Wersja 1.0: Wcześniejsze pobranie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 😉


Doskonale wiemy, że czekanie na koniec pobierania i instalacji aktualizacji w dniu jej wprowadzenia nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego niedawno dodaliśmy opcję wcześniejszego pobrania aktualizacji. Aktualizacja 1.0 jest dość duża, więc wcześniejsze pobranie nastąpi w kilku etapach.

Wcześniejsze pobieranie aktualizacji zmniejszy obciążenie serwerów w dniu jej oficjalnej publikacji. A ci gracze, którzy pobiorą ją wcześniej, będą mogli wejść do gry od razu po wprowadzeniu aktualizacji.

Oto jak to działa.

Program startujący – Upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Włącz pobieranie nadchodzących aktualizacji”. Kliknij „zastosuj”, aby potwierdzić wybór.

Wargaming Game Center – Upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Pobierz wcześniej aktualizacje”. Kliknij „Zapisz”, aby potwierdzić wybór ustawień.

Pamiętajcie, że ta nowa funkcja jest na etapie testowania. Nie gwarantujemy, że zostanie wprowadzona na stałe.
Czym jest wcześniejsze pobieranie?

Jest to wcześniejsze pobranie plików dla przyszłej aktualizacji (przybliżony rozmiar aktualizacji 1.0: 5,56 GB dla klienta SD oraz 6,29 GB dla klienta HD), które zostaną zainstalowane w dniu jej oficjalnego wprowadzenia. Gdy zostaną zakończone prace na serwerach, proces instalacji zostanie uruchomiony po wystartowaniu programu startującego.

Czy wcześniejsze pobranie aktualizacji może jakoś wpłynąć na możliwość gry w WoT?

Nie, gracze cały czas będą mogli grać w World of Tanks. Jeśli ta opcja jest włączona, pobieranie zostanie automatycznie zatrzymane na czas grania i proces zostanie wznowiony po zakończeniu gry. Pobieranie można wstrzymać w dowolnym momencie.

Co się stanie, jeśli pobiorę klienta SD w pierwszym etapie i potem przełączę się na klienta HD w następnym etapie?

W tym przypadku zostaną pobrane wersja HD obecnej aktualizacji oraz wersja HD pierwszego etapu aktualizacji 1.0. Potem pobrane zostaną wersje SD i HD kolejnego etapu aktualizacji 1.0.

Gdzie będą przechowywane pobrane pliki? Czy mogę je przenieść na dysk przenośny i przekazać znajomemu?

Tak, będzie można przekazać je znajomym, ponieważ pobrane pliki będą przechowywane w standardowym folderze na Waszych komputerach С:\Games\World_of_Tanks\Updates (lub, jeśli Wasi znajomi zainstalowali grę w innym folderze Twój dysk:\Games\World_of_Tanks\Updates).

Jeśli kliknę przycisk Pauza w programie startującym, czy pobieranie zostanie następnym razem wznowione od tego miejsca, czy muszę rozpocząć pobieranie od nowa?

Pobieranie zostanie wznowione od momentu wstrzymania.

Czy mogę wybrać opcje SD/HD przed rozpoczęciem pobierania?

Nie, zostaną pobrane wyłącznie te pliki, które odpowiadają aktualnie zainstalowanej wersji.

Gdzie powinienem zgłosić ewentualne problemy techniczne zaistniałe podczas wcześniejszego pobierania?

Na wszelkie Wasze pytania dotyczące tego tematu będziemy odpowiadali w dyskusji o nowościach na naszym forum.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

17 komentarzy

 1. Szczecinianin pisze:

  Nie wiem co jest ale po tym jak klient zassał mi trochę mb danych wot nie chciał mi odpalić …Pomogło dopiero zaktualizowanie sterowników do karty graficznej…

 2. Finetab pisze:

  mi pobrało wersję 0.9.22.2001 a nie 1.0 🙂

 3. LELE MORELE pisze:

  Teraz mi się pobiera ale niewiem czy jak pobiore teraz to to wczesniej zagram w WoT 1.0 czy niebęde musial pobierac tego w dzien 21 marca

 4. Ksawy2009 pisze:

  Zaznaczyłem opcję wcześniejszego pobierania z nadchodzącej aktualizacji. Właśnie mi zasysa 5795,8 MB też tak macie?

 5. Nowaruu pisze:

  Nie wydaje mi się, iż słowo „smo” widnieje w Polskim słowniku

 6. Płaczek pisze:

  Ja wolę się wstrzymać i zainstalować WoT na świeżo. Za duża aktualizacja i za duża szansa, że w kliencie pozostaną śmieci ze starego klienta. Do tego istnieje jakaś szansa, że uniknę w ten sposób ewentualnych crashy.

 7. Dolil pisze:

  To fajnie że będe mugł wcześniej pograć na mapach HD i zobaczyć nowy odświeżony garaż 😉

 8. Gordo pisze:

  6,29GB czy 26,29 GB jak na stronie Wargaming?

 9. pola pisze:

  Przypomni ktoś kiedy jest planowana premiera?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.