Wieści z SuperTestu – balans Indianapolis, Kronsztad, Stalingrad oraz niektórych okrętów X tieru

Dziś kolejne informacje dotyczące wysokopoziomowych krążowników. Tym razem World of Warships Development Blog bierze pod lupę i przerabianie takich okrętów jak Indianapolis, Kronsztad, StalingradDes Moines, Yamato, Buffalo.

Amerykański krążownik Indianapolis, poziom VII

Zasięg radaru wynoszący 9,9 km sprawia, że ​​Indianapolis jest dość wyjątkowym okrętem premium. Jednak obecna konfiguracja okrętu czasami nie wystarcza, by szybko reagować na ciągle zmieniającą się sytuację bojową. Dlatego w aktualizacji 0.7.5 okręt dostanie szybsze przestawienie steru, co sprawi, że rozgrywka Indianapolis będzie bardziej manewrowa. Krążownik pozostanie bardzo konkurencyjny wobec Nowego Orleanu, który przesunie się na poziom VII.

Nowe statystyki:

 • Czas przestawienia steru zmniejszył się z 9,1 do 8,4 sekundy;
 • Prędkość obrotu wieży zwiększyła się z 6,0 stopni / s do 7,0 stopni / s.

Radziecki krążownik Kronsztad, poziom IX.

 • Grupa naprawcza I i II jest teraz podobna do innych krążowników.
 • Aktywny czas naprawy – 5 sekund; Przeładowanie – 90 sekund dla standardowych i 60 sekund dla materiałów eksploatacyjnych premium. Nieograniczona ilość użyć.
 • Samolot rozpoznawczy jest przeniesiona na slot drugi zamiast sonaru.

Zestaw materiałów eksploatacyjnych wygląda teraz tak:

Grupa naprawczo-ratunkowa / Obrona oplot zamiennie z samolotem rozpoznawczym / Radar nadzoru / Grupa naprawcza 

Dzięki zainstalowaniu radaru, okręt ten będzie bardziej przyjazny dla graczy. Zastąpienie hydro samolotem rozpoznawczym zmieni sposób walki przeciwko wrażym krążownikom i pancernikom, natomiast lepsza zwrotność i radar pozwolą na łatwiejszą walkę z niszczycielami. Zamiana grupy naprawczej nieznacznie zmniejszy przeżywalność okrętu w walce w zwarciu (na bardzo bliskich dystansach), jednak jego ilość HP stawia go na pierwszym miejscu wśród krążowników.

Obecnie okręt jest w ostatecznej serii testów i już nie długo będzie dostępny dla graczy za marne 750 000 FreeXP.


Radziecki krążownik Stalingrad, poziom X.

Testowane są obecnie 2 wersje Stalingradu.

Wersja nr 1:

 • Poprawiono skuteczność działek przeciwlotniczych 25 mm
 • Usunięto materiały eksploatacyjne Obrona przeciwlotnicza.
 • Tylne poszycie jest zmniejszone z 32 mm do 25 mm.
 • Promień rozproszenia jest zredukowany do poziomu innych krążowników poziomu X. Wartość Sigma została zmniejszona z 2,25 do 2,05.
 • Czas przestawienia steru uległ skróceniu z 15 s do 12,5 s.
 • Opóźnienie przebijalności powłoki pociskami AP zmniejsza się z 0,033 s do 0,022 s.
 • Zasięg głównej artylerii wzrósł z 20 350 m na 22 890 m.
Ta wersja krążownika polega na „perfekcyjnych” strzałach, ale wynagradza ona to bardzo z nawiązką. Dlatego najlepiej, w walce z innymi krążownikami, polegać na jego przeżywalności która będzie podobna do innych krążowników poziomu 10. Nie ma planów na amunicję OB w tej wersji okrętu. Jej obecność sprawiła by, że okręt był by za mocny i wszechstronny. Jako że Stalingrad posiada tylko PP w niektórych sytuacjach spisuje się lepiej a w innych trzeba wyczekać na odpowiedni moment do działania. Statystyki pocisków PP dla tego krążownika powinny być bardzo pomocne: czas lotu/opóźnienie celowania, kąty rykoszetowania, balistyka i celność. Zmniejszono czas uzbrajania się zapalników aby zmniejszyć ilość nadpenetracji (przebijania całego okrętu) w przypadku innych krążowników.

Wersja nr 2:

 • Poprawiono skuteczność działek przeciwlotniczych 25 mm
 • Usunięto materiały eksploatacyjne Obrona przeciwlotnicza.
 • Dodano pociski HE o następujących statystykach: prędkość wylotowa – 950 m / s, maksymalne obrażenia – 4500, szansa na spowodowanie pożaru – 33%.
 • Czas przeładowania głównych dział został wydłużony z 18,5 do 20 sekund.
 • Kąty, przy których rykoszetują AP są zamieniane na wartości standardowe.

Druga wersja to krążownik który ma wiele cech pancernika. Jako że w tej wersji rozrzut pocisków będzie taki sam jak w przypadku pancerników poziomu 10 to właśnie one będą głównym celem dla Stalingradu. W związku z tym inne klasy będą mniej „atrakcyjne” jako obiekt ostrzału gdyż salwy będą nie tak efektywne. Właśnie dlatego postanowiliśmy dodać pocisku OB w tej wersji aby zmniejszyć dyskomfort jaki może powodować konieczność strzelania tylko pociskami PP. Ta decyzja doda nowych możliwości gry temu krążownikowi w zależności od zaistniałem sytuacji na polu walki. Materiał eksploatacyjny Obrona przeciwlotnicza został usunięty, jako że podstawowa obrona przeciwlotnicza jest mocna sama w sobie. W połączeniu z aktywną umiejętnością powodowało to duże zagrożenie dla samolotów przeciwnika.


Amerykański krążownik Des Moines, poziom X

Poprawione przyspieszenie ruchu do przodu i do tyłu.

Zwiększono premię do prędkości silnika, aby osiągnąć maksymalną moc, 50% zamiast 40% (również pozytywnie wpływa na przyspieszenie).


Japoński pancernik Yamato, poziom X

Bonus do dyspersji pocisku wroga jest zmniejszona z 11% do 7%.


 

Amerykański krążownik Buffalo, poziom IX

Naprawiono błąd, który powodował, że wykrywalność kadłuba „B” stała się mniejsza niż w kadłubie „A”. Ten parametr jest teraz taki sam dla obu kadłubów i wynosi 13,62 km.

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.