Supertest: Nowa mapa do Wielkiej Bitwy

Jak wiecie pracujemy nad nową mapą do Wielkiej Bitwy (radziecka mapa). Wcześniej testowaliśmy dwa warianty tej lokalizacji, które miały różne układy rozgrywki. Tym razem sprawdzimy jej zaktualizowaną wersję – opiera się ona na opiniach, które od Was otrzymaliśmy!

Nowa wersja tej mapy łączy w sobie otwarte przestrzenie oraz miejską zabudowę. Jej łączny rozmiar to 1800m x 1800x (bitwa: 1400m x 1400m). Pracując nad nią postawiliśmy na mieszany styl rozgrywki.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Wszystkie poniżej wymienione strefy mapy są ze sobą połączone, więc w zależności od obranej taktyki możecie zapewnić sobie wiele opcji ataku oraz wsparcia dla sojuszników.

Mapa składa się z pięciu stref:

  1. Zachodni przejazd – Duża, otwarta przestrzeń podzielona rzeką na kilka mniejszych części.
  2. Obszar miejski – idealny pod lepiej opancerzone czołgi i walki z małej odległości. Zawiera wiele opcji do manewrowania oraz skrót do bazy przeciwnika.
  3. Wzgórze w centrum mapy – idealne pod pojazdy z dobrym kątem nachylenia dział, ale również pod czołgi lekkie (w szczególności na początku bitwy)
  4. Wąskie gardło – ta odizolowana część mapy pasuje do ciężko opancerzonych pojazdów. Idealna do flankowania obszaru miejskiego (2) i wspierania sojuszników.
  5. Wioska na wschodniej części mapy – szybsze pojazdy mogą tam znaleźć osłonę i dobre pozycje do ostrzału z dystansu. Ta okolica zapewnia dobry wgląd na rozgrywkę na wzgórzu (3) oraz swego rodzaju wpływ na tamtą część mapy.

Na tym etapie testów chcielibyśmy sprawdzić równoważenie – całej mapy, jak i jej poszczególnych stref. Również zależy nam na ustaleniu jak powyżej wymienione strefy współgrają ze sobą. Rezultaty testu pozwolą nam na zadecydowanie o przyszłości tego prototypu.

Ź: forum.worldoftanks.eu

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

1 Response

  1. PogromcaAtlantyczyków pisze:

    Studzianki great come back?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.