Odkryjcie nowy sklep w grze

Prosto z portalu WoT 😉


Całkowicie nowy sklep w grze powstawał przez ostatnie kilka miesięcy w zakamarkach zespołu deweloperskiego i teraz jest już gotowy, by wszyscy go mogli przetestować. Planujemy znacznie zmienić interfejs sklepu oraz jego funkcjonalność, dlatego uruchomimy osobny test publiczny przeznaczony specjalnie dla niego.

Dlaczego to robimy

Sklep w obecnej postaci pozwala na przeglądanie listy dostępnych pojazdów, modułów, pocisków oraz innych przedmiotów, daje całkiem niezłe możliwości filtrowania treści i wyświetla oferty specjalne. Jednakże jego wygląd nie był od dawna aktualizowany, co pozostawiło sporo miejsca wymagającego poprawek. Zaczęliśmy zatem pracować nad nową wersją, a przyświecały nam dwa cele:

1. Funkcjonalność:Chcieliśmy, by „sklep 2.0” stał się miejscem docelowym dla każdego, kto chce zdobyć coś nowego w grze. Z tego względu sklep będzie dostarczał obszernych informacji na temat każdego dostępnego przedmiotu.

2. Wygoda:Zamiast wprowadzać kolejne małe zmiany, postanowiliśmy całkowicie i od nowa zaprojektować sklep, koncentrując się na wygodzie użytkowania i ogólnym wyglądzie.

Aby lepiej zrozumieć, co powinno być poprawione, zmienione lub nawet usunięte, prosimy wszystkich o dołączenie do testu i podzielenie się swoimi uwagami.
 Instalator klienta testowego

A teraz przyjrzyjmy się z bliska temu, co nowy sklep będzie miał do zaoferowania.

Wszystko pod ręką

Poziome, trzy-zakładkowe menu zostało zamienione ikonami w układzie pionowym, które teraz przedstawiają wyłącznie przedmioty ze sklepu. Zakładka „Magazyn” została przeprojektowana i znalazła się w głównym menu, a oferty specjalne trafiły do sklepu jako „wyróżnione”.

Dwa zupełnie nowe działy: „Złoto” i „Konto premium” zostały dodane do sklepu i prezentują możliwości zakupu. Mogliśmy je zostawić w prawym górnym menu, ale chcieliśmy sprawdzić to ustawienie pod kątem wygody użytkowników.

Dział „Pojazdy” ma teraz bardziej przejrzysty wygląd i strukturę. Lista maszyn jest przedstawiona jako kafelki i została podzielona na kilka kategorii odpowiadających zestawom oraz dostępnym czołgom premium i standardowym. Znany już filtr jest teraz schowany za ikoną czołgu na prawo od okna wyszukiwania tak, aby nie zarzucać graczy niepotrzebnymi informacjami. Jego funkcjonalność pozostaje niezmieniona: jeśli chcecie wyszukać wśród konkretnej narodowości lub klasy pojazdów, wybierzcie odpowiednie przyciski w menu filtra.

Po kliknięciu dowolnego pojazdu jest on wyświetlany tak, jakby znajdował się w Waszym garażu, więc możecie go dosłownie „przymierzyć”. Jeśli wybierzecie zestaw zawierający kilka maszyn, możecie przełączać między nimi, klikając odpowiednią ikonę na dole ekranu. Każdy pojazd będzie opatrzony notką historyczną, listą załogi wraz z ich głównymi umiejętnościami oraz dodatkowymi premiami wraz z opisem, jeśli wybierzecie czołg premium.

Wyposażenie, materiały eksploatacyjne, rezerwy osobiste i dyrektywy zostały wszystkie zebrane w jedną sekcję „Obsługa”. Przełączajcie między zakładkami, aby znaleźć rodzaj przedmiotów, który Was interesuje. Jeśli potrzebujecie przedmiotu do konkretnego pojazdu, wykorzystajcie filtr w prawym górnym rogu, podając nazwę odnośnej maszyny.

