Wieści z SuperTestu – lotniskowce X poziomu, nowa linia krążowników amerykańskich i naszywka dla supertesterów

Już niedługo dołączy do nas druga linia amerykańskich krążowników, tak zwane krążowniki lekkie. World of Warships Development Blog wiedząc że jest mnóstwo pytań dotyczących wymiany postanowiło odpowiedzieć na nie w swoim poście. Prócz tego znajdziemy równoważenie lotniskowców X tieru oraz nowy emblemat dla supertesterów.

 


 

Otrzymaliśmy wiele pytań na temat zbliżającej się wymiany i wprowadzenia krążowników USA i tego, co stanie się z Waszymi okrętami i materiałami. Oto ogólne zasady:

 • Okręt, który ma zostać zastąpiony, pozostanie dostępny dla gracza w konfiguracji na nowym poziomie (w porcie, jeżeli został zakupiony lub w drzewku badań, jeżeli został on zbadana).
 • Okręt zastępczy/nowy zostanie dodany do konta gracza wraz z miejscem w porcie (jeżeli został zakupiony okręt stary i stoi w porcie) lub zostanie on zbadana (jeżeli został zbadany, lecz nie kupiony).
 • Wymiana modułów będzie prowadzona poprzez dodanie podobnych modułów dla nowego okrętu na konto gracza lub poprzez zwrot ich kosztów w XP (dodany do nowego okrętu) i kredytów.
 • Dla danego okrętu, specjalizacja jego dowódcy zostanie zmieniona na okręt odpowiedniego poziomu w głównej gałęzi. Dla nowego okrętu, nowy dowódca zostanie dodany do konta gracza wraz z bonusem Commander XP.
 • Jeżeli zakupiony został stały kamuflaż oraz jest zamontowany na okręcie, który ma zostać zastąpiony, pozostanie on zamontowany na tym okręcie, a nowy stały kamuflaż (dla dodanego okrętu) zostanie dodany do konta gracza.

Wyjątki: stałe specjalne kamuflaże dla Cleveland i Nowego Orleanu pozostaną z okrętami i nie będą się pojawiać dla okrętów, które je zastąpią w nowym drzewku technologicznym.


 

Midway i Hakuryu przeszły balans.

 

Lotniskowce poziomu X przeszły zmiany w update 0,7,4. Do tego wykorzystano dane o Hakuryu z 3 z pośród 4 serwerów. Japoński lotniskowiec przegrywał z konkurentem z USA w powietrzu jak i pod względem obrażeń zadanym okrętom. WR również był gorszy i to o około 6%. Po zmniejszeniu ilości samolotów w hangarach Midway oraz zmianie ilości samolotów u Hakuryu zauważyliśmy wyrównanie się ilości wygranych. Dodatkowo Hakuryu dzięki nowemu typowi kontroli lotu samolotów pokazuje dobre możliwości w walce powietrznej i nie przegrywa w przypadku długich bitew.

 

Zmiany były spowodowane różnicami w statystykach okrętów i teraz są one o wiele bardziej zbalansowane.

 


Nowy emblemat

Został dodany specjalny emblemat World of Warships Supertester

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

4 komentarze

 1. hm pisze:

  Jeżeli będą trzymać terminy to nowe krążki US wejdą w pierwszym tygodniu czerwca.

 2. Xoliper pisze:

  Wiadomo kiedy te zmiany wchodzą na serwery?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.