Gracza World of Tanks oskarżono o ekstremizm w związku z nawoływaniem do nienawiści wobec rosyjskich graczy

Mieszkańca Wielkich Łuków (Europejska część Rosji przy granicy z Białorusią) oskarżono o ekstremizm w związku z nawoływaniem do nienawiści wobec rosyjskich graczy. Grozi mu do 5 lat ograniczenia wolności.
 
Prokuratura w Wielkich Łukach, w obwodzie pskowskim skierowała do tamtejszego sądu akt oskarżenia o ekstremizm wobec mieszkańca miasta – zawiadamia „Pskowska Agencja Informacyjna” podając jako źródło link do służby prasowej pskowskiej prokuratury. Obywatel Federacji Rosyjskiej jest oskarżony o nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym (par. 1 art 282 Kodeksu Karnego FR).
 
Zgodnie z informacjami agencji 22-letni mieszkaniec z Wielkich Łuków w styczniu 2017 r za pomocą usługi twitch.tv wyemitował materiał wideo „Pogarda dla narodu ukraińskiego!” w którym nawoływał widzów do agresywnych zachowań wobec Rosjan.
 
Jak wyjaśnia centrum „Sowa”, rosyjski think-tank zajmujący się szeroko pojętą ksenofobią, nacjonalizmem i radykalizmami politycznymi sprawa dotyczy trzyminutowego fragmentu streama z gry oskarżonego w World of Tanks. Graczem tym jest Michaił Łarionow, znany pod nickiem Mixa60RuS. Co ważne, jak zaznacza Centrum „Sowa”, na dzień dzisiejszy zapis wideo jest niedostępny.
Wirtualnemu starciu pancernemu w czasie którego gracze komunikują się przy pomocy mikrofonów towarzyszyły obraźliwe sformułowania pod adresem jednej z uczestniczek gry – mieszkanki Krymu występującej pod nickiem ANETKA210185. Łarionow i kilku innych uczestników „trollowało” dziewczynę udając ukraińskich nacjonalistów, nienawidzących Rosji i Rosjan.
Zajrzeliśmy również na stronę „Sowy” i jest tam napisane tak:
Centrum „Sowa” jest sceptyczne wobec aktu oskarżenia, ponieważ uważa całą sytuację nie za realne groźby pod adresem uczestniczki, a formę usankcjonowanego w świecie graczy wzajemnego, często bardzo „kreatywnego” trollingu. Są całkowicie pewni, że celem oskarżonego Łarionowa nie było wzbudzenie nienawiści na tle narodowościowym, a w najgorszym przypadku – wzbudzenie gniewu u uczestniczki. Centrum zaleca wobec Łarionowa upomnienie pisemne z obowiązkiem usunięcia zapisu wideo.
Dzięki Trank! 🙂

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

27 komentarzy

 1. Ian pisze:

  Ruskie trolle nie mają żadnych oporów.

 2. Harland pisze:

  Typowa putinowska prowokacja.

 3. aaa pisze:

  jak nas obrażają zostaje tylko wyrwać chwasta i tyle , ja tak robię po co pisać

 4. Tomek pisze:

  Ja spotkałem gościa który mówił, że świat bez Polaków byłby lepszy i nikt nas nas chce, ile lat dostanie?

 5. Vilentrthenmerth pisze:

  Ciekawe kiedy będą bany w WOT za „fcking polish, we lost” lub temu podobne.. (zamiast polish wstawcie sobie jakąkolwiek narodowość)

 6. VER pisze:

  „Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A ********** będą zawsze.”

  • Alanosek5432 pisze:

   Zgadzam się z tobą w 100%

  • Anonim pisze:

   „Ludzie (…) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (…) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.”

   To też by można było jakoś podpiąć pod mentalność graczy. Generalnie sam nigdy się odnosiłem się po tym kto z jakiego kraju jest. Jak już miałem jakieś „ale” to wobec stylu gry danej osoby. Narodowość nie ma znaczenia tak naprawdę. Każdy kraj posiada ogarniętych i nieogarniętych graczy. Nas jest najwięcej to najłatwiej niektórym zwalić winę za to, że kolejna porażka. I z doświadczenia wiem, że taki „yntelygent” sam nic nie zrobi(ł) w bitwie, albo ma nasrane we łbie od XVM’a, czy zwykłej tabelki z lista graczy, gdzie parę dopisków „PL” w nicku równa się natychmiastowa porażka. Ot zwykły człowiek z ludzkimi ułomnościami. Każdy jakieś ma i dlatego też przestałem na takich reagować zaczepnie. Ot raport, ignor i do boju. A tych co mam w ignoru, a nie zagraża wynik bitwy, nie pomagam w ogóle. Raz z resztą kiedyś mnie zapytał plutonowy takiego delikwenta, czemu mu nie pomogłem. Odpowiedziałem, że zachowywał się kiedyś jak cham wobec innych więc niech nie liczy, że każdy będzie mu spieszył z pomocą. Krzywdy mu nie robimy, nie grozi nam za to żadne konsekwencje ze strony gry, więc możemy grać spokojnie i jednocześnie dać nauczkę.

  • Wróg Szczecinianina pisze:

   To niezłe cytaty, Sophie Shadow v2? Nie no. Ale zgadzam się z wami w 100%. Lecz myślę, że zaledwie 30% wyzywających od Polaków mówi to ze złością i nienawiścią do Polaków. Pozostałe 70% mówi to po prostu for fun, bo się przyzwyczaili, że od Polaków trzeba wyzywać i bawi ich bezsens tych słów, bo dobrze wiedzą, że Polacy nie są temu winni. Z resztą, w wielu grach spotyka się już Polaków, którzy for fun wyzywają innych od Polaków śmiejąc się przy tym. Niektórzy (w szczególności mocni Patrioci) nigdy nie zrozumieją tego i zawsze będą to brać bardzo do siebie. Inni natomiast nie traktują tego na poważnie i bawi ich to w cholere. Taka prawda.

   • Anonim pisze:

    Miałem gre gdzie 8 wywaliło mnie na 10 i typek w Bacie 25t ujebał się w róg mapy i napisał „fuck polish we lost”.Końcem końców przegraliśmy ale jeszcze pod tego ********** podciągnąłem 2 medy przeciwników które go zatłukły.

    • parabole tańczą pisze:

     ja z kolei „uwielbiam” sytuacje, kiedy grając lajtem robię otwarcie, spotuję całą flankę wrogów i efekt: 0 asysty, ok. na początku mogą nie mieć przestrzału więc luz, powtarzam spota kilka razy a team dalej śpi… po paru bułach chowam się w krzaku i wtedy budzi się jakiś szeryf który albo mnie wypycha albo wyzywa bo jestem lajtem i mam spotować…
     a ja się pytam, dla kogo k*wa

     • Jurus pisze:

      wlasnie, dla kogo… tez czesto gralem lightami i wsparcie jak bylo, to bylo mierne, albo wcale. Zreszta co mowic o WoTcie, mozna powiedziec podobnie o WoWsie, czlowiek pedzi DDekiem by spotowac, za 2-3 min obraca sie i widzi… pustke. Znakomity zespolik(pancerniki chowajace sie za skalami i inne ewenementy). Obecnie nie spiesze sie, jak bedzie ze spotem to bedzie – mam wy….ne tak w WoT jak i WoWs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.