Tak jak w przypadku pojazdów, wszystko jest podzielone na bloki; przedmioty dostępne za obligacje trafiły do oddzielnej grupy. Dla Waszej wygody stworzyliśmy oddzielny dział „Przedmioty za obligacje”, gdzie bez przeszkód odnajdziecie ulepszone wyposażenie i dyrektywy.

Jak będzie działał test publiczny sklepu 2.0

Po wejściu do testu otrzymacie określoną ilość walut gry (kredytów, obligacji, złota) do zakupu przedmiotów.

 • 100 000 000 wolnych PD;
 • 100 000 000 kredytów;
 • 20 000 złota;
 • 50 000 obligacji.

Równolegle będziemy prowadzić emulację zakupu złota i konta premium za prawdziwe pieniądze – aby wszechstronnie przetestować całą funkcjonalność. Gdy zabraknie Wam złota, by kupić zestaw premium i zdecydujecie dokupić trochę waluty, po wybraniu zestawu i kliknięciu „Kup” zostaniecie przeniesieni do sklepu premium, gdzie nastąpi finalizacja płatności. Po wprowadzeniu na stałe do gry, sklep 2.0 będzie umożliwiał łączenie i domyślne zapamiętywanie preferowanej metody płatności, ale w trakcie testu publicznego ta operacja będzie automatyczna.

Uwaga: ponieważ większość graczy zazwyczaj bada i używa w bitwie pojazdów X poziomu, zalecamy zrobienie tego samego, by nie tracić czasu w pokojach przedbitewnych.
Co dalej

Na tym etapie najważniejszą kwestią jest poznać Wasze opinie na temat nowego sklepu. Nadal będziemy prowadzić wewnętrzne sesje kontroli jakości, by upewnić się od strony technicznej, że sklep działa szybko i stabilnie, ale chcemy też mieć pewność, że sklep 2.0 działa dobrze z punktu widzenia użytkownika. Na podstawie Waszych wrażeń będziemy wprowadzać niezbędne zmiany zarówno przed, jak i po wprowadzeniu sklepu do gry.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

8 komentarzy

 1. MamDośćTejGry pisze:

  To jest żart. Od paru miesięcy celownik serwerowy w grze wariuje, czat w grze pokazuje PUSTE wiadomości, sypie się ta gra z każdą łatką a WG jest zajęte… ulepszaniem sklepu który działał poprawnie… O ile rozumiem chęć „odświeżenia” wyglądu sklepu o tyle wepchanie tutaj ofert ze Sklepu Premium (obecnie są tylko na stronie) jest dla mnie jako gracza jednoznaczne. Każda nowa łatka oznacza kolejne nowe błędy które NIE ZOSTANĄ naprawione tylko olane. Co jakiś czas dochodzi tylko nowa premka za kasę, promocje na premki za kasę i to trochę takie dojenie uzależnionych graczy za pomocą wpół zdechłego trupa. Poziom randomów też pokazuje jacy gracze przychodzą i jacy zostają w wocie. Śmiech na sali.

 2. t pisze:

  hurra. tylko na to czekalem! k.wa czy oni sie z pisiorem na lby pozamieniali? nie ma wazniejszych rzeczy do zrobienia w tej grze? czy ktokolwiek z graczy o to prosil?

 3. Z0nk pisze:

  Mogliby chociaz oddzielic magazyn w grze od sklepu z premium itd..

  • kluseczek pisze:

   Po co? Masz kupić, choćby i przypadkiem! MUSISZ! Jak kogoś fantazja poniesie to pod przyciskiem „BITWA” można sklep premium wstawić albo najnowsze oferty podczas ładowania bitwy. Jakaś patologia z tej gry się zrobiła.

 4. FlamixKL pisze:

  Jak wchodze na serwer testowy to na moim koncie mam samouczek jak bym dopiero co założył konto… O co chodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.