możliwości dzięki zmianom ukształtowania terenu.

Kopalnie

Mapa „Kopalnie” wymagała rewizji zrównoważenia, gdyż dawała przewagę drużynie z północy. Lewa flanka była punktem kluczowym tej przewagi, dając łatwiejszy i szybszy dostęp do dużej wyspy. Analizując mapy obieranych dróg i obserwując bitwy, zmieniliśmy mapę tak, że teraz jest bardziej zbalansowana w stronę drużyny z południa.

Prowincja

Zmniejszyliśmy poziom bitwy na tej mapie. Teraz jest to mapa poziomów IV-VII. Oprócz drobnych modyfikacji mających na celu pomoc drużynie z południa, wiele zmian dotyczyło wprowadzenia schronienia dla wielu pozycji, umożliwiającego krycie się przed ostrzałem.

Pilzno

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Mapa teraz jest w rozdzielczości HD i jej rozmiar wzrósł z 800 × 800 do 1000 × 1000. Na całej mapie wprowadzono wiele poprawek, które poprawiają jakość gry dla wszystkich klas pojazdów. Da się również zauważyć, że wschodnia część mapy została całkowicie przeprojektowana.

Tuż przed wprowadzeniem aktualizacji 1.1 pojawi się poświęcony jej artykuł, który dogłębnie opisze wszystkie szczegóły tego, co się zmieniło na każdej mapie i jak należy grać na nowych mapach.

Polskie czołgi

Pojawienie się nowej polskiej mapy to idealny moment na wprowadzenie sprzętu, który walczył na tych obszarach. Powitajcie zatem najnowszy kraj dodany do World of Tanks oraz 10 nowych polskich czołgów.

Na naszą decyzję dodania tej nacji wpłynęły rozmiar polskiej społeczności związanej z grą, jak i rola, którą ten kraj odegrał w obu wojnach światowych, stając się bramą przejściową pomiędzy Zachodem i Wschodem.

Poczynając od czołgów lekkich, poprzez czołgi średnie na przejściowych poziomach, po czołgi ciężkie na zakończenie linii – pora zabrać się nimi na przejażdżkę!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

7 komentarzy

 1. Uryszato pisze:

  Czy tylko mi po zainstalowaniu pisze V.0.9.23.0 sandbox. Wyjaśni mi to ktoś?

 2. OSTVegeta pisze:

  Gram tylko Niemcami, czy ukończę drugi front?

 3. PanZodjak pisze:

  Ruskie bezmózgi dodaja nowe pixele nowe premki mowy szit. A boty jak lataja tak latały, aimbotow więcej niż ludzi ,gold ammo więcej niż mózgu używanego w tej grze i oni chcą zebym im placil za wypożyczanie czolgow. Gowno sa warte te nowe patche zazwyczaj przez 2 tyg. będzie więcej bledow niz działania poprawnego. Bo jedynie co działa poprawnie to sklep premium!!!

 4. Jabko1414 pisze:

  Grał ktoś VI i VII? VII jest mobilniejsza od VI

 5. Jabko1414 pisze:

  Wiedzieliście co zrobili z 7TP? Nie dosyć że jako topową wierze ma jakąś skrzynkę, to do oryginalnej wierzy nie da się zamontować 37mm Boforsa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.